Selena2000 Selena2000 komentáře u knih

Útěk Útěk Sophie Jordan

Moc hezká knížka. Možná i lepší než první díl :) Musí bejt pro Jacindu hrozný, pouštět si k tělu Cassiana, když miluje Willa. Přála jsem jí Willa, pak si říkám chudák Will, vrátí se od něho ke kmenu. Uzavře nedobrovolný svazek s Cassian, a chce Willa. Teď jí přeju Cassianovi, ale zase chce Willa. Myslela jsem, že lovec a drakie by spolu mohli být a fandila jsem jim, ale chudák Cassian. Jsem zvědavá, jak celá trilogie skončí.

04.01.2014 4 z 5

Ztracené koťátko Ztracené koťátko Lucy Daniels

Hezká knížka, klasika :)

09.12.2013 4 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Moc hezká knížka; i vizuálně. Jacinda rychle mění názory, to je asi jediné, co mě na ní štvalo, jinak mi byla docela sympatická. Když se začtete, už se neodtrhnete :)

09.12.2013 5 z 5

Fantom Fantom Lisa Jane Smith

Mám radši Damona než Stefana, takže mě potěšil jeho návrat, zase ale na druhou stranu to bylo jasné, že se musí vrátit. Děj byl hezký, konec ani nebyl tak přehnaný, takže dávám všech 5* :)

Diagnóza: láska Diagnóza: láska Tonya Hurley

Zase o kousek lepší, než předchozí dva díly. Žáci z posmrtné výuky se zase pletou do světa živých, ale to mi zase až tak nevadilo. To, co mi vadilo bylo, "rozdělění" cest (už si to ale přesně nepamatuju). Po téhle části knihy jsem se opět ujistila, že jedná normální dívčí postava je tam Scarlett, popřípadě Prue. Ta už nebyla tak zahořklá, takže jsem si jí taky oblíbila. Charlotte opět neví co chce, ani jakou kamarádku chce. Ale skončilo to hezky :)

Soumrak Soumrak Lisa Jane Smith

Trochu jsem se bála počtu stránek, ale nakonec se tam toho tolik nestalo. Hezká knížka :)

03.06.2013 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Námět zajímavý, krásná obálka, ale tento typ knihy asi není noc pro mě. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale znovu bych do toho už nešla. Pro mě byl děj zmatený, nejspíš i proto jsem se do knihy nemohla pořádně vžít, jestli to byl účel knížky, nevím, možná. Ale kniha ve mně nic nezanechala a už 2 týdny od jejího přečtení jsem si děj pamatovala jen matně. Za mě 3,5*.

23.06.2016 3 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Asi mi tento typ knih nesedl, vlastně to bylo skoro to samé jako Ostrov Lhářů - zajímavá anotace, moc hezká obálka a tajemný příběh, o kterém jsem si myslela, že mě zaujme. Kdybych řekla, že mě nezaujal, lhala bych. Ale kniha mě celkově spíše zklamala.
Hlavní hrdinka dělala zcela nelogická rozhodnutí a její styl myšlení, mno, nepřiměřený jejímu věku.
Námět byl opravdu originální, ale autorka z něho mohla vyždímat více.
Obálka se ke knize moc nehodí, v originále je mnohem lepší, temnější.
Dala bych 3,5 hvězdičky.

23.06.2016 4 z 5

První První Kiera Cass

Ten konec mi přišel hrozně prvoplánový a už i zbytečný, nicméně mě vůbec nepřekvapilo, jak trilogie skončila. Maxon byl zlatý, ale Aspen mne tak nehorázně štval, i ty komplikace na konci kvůli němu. Pro mě překvapením bylo, že jsem si oblíbila Celestu ♥.
Doufám, že kniha Dcera dojem z předchozích knih nepokazí. Dala bych 4,5*.

28.03.2016 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Mě osobně kniha nijak nenadchla, ale ani nijak neurazila. Pro mě určitě lepší než Papírová města. Matematika mě celkem baví, takže mi ani v knize nevadila. Hned ten začátek mě docela překvapil, ale asi u sté stránky jsem se zasekla. Od půlky knihy jsem se už nedokázala začíst. Doopravdy mě hrozně moc štvalo, jak autor neustále používal celé jméno hlavní hrdinky - přesně to mě vytáčelo už u Papírových měst. Závěr knihy pro mě takový průměrný. Dodatek se mi líbil. Dávám 3*.

14.02.2016 3 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Kniha se mi líbila, celý příběh byl dojemný a takový realistický. Teda až na ten konec, protože ten mě fakt naštval. Kdyby byl ten konec jenom trochu jiný, hodnotila bych 5*.
Eleanor mě sice chvílemi štvala, Parka jsem ze začátku neměla ráda, ale potom jsem si oba dva zvykla. Eleanor mi bylo hodně líto, to co si prožila, a během knihy prožívala, bylo opravdu hrozné.

SPOILER! Promiňte, ale jako normální, že otec nechá svého nezletilého syna odvést autem jeho nezletilou přítelkyni bůhví jak daleko? Byl by to určitě ukázkový happyend, ale tím koncem to podle mě autorka zkazila. Všechno jsem prožívala s hrdiny, všechno bylo tak opravdové, a potom tohle... KONEC SPOILERU!

Takže hodnotím 4*, i když kvůli tomu konci, bych klidně dala i 3, mě zkazil dobrý dojem z knížky.

14.06.2015 4 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Knížka byla hezká, nápad byl skvělý, ale zpracování nic moc.
Dva různé pohledy umožňovaly lépe chápat celý děj knihy, pokaždé jsem se těšila až se zase začtu, ale bylo to až moc nerealistické. Oba měli všude známé, měli všude přístup.. to se mi moc nelíbilo, ale humor v této knize nechyběl, láska taky. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila.
Knize bych dala 3,5-4*.

14.06.2015 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Takovýhle začátek knižní série mě dostal natolik, že když jsem knihu dočetla jako e-knihu, druhý den jsem si objednala všechny 3 knihy přes internet :D
Divergence začíná vysvětlováním a popisováním systému frakcí a následně jejich popisováním podle Trisina pohledu, takže prvních asi 30 stránek jsem jaksi bez zájmu přečetla a potom se to začalo pomaličku rozjíždět. Trisina volba mě překvapila, ale Calebova ještě víc.
Děj knížky i jeho popis je psaný stylem, který se mi zamlouval a Čtyřka byl prostě a jednoduše úžasný (i když občas dost tvrďácký a chladný ohledně Tris na veřejnosti). Myslím s, že se ke knize možná ještě vrátím, ale všem ostatním vřele DOPORUČUJI. Tahle knížka prostě není ztráta času :)

28.07.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Jsem jedna z těch, které kniha uchvátila. Snad ani nemusím říkat, jak citlivé je to téma a další takovéto věci. Po přečtení prvních deseti stránek se mi do čtení vůbec, opravdu vůbec nechtělo. Ale každý autor píše jiným stylem, ale ten Johnův... Přišel mi to podobný styl psaní, kterým je napsaná Chvíle před koncem. Po dalších asi 20 stránkách už jsem nemohla přestat číst. Hazel je taková pesimistická optimistka, fakt nevím, jak to jinak říct. Možná to ani není pesimismus, ale realismus. Bere věci tak jak jsou. Augustus mi zase hrozně připomíná Damona, sarkastický až je to přitažlivé. :D Rozhodně si knihu přečtěte, já si zase přečtu další od Johna Greena. Krásné věty až polocitáty k zamyšlení. Ale ne takovému na půl minuty. Ale takové na příští 2 roky. Mám ráda happyendy, ale v tomhle má autor pravdu - svět není továrna na splněné sny, a život je nevyzpytatelný, že jako první může zemřít ten, který je nejvíc zdravý. Opravdu se hodně zamyslíte, i sami nad sebou :)
Okay? Okay.

25.04.2014 5 z 5

Eglantýna Eglantýna Catherine Jinks

Páni! Knížku jsem rozečetla večer asi v devět, a nemohla jsem usnout. Tolik jsem se bála. Strašidelná, ale hezká :) Přestože je pro menší čtenáře, myslím, že si ji může přečíst i kdejaký teenager a nebude se doslova nudit :)

Návrat Návrat Lisa Jane Smith

Byly tu i lepší díly, ale číst to, bylo rychlé. Nechápala jsem na tom hodně věcí, ale to nakonec nebylo vůbec klíčové.

03.06.2013 4 z 5

Příšerná parta je zpět Příšerná parta je zpět Lisi Harrison

Fakt hezká, jen už asi poslední z edice.... :(

28.02.2013 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Ne lehko uchopitelná kniha. Trvalo mi hodně dlouho, než jsem se začetla.
Neohromila mě nejspíš tolik jako většinu ostatních čtenářů. Pro mě nepředčila například Hledání Aljašky. Na druhou stranu nemůžu říct, že mě zklamala.
Místy chaotické myšlenky byly záměrem autorky, měly vyvolat určitý dojem, ale dělalo mi problém se jimi prokousat. Natožpak se snažit je pochopit.
Zvláštní postavy i myšlenky. Zvláštní kniha.

01.04.2018 4 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Tahle kniha si rozhodně zaslouží víc pozornosti než se jí dostává.
Koupila jsem si ji vlastně proto, že na Albatrosu byly nějaké slevy a tahle kniha byla zlevněná o půlku, tak jsem si řekla, že bych to mohla zkusit.
Když jsem začala číst, strašně jsem se ztrácela. Jsou tam vložené i různé momenty z minulosti, ze začátku spolu s novým prostředím, kde je potřeba pochopit systém Archivu, působí kniha dost zmateně. Ale po 80 stránkách už jsem se nemohla od knihy odtrhnout.
Nakonec dávám 5* - za skvělý nápad, originalitu, sympatické postavy, promyšlenou zápletku a zajímavé zakončení. Doporučuji..

28.03.2016 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha je sama svým způsobem nechutná - to ale už všichni víme.
Čtení knihy mi občas dělalo problém a na pojem "oukej" jsem si do konce knihy nezvykla. Také bych ocenila rozdělení do kapitol, ale takhle je to efekt toho, že je to popis života. Tuhle knihu by měly místo Bronzovýho pokladu a takových knih dát jako povinnou četbu - mno, rozhodně vám to dá víc než stávajíci povinná četba, alespoň u nás na škole. Přečtěte si jí, jestli váháte.

21.09.2014 5 z 5