Nové příběhy důchodce v Languedoku

Nové příběhy důchodce v Languedoku https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254630/mid_nove-pribehy-duchodce-v-languedoku-254630.jpg 4 4 2

Autor Zdenek Červenka je zkušený světoběžník, uznávaný český vědec působící většinu života ve Švédsku, ale také na amerických univerzitách v Berkeley a v Bostonu. Ke stáru se přestěhoval do Languedoku, kde si koupil domek a stal se bedlivým pozorovatelem života v této dosud nepříliš známé oblasti jižní Francie, podle znalců ještě mnohem krásnější než sousední Provence. Rozmarná knížka o víně, přátelích, krásách života a vůbec o pohodě na francouzském venkově, navazuje na předchozí svazky Změna je život a Kouzlo vína Languedoku, které byly u čtenářů velmi úspěšné. Část veselých příběhů se odehrává také v třetí vlasti Zdenka Červenky, ve Švédsku.... celý text

sewista
16.12.2023 4 z 5

Pěkná kniha, která vás přenese do jižní Francie. Příběhy jsou vtipné a leckdy poučné. Pohodovka, kterou zvládnete během jednoho dne

Bedřich63
01.01.2023 4 z 5

Od autora jsem před časem četl už předchozí knihu Změna je život - Jak se žije důchodci v Jižní Francii. Už tam mě autor zaujal popisy klidného života a místních zvyků, několika zajímavostí v okolí a především jsem spolu s ním opět ochutnal skvělá vína a vynikající jídla. Zde také svůj záběr částečně rozšířil i o zajímavosti ze Švédska, kde pobývá spolu s manželkou přes léto.
Přesto ale tato útlá ale velice milá knížka popisuje především život v Languedoku v jihozápadní Francii. Zmíněny jsou také opět (zlo)zvyky Angličanů a jejich chování v jejich letních domech. Jižní Francie je oblíbenou destinací anglických a irských důchodců.
Autor píše s jemným humorem a mnohdy i s trochou nadsázky a je vnímavý ke všemu kolem něj. No a ta jeho láska k vínu vyzařuje téměř z každé stránky.
Jsem překvapený, že můj komentář ke knize bude na DK první. Ale vlastně se ani nemůžu tak moc divit. Mám tuto knihu půjčenou z knihovny, kde je razítko přijetí do fondu 29.6.2015. A kniha je jako nová, moc lidí ji přede mnou nečetlo. A to je docela škoda. Tento tak trochu cestopis a gurmánský průvodce určitě stojí za přečtení.