sikope sikope komentáře u knih

Judita Judita Miro Gavran

Poučné, napínavé i vzrušující čtení.

07.03.2017 4 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Výborné, depresivní čtení.

01.03.2017 5 z 5

Jak to vidí Milo Jak to vidí Milo Virginia Macgregor

Velice dojemný příběh. Kniha, která přinutí člověka zamyslet se nejen nad svým vztahem k prarodičům ale donutí i přemýšlet, jestli věci, které vidí a cítí, se opravdu tak dějí.

15.02.2017 5 z 5

Úterky s Morriem Úterky s Morriem Mitch Albom

Citlivá a moudrá kniha ke které se určitě budu vracet.

15.02.2017 5 z 5

Srpnový sníh Srpnový sníh Pete Hamill

Amerika, rok 1946-1947, přátelství jedenáctiletého chlapce a rabína, původem z Prahy. Ze začátku mi příběh přišel spíš pro náctileté, ale postupem času, kdy rabín seznamuje Michaela s židovskou kulturou a minulostí, přichází zásadní otázky: "Kde byl Bůh když byli židé v koncentračních táborech a proč nikdo nepomohl?" Stejně tak bylo pro Michaela těžké pochopit rasovou segregaci té doby. Proč nemůže nastoupit v baseballové lize černý hráč? Otázky na které se těžko hledá odpověď. K tomu všemu procházka starou Prahou, seznámení s příběhem Golema i českými skladateli. Velice čtivý a zároveň smutný příběh.

15.01.2017 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Skvělá kniha. Netušila jsem, že i životopisná kniha může být tak čtivá a strhující a hned jsem sáhla i po dalších knihách Řecký poklad a Námořník na koni. Úžasné čtení

04.01.2017 5 z 5

Útěk Útěk Tatjana Dönhoff

Zajímavý příběh, čtivá knížka, ale naprosto souhlasím s komentářem - orinka3- romantická červená knihovna. Paní hraběnka se sice snažila postarat o své lidi, ale měla i při útěku zcela jiné možnosti a podmínky než všichni ostatní.

04.01.2017 2 z 5

Boty Ricarda Jesuse Boty Ricarda Jesuse Patrick Chauvel

Rozhodně zajímavá kniha ale nechytila mě za srdíčko tak jako Apač, který chtěl být orlem.

30.12.2016 4 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

S chutí jsem se pustila do čtení ale nakonec jsem knihu odkládala snad po každé kapitole. Některé pasáže byly nezáživné a zdlouhavé a až poslední čtvrtina knihy mi přišla napínavá a čtivá. Asi jsem měla velké očekávání.

29.12.2016 3 z 5