Siegrid Siegrid komentáře u knih

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Oddychovka. Stačí si knihu půjčit. Hlavní postavy prožívají středoškolské a následně vysokoškolské období, tj. večírky, studium, atd. Rozhodně se mi kniha líbila více než Turbulence, kde mi postavy neseděly.

11.01.2021 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Kniha se čte svižně, líbila se mi, přesto plný počet nedávám.
Autorky pokus o "nachytání" se ke konci, jsem už zažila u jiné autorky (J. A. Redmerski, Na hraně zapomnění), takže jsem jí to nesežrala s navijákem:-). A byla jsem ráda, že tam udělala ke konci "setkání", aby to bylo trošku napínavější. Kdyby ho neudělala, tak bych jí to vyčítala:-). Doporučuji k přečtení, na odreagování dobrá.

29.10.2020 4 z 5

Měsíční údolí Měsíční údolí Melanie Gideon

Moje první kniha od této autorky. Dostala jsem jí jako tip na přečtení. V této době jsem však asi potřebovala trochu jiný žánr. Abych to zkrátila. První polovina byla jen takové popisování, 70léta 20. století mě nijak nezajímala, hrdinka taky ne. A že měla vztah se svým synem prapodivný, stejně jako se svým otcem, jsem moc nechápala. Musela sice dozrát, ale to nebylo v knize nijak popsáno. Před začtením se do knihy jsem si říkala, že autorka použila mlhu a přesun v čase obdobně jako třeba u Cizinky D. Gabaldon, ale děj je jiný. Nicméně pro mě nezáživný. Od více jak poloviny se to už trochu více rozjelo, hlavně mě zajímal konec, jakým způsobem si s ním autorka poradí. Za mě to bylo prostě šup okopat zahradu nebo něco udělat na farmě a pak zase do hrozných všedních dnů současnosti (její doby), stereotypu, alespoň tak mi to přišlo. Láska ze strany hrdinů mi nepřišla kdovíjaká, ale autorka tam více citům nevěnovala, kladla důraz na časovou nit. Ke konci mi ukápla slza, symbolicky, ale po posledních stránkách na mě přišla spíše úzkost než nějaké pozitivní nadšení z knihy. Mrzí mě to, ke knize se už vracet nehodlám. Hrdince jsem její život nezáviděla.
Knihu jako oddechovku nedoporučuji, klidně od Jude Deveraux Rytíř ve zlaté zbroji, kdo nečetl.

28.10.2020 2 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Na základě vašich hodnocení jsem sáhla i po této knize. Plný počet nedávám jen z toho důvodu, že jsem sem tam přeskakovala, protože mě už to od poloviny přišlo občas táhlé a hlavně mě zajímal konec. Tak trošku mě autorka zaskočila s tím, co si tam vymyslela, ale budiž. Děkuji za tip, asi bych jen tak na tuhle knihu nepřišla. Za mě stačí přečíst 1x. Zjišťuji, že má i II. díl - Na hraně vděčnosti. Na to nemám už náladu, abych se proplítala dalším emocionálním rozpoložením hrdinů a jejich problémy. To si nechám příp. od někoho odvyprávět:-).

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

I. kniha od této autorky. Je to příjemná oddychovka. Pro dospívající dívky je to pěkné počtení, starší rovněž neurazí. Čte se rychle, není třeba u ní přemýšlet. Pokud tedy hledáte vypnutí po celém dni nebo týdnu, je to správná volba. Hned jsem po této knize přečetla P.S. Líbíš se mi. Za mě stačí si půjčit a přečíst 1x, nicméně svůj účel splnila a náladu zlepšila.

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Literatura pro Young-adult, která neurazí ani starší. Na odreagování je to příjemná oddychovka. Druhá kniha od této autorky. Čte se svižně.

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

První kniha od této autorky. Anotace mě zaujala, kniha byla však zklamáním. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická, ani vyjadřování nebyl můj šálek kávy. Polská autorka si mě nezískala.

16.10.2020 1 z 5

Chci jen dítě Chci jen dítě Susan Elizabeth Phillips

Na pobavení to jde. Hlavní hrdinka měla zjevně jiné představy než jí život naservíroval:-). Mnohdy je to humorné, místy mě chování hlavních postav přišlo umanutné a prazvláštní. Na odreagování to svůj účel splnilo.

16.10.2020 2 z 5

Oheň a led Oheň a led Julie Garwood

Knihu jsem si vypůjčila dle hodnocení a bohužel mě zklamala. Buď se mi netrefila do nálady, nebo vadilo, že jsem nečetla předchozí knihy ze série, přestože na sebe knihy nenavazují. Příběh mě zápletkou nezaujal, postava jejího šéfa mi přišla trapná, vlastně celá její práce a o nějakém jiskření mezi partnery a jejich společné dialogy, kterým se hodnocení od níže uvedených hemží, nemůže být za mě řeč. Popis toho, že jsou k sobě přitahováni, bylo prostě uvedeno. Že by to bylo nějaké osudové, o tom ani náhodou. Za mě nějaké povrchní. Kdyby se autorka na konci nezmínila, že si navzájem chybí, tak bych řekla, že tak jak se k sobě chovali, tak si každý zůstane sám a nebude se vázat a skončí to, že se rozejdou.

12.10.2020 1 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Spojení autorek se v tomto případě vydařilo. Marketingově měly holky zřejmě záměr, aby kniha končila otevřeně a čtenář si hned běžel pro druhý a další díl:-)! Nicméně série se mi líbila a některé stojí po čase znovu za přečtení.

08.10.2020 5 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

Tak moc jsem se těšila na Jacka, anotace zněla velmi slibně. Bohužel za mě zklamání a přitom to mohla být vydařená kniha. Moc mi vadilo, jak se autorka vracela do minulosti a popisovala vztah zejména Jacka. Za mě to hodně brzdilo příběh. Jediné, čemu přikládám body navíc, je to, že postavy řešily svoje životní trampoty a autorka proto popsala jejich příběh tak, jak byly ovlivněny minulostí. Nejednalo se tak o nějakou sladkou romanci.

08.10.2020 1 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Kristan Higgins

Za mě hezčí díl než ostatní. Až na ty její vaječníky:-), stačí 1x až 2x, člověk by se zasmál, ale pak už to přijde fakt ujeté. Autorka píše zase trošku jinak než ostatní, oslovila mě, že jsem si přečetla celou sérii.

08.10.2020 4 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Kniha mě zaujala svým obsahem, ostatní knihy jsem od autora nečetla, nezaujaly mne. Pro mě to byla příjemná oddychovka a děj, kde se příběh odehrával, se mi líbil.

08.10.2020 5 z 5

Princezna Princezna Nichole Chase

První díl Vévodkyně je lepší. Kniha neurazí, stačí přečíst 1x. Sam z předchozího dílu je v této knize vykreslena tak, že je místy až nesympatická. Poslední díl Princ nemám ani potřebu číst.

08.10.2020 2 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Nichole Chase

Přesně tak, téma jako Deník princezny od Meg Cabot. Kniha neurazí, dobrá oddychovka.

08.10.2020 3 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Na to, že se jedná o první díl, čekala bych jej více atraktivnější. Kniha neurazí, chvílemi jsem ale přeskakovala. Více se mi líbil III. díl. Je to kniha na odreagování, asi stačí přečíst jen jednou.

08.10.2020 2 z 5

Nečekané setkání Nečekané setkání Gail McHugh

Líbila se mi. Mně by stačil I. díl a ukončit jej. Ani nemám potřebu číst II. díl a znovu se v těch emocích babrat.....Takže počkám, jestli se ke mně II. díl nějak sám nedostane, ale nemám zatím potřebu vyhledat.

08.10.2020 4 z 5

Ochránce Ochránce Jodi Ellen Malpas

Naprosto souhlasím s komentářem Zuzu12345. Anotace zněla tak slibně, nechápu, že to autorka tak pokazila. Postavy se chovaly místy nepochopitelně, jak kdyby byly sociálně slabší. Autorka se tímto neřadí k mým oblíbeným.

08.10.2020 odpad!

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Četla jsem snad vše, co zatím vyšlo od této autorky. Kniha se dá číst po čase znovu.

07.10.2020 4 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Super oddychovka, za cca hodinu přečtená. Dobře jsem se bavila.

07.10.2020 5 z 5