septime septime komentáře u knih

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Dal jsem si to podruhé jako audioknihu a musím opět před autorem smeknout. Skvěle vystavěný příběh. Čistých pět.

26.09.2020 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Jen škoda toho závěru...

08.09.2019 4 z 5

Jména mrtvých dívek Jména mrtvých dívek Eric Rickstad

Na další díl série jsem byl velice zvědavý, protože děj prvního a druhého se ve všem, kromě Vermontu, míjí. Propojení obou ve třetím mě mile překvapilo, ale to bylo bohužel všechno.

27.03.2019 2 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Zatím nejlepší díl série. Teď už chápu, proč si pro své další knihy vybral Hebridy. V popisu nehostinného počasí se vyloženě vyžívá :)

01.02.2019 4 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Dlouho jsem třetí díl odkládal, protože mě první dvě knihy serié v konkurenci novejších knih Maye moc neoslovily, ale nakonec jsem spokojen. Velice čtivé, Enzova "parta" se moc nezapojuje, což mi v prvních dvou docela vadilo. Hurá na čtvrtý nevyřešený případ z Raffinovy knihy.

12.01.2019 4 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

4,5* velká spokojenost
Zajímávý tah autora, kdy na konci prvního dílu naláká čtenáře na díl druhý. Ten pak knihu otevře a zjistí, že nemá s prvním dílem společného lautr nic. Naštěstí jsem to předem věděl a nepřišlo žádné rozčarování.

23.11.2018 4 z 5

Kalypso Kalypso Ingar Johnsrud

Lepší než první díl. Daleko propracovanější příběh, přítomnost propojená s minulosti, jak to mám rád u P. Maye. Ještě by to chtělo se více věnovat charakteristice postav, moc tam toho o nich není. Jen tak dále pane autore...

06.11.2018 4 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Osobně si myslím, že každá další kniha této série je slabší a slabší.

26.09.2018 2 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Na jednu stranu dobré téma - ilegální imigrace, na druhou stranu zase ten nekončící románek, ale ten se asi bude táhnout celou serií. Škoda, že se Peter více nedržel toho prvního. No nic, hurá na Běžkyni.

21.08.2018 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

První půlka dobrý, druhá už slabsi

16.02.2018 3 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Frederick Forsyth

Prostě Forsyth

13.02.2018 4 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Epilogům už moc nevěnuji pozornost, vždy to jen prolítnu. Ale díky tomuto dávám o hvězdu více a už se teším na další díl

13.09.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Už je to moc pritažené za vlasy. Nesbo vytáhl všechny své trumfy v předchozích dílech a bohužel se jen opakuje.

12.06.2017 3 z 5

Vídeňské bratrstvo Vídeňské bratrstvo Ingar Johnsrud

Spíše krimi než detektivka, ale velice čtivé. Pokud má někdo rád knihy od Keplerovic dvojice, tak tohle určitě doporučuji. Velice podobný styl psaní, ale více uvěřitelné.

06.11.2016 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Příjemné odpočinutí od Harryho.

11.02.2016 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Velice vtipné jako vždy, ale dalšího vzkazu v lahvi už se asi nedočkám.

11.02.2016 4 z 5