shecoola shecoola komentáře u knih

Nejskrytější přání Nejskrytější přání Marybeth Mayhew Whalen

Souhlasím s níže uvedeným hodnocením od Kerriova. Na začátku se to velmi pomalu rozbíhá - příliš mnoho postav, nutno se v nich zorientovat, takže jednotlivé kapitoly nedávají smysl. Pomalu ty puzzlíky začínají na sebe navazovat i zapadat. Každou kapitolu vypráví jedna postava ze svého pohledu, postupně vyplouvají na povrch všechny souvislosti - sousedské vztahy i stíny z mládí. Na závěr se tajemství všech odhalí. Celkově to ale hodnotím jako takové nemastné-neslané čtení...

19.04.2024 3 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Dej mal občas svoje trapné miesta - oslovovanie Anne ako Ani či Anička vyslovene ťahá za oči (a uši) a neustále porovnávanie s Annou zo zeleného domu hraničilo občas až s fanatizmom. Kniha ma začala skutočne baviť až v Mexiku. Potom to už šlo s čítaním jedna radosť a každá romantička si nakoniec užije i šťastný happy end. Fandila som Jackovi!

07.04.2024 5 z 5

Pan Nikdo Pan Nikdo Catherine Steadman

Za mňa super, mňa kniha bavila, vracala som sa k nej každý večer na pár kapitol a záverečné kapitoly som dala na jeden nášup. Možno je to tým, že nečítam len tento žáner a tak mi po dlhej dobe prišiel vhod :)

31.03.2024 5 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Vtipné, nenáročné, odlehčené čtení dělené na krátké kapitoly, které na sebe jen lehce navazují a posouvají tak Kláru v ději od šílených rozchodů, trapných vztahů, vtipných myšlenek a dialogů po úsměvné situace. Je mi 44, Kláře 40. V mých očích je příliš sebehodnotící, sebekritická žena, která se (většinou) chová jako puberťačka napřesdržku, co se chce za každou cenu zamilovat. A přesně to se jí i dostává. Chlapi na přesdržku. A těm se zase do lásky moc nechce.

20.03.2024 4 z 5

Bez dechu Bez dechu Jennifer Niven

Za veľký bonus knihy považujem prostredie ostrova, divokosť prírody, ideálne miesto pre posledné prázdniny na prelome detstva a dospelosti. Na druhú stranu ma ani trochu nezaujal generačný príbeh žien ani nič okolo toho, tieto pasáže som postupne preskakovala stále viac. Miah bol fajn, Claude niekedy na facku. Ale úprimne? Koho z nás by v tom veku nerozsekal rozchod rodičov, "vyhnanie" z domova, odlúčenie sa od kamarátky, zmarenie plánovaného tripu, detskej lásky.. Vzpura by tam bola a tá sa može prejaviť u každého inak. A téma prvej lásky je vždy veľmi silná a nezabudnuteľná.

14.03.2024 2 z 5

Všechny důležité kontakty Všechny důležité kontakty Lauren Weisberger

Na film Ďábel nosí Pradu to nemá, i když knihu jsem nečetla - možná tedy filmové zpracování této knihy by mohlo být stejně zajímavé, jako výše uvedený film. K této knize ale jenom tolik - dloouuuhééé o ničem v první půlce, nebo možná i dýl... Samý snobizmus a povrchnost, zbytečné popisování nedůležitostí. Pak díky bohu za vstoupení Sammyho do děje i do Bettyna života :) a samozřejmě za happyend :)

01.03.2024 3 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

(SPOILER) Nie som síce cieľová skupina, kažopádne sa kniha ku mne vďaka krásnej obálke, anotácii a celkom slušným recenziám ( a za slušný peniaz) dostala, a tak som ju prečítala. Obaja hlavní hrdinovia mi boli veľmi sympatickí (naviac taká tá pomaly sa stupňujúca hravá iskra medzi nimi), zvyšok bolo také nemastné neslané okolo (všetci mladí, krásni, silní a odvážni). To mystérium okolo toho nebola moja šálka kávy - nevyhľadávam ani nečítam tento fantasy žáner, každopádne si aj tak myslím, že to bolo málo akčné a chytanie duší/príšer bolo až príliš rýchle a jednoduché.
Takže, prečo moje mínusy:
- nevadí mi nadprirodzeno, verím v duše, no nemám rada hororové postavy, či už sú to upíri, zombie alebo podobné krvilačné príšery
- prečo bola Amélia nakoniec taká kruto prísna? Alebo len tak, bezdovodne?
- Shawova linka hmlistej minulosti ostala neodkrytá
- to niečo nahlas nevypovedané a neuskutočnené medzi Shawom a Roxy (bolo to tesné, ale predsa nič nebolo)
Do pokračovania sa mi nechce už ani preto, aby som sa dozvedela, či sa to medzi nimi zmení (ale keď čítam recenzie na ďalší diel, tak nie, nezmení - lebo ani nebude o nich)
Ale verím, že niekto má rád presne tento žáner a naviac rozpísaný na 5 kníh. Ja ale nie...

06.02.2024 3 z 5

S kým dnes budeš spát? S kým dnes budeš spát? Madeleine Wickham

Jednoduchá zápletka dvoch rodín na jednej neplánovanej spoločnej dovolenke - pohodové, nenáročné čítanie. Nenadchne, neurazí, pre niekoho málo, niekomu postačujúce. Záleží kto čo má rád. Asi najviac ma bavil humor Jenny :)

24.01.2024 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Velkolepá svadba na ponurém severském ostrově uprostřed rozbouřeného oceánu a kterému vévodí starý hrad, dávné hroby, rašeniliště, skalní srázy a historky z minulosti. Veselá atmosféra se mění v momentě, kdy sluneční denní dobu vystřídá noční běsnění větru a výpadek proudu. Uprostřed toho všeho se pomalu rozplétají zamotané vztahy některých účastníků svadby. Je zde oběť a je zde vrah. A je tu hodně motivů. Proč a kdo... ? To celou knihu můžete pouze tušit... Velmi čtivá kniha, přečteno za několik (zimních) večerů.

17.01.2024 5 z 5

Když jsme se viděli naposled Když jsme se viděli naposled Carol Mason

Príjemná oddychovka, pokiaľ ste romantická duša a hľadáte ľahké, nenáročné čítanie. Mne sa kniha páčila. Bavila ma tá osudovosť s Patrickom, sympatizovala som aj s Mikom, dokonca som úplne rozumela i tomu ich manželstvu, ktoré strádalo vášeň, keďže bolo zo strany hlavnej hrdinky postavené na úplne iných základoch. Z pohľadu mnohých sa možno Celine zachovala nerozumne, ľahkovážne, puberťácky... ja som jej však tak rozumela... a jej vzťahu s Patrickom moc fandila.
Občas vlastný životný príbeh prinesie s dejom viac porozumenia, než fantázia sama.

09.01.2024 4 z 5

Žert Žert L. V. Matthews

Za mňa konečne po dlhšej dobe dobrá kniha, na ktorú som sa po večeroch tešila. Po celý čas som myslela, že mi tip vyjde, ale bola som ako obvykle zase vedľa. Ale tesne vedľa! Mrzí ma akurát, že sa neuzavrela linka s Bobbym, ostalo to také otvorené, a pritom nádejné. No čo už, autorke nešlo o román. Ale aj tak :))))

10.12.2023 5 z 5

Replika Replika Lauren Oliver

Celkom zaujímavý námet, aj keď zameraný na young adult. Čítala som najprv príbeh Lyry, potom som knihu otočila a čítala Gemmin príbeh. V tomto poradí sa mi to páčilo, na preskáčku by som knihu nečítala, asi by mi to otáčanie knihy vadilo. Ak sa mi dostane do ruky Kopie, rada si ju prečítam, ale myslím, že príbeh je postačujúci aj bez pokračovania.

28.11.2023

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Nemohla som sa v postavách ani v deji zorientovať... Chcem tráviť svoje večery s knihami, na ktoré sa teším a nie v ktorých sa strácam..

04.11.2023 1 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Moja prvá kniha od Jodi. Veľmi zaujímavé boli pasáže o vlkoch, o tom, ako sa dorozumievajú, aká medzi nimi vládne prísna hierarchia, ako si vyberajú svoju obeť. Úplne si medzi takouto smečkou neviem predstaviť žiť človeka, predsa len to nie je dravec a nie je prisposobený životu dravca vo voľnej prírode. Napriek tomu bolo zaujímavé sledovať ako Luka vlci medzi seba prijali, ako si medzi nimi našiel svoje miesto, ako ich opustil a ako vnímal potom svoj návrat spať do civilizácie. Čo sa týka Edwarda a Cary, rozumela som im obidvom, ale predsa len som sa v ich rozhodnutí prikláňala viac na jednu stranu.

06.10.2023

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Mne sa ten koniec páčil, konečne som bola v takom tom očakávaní nevyhnutného a potrebovala čítať ďalšiu a ešte ďalšiu kapitolu, aby som vedela ako to napokon dopadne. Než som však k tomu záveru knihy došla, tak mi ten dej prišiel až príliš zbytočne popisovaný a natiahnutý. Šlo by to skrátiť.

14.09.2023

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Najviac mrazí z toho, ako je toto všetko blízka budúcnosť. Ako sa to všetko deje, ako sa ten technologický vývoj vyvíja astronomickou rýchlosťou a to čo bolo pred desiatkami rokov ešte scifi, je teraz normálna vec. Bude teda to, čoho sa desíme teraz a pripadá nám to ako scifi, za pár rokov realita?

17.08.2023 4 z 5

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Niekedy sa mi stáva, že si knihu prečítam bez toho, aby som sa nechala ovlyvniť recenziami, dokonca si neprečítam ani anotáciu. Pri tejto knihe by som ale urobila lepšie, keby som to urobila. Hneď v úvode mi totiž unikla podstata príbehu - a to príbeh dvoch sestier, ktoré osud rozdelil a následne sa na preskáčku odvíjajú generačné príbehy raz jednej a raz druhej sestry. Nebyť stromu života na začiatku knihy, stratená by som bola úplne. Každopádne každý jeden príbeh je silný, zaujímavý, čtivý a smutný zároveň. Záver knihy sa nesie v duchu nádeje, ktorá umiera posledná. Veď napokon, nie to je doležité, akú máme farbu pleti. To čo je skutočne doležité, sú naše skutky, činy, láska, láskavosť, rešpekt a sloboda.

17.06.2023 4 z 5

Dívky, které slyšely plakat moře Dívky, které slyšely plakat moře Elizabeth Blackwell

Od tých troch príbehov som čakala niečo viac, ale tak prečítať sa to dalo... čo príbeh ale naozaj silne ukazuje je to, akým markantným sposobom sa zmenila spoločnosť v priebehu sto rokov. Ako sa k sebe chovali ľudia kedysi a teraz. Čo bolo kedysi striktne cez čiaru je teraz úplne normálne, niečo nad čím sa človek ani nepozastaví. Tykanie, rozvod, muži, ženy, milenci, sexuálna orientácia, spoločenské vrstvy, prejavy na verejnosti... Bol to úplne iný svet. Taký ten protipól k tomu dnešnému svetu. Až sa mi žiada vyrovnať misku váh minulosti a súčasnosti.

22.05.2023 3 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

Rozchod, párty, drogy, tajemství, podsvětí, rvačky, škola, přátelství i láska, všechno se to vešlo do jedné knihy mezi dva hlavní hrdiny. Kniha se čte sama, není nijak turbulentní, ale tajemství Chese a jeho přitažlivost s Ellou vás tak nějak nutí otáčet stránky dál a dál.
Hezky odpočinkové čtení na každý večer na dobrou noc :) akorát ten konec už chcete přečíst na jeden zátah.
Jako příjemný bonus byl pro mně playlist na konci knihy. Pusťte si to, surově krásné songy k příběhu moc pěkně ladí.

05.05.2023 4 z 5

Knihkupkyně Knihkupkyně Cynthia Swanson

Po knihe som opať siahla asi po dvoch rokoch, pretože som si myslela, že som ju ešte nečítala.. a pri čítaní sa mi postupne vybavovali detaily, ktoré som si pamatala. Tieto záblesky tušenia vývoja deja dodávali knihe autentickosť celého zdvojeného príbehu Kitty/Katharyn. Keďže som si nepamatala koniec, čítala som ju jedným dychom. Až ma zaráža, že som jej prvýkrát dala len tri hviezdičky. Tentokrát som na ňu bola asi viac zrelá, pripravená a naladená, preto jej dávam tentokrát plný počet hviezdičiek. Krásny príbeh, v ktorom keď stratíš najviac milovaných, tak si s nimi vytvoríš svoj imaginárny svet.

02.04.2023 5 z 5