sewista sewista komentáře u knih

Blb na zahrádce Blb na zahrádce René Melichar

No tak toto je způsob psaní, který je hodně divný. Pokus o vtip skoro v každé větě, bohužel. Autor chce být vtipný za každou cenu, ale jaksi se mu to nedaří. Je to první a asi i poslední kniha, co od autora čtu.

02.01.2020 odpad!

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Příběh nic moc, hlavní hrdinka trochu nesympatická kurva, a konec nejasný. Postava se za celou dobu nehnula ani o píď. Ale jinak dobrá oddechovka. Jednu hvězdu dávám za humor (scénka ve školní kuchyni byla super), jednu za čtivost a třetí za to, že su z vedlejšího města ????

24.03.2020 3 z 5

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

v pulce knihy jsem zjistil ze je opravdu zabavna :-D

26.03.2015 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Nevím jak to, ale pro mne teda zatím nejlepší díl. Fakt jsem se pobavil :-)

27.08.2017 5 z 5

Na Moravě nekvetou olivy Na Moravě nekvetou olivy George Agathonikiadis

Nejlepší co jsem tento rok četl

08.12.2015 5 z 5

Skios Skios Michael Frayn

Mne tato kniha docela zklamala. Cekal jsem trosku vic. Ale musim rict, ze nektere pasaze jsou celkem vtipne. Neni to uplne spatna kniha, ale nevim co si mam myslet o tom kdyz tam pisou, ze tato kniha byla zarazena do sirsi nominace britske ceny Booker prize. To jsou na tom v Britanii asi dost spatne :-D

14.02.2014 3 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Mne se pribeh libil fakt hodne. A bavil mne az do konce. Ze zacatku jsem byl trosku zaverem knihy zklamany, ale pak jsem si vlastne rekl, ze si ho muzu dokoncit sam podle sve fantazie. POdle mne je ta kniha paradni.

30.01.2014 5 z 5

Pražská pětka Pražská pětka Drahoš Čadek

Souhlasím se vším, co píše recenzent níže. Větší brak jsem opravdu snad ještě nečetl.

14.09.2022 odpad!

Restaurátor Restaurátor Julián Sánchez

Mne se knizka libila. Někdo zde psal, ze je pribeh zamotany, ale to mi neprislo. Myslim, ze jsem dostal to, za co jsem si zaplatil.

06.01.2016 4 z 5

Evangelium podle Jidáše Evangelium podle Jidáše Simon Mawer

Začátek hodně nudný a zdlouhavý. Po zhruba trřetině se to rozjelo tak, že mne to i docela bavilo, ale posledních 50-60 stránek to zase zabilo. Není to úplně špatná kniha, ale znovu bych ji už nečetl

26.08.2015 3 z 5

Monsieur aneb Kníže temnot Monsieur aneb Kníže temnot Lawrence Durrell

No četl jsem to asi před peti lety, a protože mne to prestalo asi v pulce bavit, tak jsem ji odlozil na neurcito. Minuly mesic jsem se odhodlal, ze to zkusim ještě jednou a asi jsem za tech pet let trosku dospel, protože se mi zdalo, ze ctu uplne jinou (lepsi) knihu :-D

03.06.2015 5 z 5

Milenci našich žen Milenci našich žen Eduard Martin (p)

Ja jsem asi četl nějakou úplně jinou knihu jak se zdá

26.03.2015 1 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Rekl bych normalni detektivka. Zadny zazrak to neni a myslim si, ze lidi jsou urvani jenom z toho, ze JKR umi napsat i neco jineho nez Harryho. Ale je pravda, ze je to fest dlouhe. Takze za mne tri hvezdy.

06.06.2014 3 z 5

Filozofie a mystika vína Filozofie a mystika vína Jiří Mejstřík

Kniha pro milce vína. A samozřejmě milcem napsaná.

03.01.2024 4 z 5

Nové příběhy důchodce v Languedoku Nové příběhy důchodce v Languedoku Zdenek Červenka

Pěkná kniha, která vás přenese do jižní Francie. Příběhy jsou vtipné a leckdy poučné. Pohodovka, kterou zvládnete během jednoho dne

16.12.2023 4 z 5

Rozpravy o víně Rozpravy o víně Zdenek Červenka

Byla to taková oddechovka. Některé kapitoly lepší, jiné horší. Ale nakonec spíše pozitivní a na přenesení (v duchu) do jižní Francie to bohatě stačilo. Ovšem pravopisných chyb tam bylo jako máku.

25.11.2023 3 z 5

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Knížka byla super. Celkem živě jsem si, podle popisu, představil tu bandu debilů, se kterýma musí delegátka denně komunikovat

11.08.2023 5 z 5

Padělatelé Padělatelé Bradford Morrow

Opravdu zbytečně roztahaná

10.10.2020 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

\pro mne tato kniha byla zklamanim. Zbytecne se cely pribeh tahl a vrah byl jasný od pulky. A to rikam i přesto, ze ja většinou vraha tipuju spatne :-D Nejvic se mi libilo posledních 70 stran. To uz mělo aspoň trosku spad a zaclo mne to bavit. Ale jak pode mnou pise Runkyna......motivace pro vraždu veškerá žádná.

12.02.2016 3 z 5

Starožitník Starožitník Julián Sánchez

Bal jsem se konce, protože jsem tušil, že to dopadne tak jak si myslim. A dopadlo :D

05.05.2015 4 z 5