Seiers Seiers komentáře u knih

Mucha Mucha Dominik Dán

DD opět nezklamal. Kam se hrabou severské krimi, často přitažené za vlasy. DD se blíží realitě práce policie jako málokdo.

09.05.2018 5 z 5

Na mě si nepřijdeš Na mě si nepřijdeš J. D. Robb (p)

Kniha je neuvěřitelně užvaněná, nejhorší však je absence jakéhokoli napětí. Neustále se řeší nesmysly nesouvisející s dějem a nad některými dialogy člověk nechápavě kroutí hlavou. Perel jako: "Proč mi koukáš na zadek?" - "Protože ho máš." je kniha doslova plná. Zatím nejhorší "Eva" co jsem četl.

26.04.2018 3 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Na můj vkus zbytečně dlouhé.

23.04.2018 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Naprostá pohodovka okořeněná čínskou historií i soudobými problémy. Jako audiokniha do auta naprosto ideální.

17.04.2018 5 z 5

Vztek v ráji Vztek v ráji J. M. Köhler

Pro mě nejlepší česká "police procedural" detektivka roku 2017. Už se těším na další díl.

31.12.2017 5 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Omylem jsem tento výtvor zařadil ve čtenářské výzvě jako knihu od českého autora. Bohužel se autor ukázal jako nastrčená figurka a celé dílo patří svým obsahem spíše do kategorie kniha pohádek. No a po literární stránce? Není co hodnotit. Učiněná katastrofa.

30.10.2017 odpad!

Pán ohně Pán ohně Peter May

Mě tahle audiokniha prostě bavila. Obával jsem se guláše ve jménech, všude jen Ti, Ťen, Ťuje, ale opak byl pravdou. Rovněž střípky čínské kultury a historie vnášely do děje neobvyklé exotické aroma. Takže snad jen příběh - na můj vkus příliš jednoduchý. Soudní patoložka od Tess Gerritsen je mi bližší. Pokračování ale určitě nevynechám.

23.10.2017 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Pohodovka okořeněná pohledem do vězeňství a jedna z nejlepších audioknih, co jsem kdy slyšel. Geišberg podává skutečně vynikající výkon, příběh nenudí, má vtip i spád. Prostě paráda.

12.10.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

No, nic moc. Čekal jsem tedy rozhodně víc. Asi nejvíce mi vadilo množství postav a závěr mi připadal dost odfláknutý. Zlatá "Dívka ve vlaku".

04.10.2017 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

(audiokniha) Tak za mě tedy ne. Policejní tým, vykreslený téměř jako parta mentálně postižených alkoholiků mě skutečně neoslovil. A odpovědi typu: "Aha, jo.", "Jo, aha.", "Co? Aha!" celý text pouze dorazily. Jedna hvězda pro Špalkovou a víc ani ň.

22.06.2017 1 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Prostě světová špička.

15.06.2017 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

(audiokniha) Na kolabující pražské dopravě člověk hledá těžko cosi pozitivního. A přesto se něco najde. Posledních čtrnáct dní se mnou cestoval Igor Bareš, Carl Morck a celá parta z Oddělení Q. A přinesli do kabiny naprostou pohodu, solidní příběh a překvapivé rozuzlení. Na konci jsem i litoval, že kniha skončila. Složka 64 určitě stojí za přečtení / poslech.

13.06.2017 5 z 5

Zamrazení Zamrazení Ross Macdonald

Z dnešního pohledu hodně naivní příběh vzbuzující snad jen úsměv na rtu.

12.06.2017 1 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Čtivé, zajímavé, lehce morbidní, vlastně téměř dokonalá detektivka. Avšak způsob odhalení padoucha formou vytažení králíka z klobouku? Tohle se mezi světovou špičkou prostě nedělá.

04.06.2017 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Asi to nejslabší, co jsem od HH četl. Kniha mě nedokázala vtáhnout do děje, příběh byl nudný a rozvláčný. S žádnou osobou jsem se nesžil, nikomu nefandil. Na detektivku mi chybělo na stránkách to nejpodstatnější - napětí. A samotný příběh? Pokud uvěříte na útok lidožravého žraloka na Slapské přehradě, pravděpodobně nebudete mít problém. Já ale stojím nohama na zemi.

31.05.2017 3 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

(audiokniha) Určitě lepší, než Mráz. Uprostřed sice tempo poněkud opadlo, ale konec vše vynahradil. Kdo mi ale vysloveně lezl na nervy byl Anelka a spol. Hodnotit výkon pana Žáka by bylo nošení dříví do lesa. Jako vždy - vynikající.

19.05.2017 4 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Kniha, která určitě stojí za pozornost. Zajímavé téma, formát vyprávění podobný "Zmizelé", pečlivě stupňované napětí, ale především uvěřitelný konec. A právě reálnost děje dělá z příběhu neobvykle surový a smutný zážitek. Amelia je jedna z mála knih poslední doby, kterou mohu s klidným svědomím doporučit.

18.05.2017 5 z 5

Pod rouškou noci Pod rouškou noci Dennis Lehane

Na Lehaneho hodně velký podprůměr.

15.05.2017 3 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Poklidná detektivka, která detektivkou vlastně ani není. Pachatele znáte a dokonce mu i fandíte. Příběh vyšetřovatelky se dal tušit od poloviny knihy a ničím nepřekvapil. Na Grahama Mastertona, proslulého autora hororů, spíše umírněná kniha. Ale četla se dobře.

17.04.2017 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Asi nejlepší Abbottová, co jsem zatím četl.

14.04.2017 3 z 5