sewista sewista komentáře u knih

Filozofie a mystika vína Filozofie a mystika vína Jiří Mejstřík

Kniha pro milce vína. A samozřejmě milcem napsaná.

03.01.2024 4 z 5

Nové příběhy důchodce v Languedoku Nové příběhy důchodce v Languedoku Zdenek Červenka

Pěkná kniha, která vás přenese do jižní Francie. Příběhy jsou vtipné a leckdy poučné. Pohodovka, kterou zvládnete během jednoho dne

16.12.2023 4 z 5

Rozpravy o víně Rozpravy o víně Zdenek Červenka

Byla to taková oddechovka. Některé kapitoly lepší, jiné horší. Ale nakonec spíše pozitivní a na přenesení (v duchu) do jižní Francie to bohatě stačilo. Ovšem pravopisných chyb tam bylo jako máku.

25.11.2023 3 z 5

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Knížka byla super. Celkem živě jsem si, podle popisu, představil tu bandu debilů, se kterýma musí delegátka denně komunikovat

11.08.2023 5 z 5

Pražská pětka Pražská pětka Drahoš Čadek

Souhlasím se vším, co píše recenzent níže. Větší brak jsem opravdu snad ještě nečetl.

14.09.2022 odpad!

Padělatelé Padělatelé Bradford Morrow

Opravdu zbytečně roztahaná

10.10.2020 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Příběh nic moc, hlavní hrdinka trochu nesympatická kurva, a konec nejasný. Postava se za celou dobu nehnula ani o píď. Ale jinak dobrá oddechovka. Jednu hvězdu dávám za humor (scénka ve školní kuchyni byla super), jednu za čtivost a třetí za to, že su z vedlejšího města ????

24.03.2020 3 z 5

Blb na zahrádce Blb na zahrádce René Melichar

No tak toto je způsob psaní, který je hodně divný. Pokus o vtip skoro v každé větě, bohužel. Autor chce být vtipný za každou cenu, ale jaksi se mu to nedaří. Je to první a asi i poslední kniha, co od autora čtu.

02.01.2020 odpad!

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Nevím jak to, ale pro mne teda zatím nejlepší díl. Fakt jsem se pobavil :-)

27.08.2017 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

\pro mne tato kniha byla zklamanim. Zbytecne se cely pribeh tahl a vrah byl jasný od pulky. A to rikam i přesto, ze ja většinou vraha tipuju spatne :-D Nejvic se mi libilo posledních 70 stran. To uz mělo aspoň trosku spad a zaclo mne to bavit. Ale jak pode mnou pise Runkyna......motivace pro vraždu veškerá žádná.

12.02.2016 3 z 5

Restaurátor Restaurátor Julián Sánchez

Mne se knizka libila. Někdo zde psal, ze je pribeh zamotany, ale to mi neprislo. Myslim, ze jsem dostal to, za co jsem si zaplatil.

06.01.2016 4 z 5

Na Moravě nekvetou olivy Na Moravě nekvetou olivy George Agathonikiadis

Nejlepší co jsem tento rok četl

08.12.2015 5 z 5

Evangelium podle Jidáše Evangelium podle Jidáše Simon Mawer

Začátek hodně nudný a zdlouhavý. Po zhruba trřetině se to rozjelo tak, že mne to i docela bavilo, ale posledních 50-60 stránek to zase zabilo. Není to úplně špatná kniha, ale znovu bych ji už nečetl

26.08.2015 3 z 5

Monsieur aneb Kníže temnot Monsieur aneb Kníže temnot Lawrence Durrell

No četl jsem to asi před peti lety, a protože mne to prestalo asi v pulce bavit, tak jsem ji odlozil na neurcito. Minuly mesic jsem se odhodlal, ze to zkusim ještě jednou a asi jsem za tech pet let trosku dospel, protože se mi zdalo, ze ctu uplne jinou (lepsi) knihu :-D

03.06.2015 5 z 5

Starožitník Starožitník Julián Sánchez

Bal jsem se konce, protože jsem tušil, že to dopadne tak jak si myslim. A dopadlo :D

05.05.2015 4 z 5

Vidím to, co vrah Vidím to, co vrah Jill Hathaway

Zahradníka jsem odhadl už zhruba v půlce knihy ale jinak se mi to celkem líbilo. Jako oddechovka je to fajn akorát mi chybělo trochu napětí. Ale jak se říká...ani mne to neurazilo ani nenadchlo

27.03.2015 4 z 5

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

v pulce knihy jsem zjistil ze je opravdu zabavna :-D

26.03.2015 5 z 5

Milenci našich žen Milenci našich žen Eduard Martin (p)

Ja jsem asi četl nějakou úplně jinou knihu jak se zdá

26.03.2015 1 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Rekl bych normalni detektivka. Zadny zazrak to neni a myslim si, ze lidi jsou urvani jenom z toho, ze JKR umi napsat i neco jineho nez Harryho. Ale je pravda, ze je to fest dlouhe. Takze za mne tri hvezdy.

06.06.2014 3 z 5

Všechny vůně Afriky Všechny vůně Afriky Zuzana Beranová

Ja teda nevim, ale asi jsem cetl nejakou uplne jinou knihu :-D mne teda nenadchla vubec.

25.04.2014 1 z 5