Boty Ricarda Jesuse

Boty Ricarda Jesuse https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183508/mid_boty-ricarda-jesuse-7cl-183508.jpg 4 34 5

Proč nazval světoznámý válečný fotograf svoji třetí knihu příběhů „Boty Ricarda Jesuse“? Jednoduše proto, že se v nich objevují boty, které měl na sobě od Vietnamu po Libyi a jméno Ricardo Jesus si vypůjčoval v době, kdy se musel pohybovat po zemích latinské Ameriky bez dokladů. Tentokrát se s Patrickem Chauvelem vypravíme právě do tohoto horkého kontinentu a jeho krvavých konfliktů, na místa, kde byl několikrát zraněn, zažil popravu kněze přímo uprostřed mše a vyprávěl si o zraněních s Bobem Marleym při koupání na Jamajce.... celý text

Literatura světová , Literatura faktu , Válečné

Vydáno: , Garamond

Les pompes de Ricardo Jesus , 2012

Icequeen
27.06.2021 3 z 5

Patrickovo, byť niekedy naozaj vzrušujúce rozprávanie, na mňa pôsobí nekoherentne a nevyvážene. Nakoniec, nie je novinár ani spisovateľ, jeho talent spočíva v práci s obrazom a nie slovom. Najväčšie mínus a hlavný dôvod, prečo sa neprikloním v hodnotení ku štyrom, ktoré som zvažovala, je absencia ukážok jeho práce v teréne. Fotografove pamäti bez jedinej fotografie, najsilnejšieho výrazového prostriedku remesla, sú len polovicou príbehu.

lenulitah
22.10.2017 5 z 5

Další zážitky nepřemožitelného Patricka. Je opravdu k neuvěření čím vším si prošel a přežil. V téhle knize je i humor. Přesto se mi líbil víc Apač a Válečný reportér.

Sunday
16.07.2017 5 z 5

Přesto, že jde o válečné konflikty, nechybí humor

sikope
30.12.2016 4 z 5

Rozhodně zajímavá kniha ale nechytila mě za srdíčko tak jako Apač, který chtěl být orlem.

Garfinela
29.11.2016 5 z 5

Naprosto vynikající kniha. Skvěle se čte a je velmi vtipná. Zároveň se člověk něco dozví a rozhodně reportáže působí objektivně

války reportéři, reportérky, zpravodajové

Patrick Chauvel