Sebík0903 Sebík0903 komentáře u knih

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Když jsem četla anotaci, čekala jsem něco jak milostný trojúhelník a takový běžný děj....Po přečtení první části knihy má reakce byla ve stylu: "Co to kur-!!!!" Říkala jsem si, tak jestli z těchto dvou hlavních hrdinů něco vznikne, tak mě zajímá, co to konkrétně bude a jak se k tomu autorka chce dopracovat....Pak jsem si přečetla druhou část a hned na to třetí, čtvrtou a pátou...stránky mi ubíhaly pod rukama a já se nedokázala odtrhnout. Skvěle vymyšlený děj, postavy, hlášky...Bylo to super, opravdu. Ne vždy se dostanete k takovémuto příběhu, takže když už se to stane a budete tuto knihu držet pevně v rukou, popadněte první stránku a dejte se okamžitě do čtení. Strhne vás to.

27.03.2022 4 z 5

Láska a jiné lži Láska a jiné lži Tarryn Fisher

(SPOILER) Tak jo, prozatím jsem četla pouze první díl a musím dát pět hvězdiček, nevím jak na tom budu až přečtu celou sérii ale klidně bych tento příběh uzavřela koncem tohoto dílu a bylo by to docela epické.
Je pravda, že Olivia nebyla dokonalá ale upřímně jsem taky už měla dost těch "správných" hrdinek, které se pokaždé zachovají "správně a tak jak se má". Olivia alespoň k sobě byla upřímná a moc dobře věděla, že nekoná "správně", prostě to jinak než takhle neuměla, když vezmu v potaz její minulost.
Byla to dobrá změna a párkrát jsem se nad knihou i zasmála. Příběh poukazuje i hodně na to, že všechny špatné činy, které člověk udělá, mají nějaký původ a směr. Nic není jen bílé a nebo černé. Ale samozřejmě nejvíc to zabil Caleb, který ve výsledku taky nebyl tím hodným a "správným", jak se zpočátku dělal. :D

12.08.2021 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Co si budeme, Nesta není úplně postava, kterou by si každý čtenář hned zamiloval. Člověk jí musí více poznat, pochopit a pak si na ní zvykat. Ale takhle to nejspíš autorka zamýšlela-že Nesta nebyla okamžitá hrdinka s dobrým srdcem a ryzí hrdostí. Teď nechci mluvit za všechny čtenáře ale mě osobně přišlo, že z pohledu čtenáře si Nestu nezamilujete, zvyknete si na ni a časem ji začnete respektovat. Na jednu stránku ji obdivujete pro její chladnou hlavu, chápete čím si prošla a její následný citový odstup ale na druhou stránku vás občas naštve jak neustále kope okolo sebe a všechny odhání. Občas jsem na Nestu měla fakt vztek za to jak ubližuje svým blízkým ale na druhou stranu jsem chápala proč to dělá. Tyhle názory se ve mě praly celý ten příběh.
Neznamená to ale, že to by to knize nějak ubíralo na kvalitě. Děj je super, chemie mezi Nestou a Cassianem je fámozní. Vedlejší linka pro Feyre a Rhyse mě taky zajímala a já se jen modlila, aby to mezi nimi skončilo dobře. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení, bravurní výkon autorky a skláním se úctou nad jejím mozkem, který tohle vyplodil.
P.S.: Docela bych si i přečetla příběh o Elain a Azrielovi. Nějak jsem čekala, že jejich příběh se stane další vedlejší linkou této knihy ale nestalo se. A mě by docela zajímalo jak by to s Elain dopadlo. :D

19.01.2023 4 z 5

Nová zkouška Nová zkouška Kinga Litkowiec

Tenhle díl se mi četl lépe než ten první. Musí se nechat, že spisovatelka má velmi čtivý druh psaní a nic nijak dlouho neprotahuje a jde přímo k věci. Možná jsem úplně pár věcí nepochopila, kam mířila s přehnanými tajnostmi a starostmi apod.-Spoiler!!! Např.: to jak naznačovala zpočátku, že je Jess hodně přecitlivělá a nebo jak Jess tvrdila, že musí Liamovi něco říct a...pak vlastně nic neřekla. Možná se to dozvíme až v dalším díle, těžko říct, každopádně konec mě úplně dobil a nejsem schopná říct ani si myslet, kam třetí díl povede. Upřímně, vztah mezi Joaquinem a Jess nechápu vůbec, čekala jsem mezi nimi nějaké vysvětlení, ujasnění...něco nám čtenářům mohlo být předhozeno.
Jako ukončení recenze, musím říct, že tenhle díl mě donutil si tuto sérii oblíbit více než ten první. Těším se na další díl.

30.07.2022 4 z 5

Americký princ Americký princ Sierra Simone

Musela jsem si dát časový odstup než jsem se vrhla na druhý díl. Upřímně, se mi už druhý díl četl lépe než ten první. Asi to bylo tím, že jsem věděla do čeho jdu. Možná to bylo i tím napínavějším dějem. Nevím, ale každopádně tento díl se mi četl o dost lépe.
Postava Embryho a jeho vybarvení se mi opravdu hodně zalíbilo. Líbí se mi jaký život mu spisovatelka vykreslila a jak pro každou postavu i čin měla důvod a budoucí využití.
Ovšem zase si budu muset na třetí díl chvíli počkat. Není to prostě něco, co bych měla na denním pořádku, což nemusí vždy znamenat, že je to špatně. Je to jen jiné a odvážné.

05.06.2022 3 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

Tak jo...Po elitě králů jsem dost dlouho přemýšlela nad tím zda se mám pouštět do této nové tvorby nebo ne. Jak už zde napsalo mnoho lidí, knihy od Amo Jones nejsou pro každého, buď je milujete nebo je úplně zavrhnete. Proto jsem tedy do této knihy šla s určitým nadhledem a s tím, že nemůžu nad vším co se v knize odehraje moc přemýšlet nebo si to racionálně- a rozhodně ne morálně- vysvětlovat. Spisovatelka má svůj styl, který je jedinečný a docela i ujetý. Každopádně, Chaos v míru byl pro měl příjemným překvapením. S hlavními hrdiny jsem se sžila a zápletka byla pro mne docela šokující a strhující. Fakt, tenhle díl se povedl, rozhodně lepší než ty předchozí. Postavy jsou o dost snesitelnější a celkově kniha není zas tak moc za hranicí. Pro mě to bylo super čtení ale, co si budem, potřebuju chvíli pauzu než se zas vrhnu na Hněv kejklíře.

21.03.2022 3 z 5

Americká královna Americká královna Sierra Simone

(SPOILER) No, takže kde asi začít. Říkám předem, že bisexualita a dělení se o partnery není úplně můj šálek čaje ale...knihu jsem i přesto dočetla. Autorce musím nechat, že má velmi čtivý styl psaní, což u knihy bylo plus. I děj byl dobře vymyšlený ale prostě celkový spád děje a kam celý příběh směřoval byl pro mě až trochu...ujetý, dovolím si říct a taky hodně nereálný. Ohledně Embryho jsem nechápala jak mohla hlavní hrdinka tvrdit, že ho miluje, když ho vlastně ani neznala. S Ashem to bylo něco podobného ale pro mě ještě jakžtakž pochopitelného. Ale i přesto všechno mě zajímalo jak první díl dopadne, otevřený konec jsem jaksi čekala. S druhým dílem si dám ale načas. Kniha sice přečtená ale potřebuju si dát od ní trochu pauzy. Vlastně ani nevím jak knihu hodnotit jestli víc kladně nebo záporně. Je to něco jiného, nového a rozhodně ne pro každého. Zkuste si to přečíst ale nezaručím že to budete milovat. Ale zas kdo ví...

24.12.2021 3 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

No, z této knihy mám poněkud smíšené pocity. Ale převládají spíše ty pozitivní. Příběh je dobře vymyšlený, z počátku jsem měla pocit, že to bude takové to klišé, kdy dívka změní hlavouna mafie a všichni budou šťastní až do smrti. Jsem ráda, že jsem se spletla. Občas jsem měla sto chutí Liama trefit za to jak se choval nebo co říkal ale asi to jen dokazuje, že autorka tuto postavu promyslela a vytvořila opravdu reálně. Možná jako jedinou výtku bych měla to, že údajná láska, kterou Jessica cítila k Liamovi mi nepřišla tak reálná jak asi měla být. Moc jsem nepochopila co konkrétně si na něm zamilovala nebo oblíbila. Spíš mi přišlo jako kdyby se ztotožnila s rolí oběti a začala uznávat svého "pána".
Příběh se dobře četl a děj byl napínavý. Doporučuju přečíst každému kdo má rád erotické romány.

29.11.2021 3 z 5

Zloděj Zloděj Tarryn Fisher

(SPOILER) Náhodou, ten třetí díl se mi líbil, opravdu. Po druhém díle jsem byla poněkud zklamaná ale asi to bylo tím, že jsem postavu Leah opravdu neměla ráda. Upřímně jsem ale čekala, že příběh mezi Calebem a Olivií skončí tragicky, jak tomu bývalo vždy předtím. Za mě pět hvězdiček a palec nahoru, spisovatelka umí psát a rozhodně se vyzná v lidských emocích.

18.08.2021 5 z 5

Past lží Past lží Tarryn Fisher

(SPOILER) Kniha mě chytla až ve druhé polovině a upřímně moc nevím, jak hodnotit. Ano text byl čtivý, postavy dobré ale ten děj...já nevím no, přišlo mi, že celý příběh byl převážně o tom, jak se Caleb snaží dostat od Leah pryč a ta se neustále snaží o cokoliv, aby si ho udržela. Pořád ta stejná písnička. Změna v jejím charakteru je později znát, kniha dobrá ale přijde mi, že tady se člověk nedozví nic moc nového (možná až na konci něco málo.). Rozhodně je tento díl slabší než ten první.

15.08.2021 3 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Tahle kniha suprově ukazuje důvody toho proč se Tyler chová jak se chová, jak veliké dopady má na něj jeho minulost a jakou změnu podstoupí když pozná Eden. Je to příjemné čtení ale upřímně mě na tom trochu nebavila hlavní dějová linie, která vlastně byla to samé akorát jen z pohledu Tylera. Ano, bylo super přečíst si určité scény z jeho pohledu a jak některé věci vidí on ale, jak už jsem věděla, co přijde a jak to celé dopadne, tak ve mě kniha nevzbudila úplně to, co první díl. Což se dalo čekat. Jinak se mi moc líbili kapitoly, když byl Tyler malý kluk, krásně popsané emoce a okolí.

18.04.2021 4 z 5

Rychlost Rychlost B.B. Easton

(SPOILER) Upřímně, knihu 44 kapitol jsem nečetla, mám ji v pořadníku až jako poslední. Tahle kniha a příběh se mi líbili, ovšem nemůžu říct, že to je díky někomu jako Harley James. Možná po prvních pár kapitolách si ten kluk ke mě začal získávat sympatií ale po kompletním zamotání děje, jsem ho kapitolu od kapitoly měla ráda méně a méně. Ovšem co se týká zbytku příběhu BB a Knighta, tak to nemá chybu. Ano, štve mě, jak to mezi nimi dopadlo a při dalším pokračování asi stále budu myslet více na Knighta, kterému jsem fandila celý druhý díl ale ten zlomený příběh je díky své tragičnosti a smutné lásky, srdcervoucí a pamětihodný. Klobouk dolů pro autorku.

23.03.2021

Skin Skin B.B. Easton

Tím, že se autorka nechala inspirovat svou vlastní minulostí, tak mě příběh místy až dojímal, opravdu. Knightova povaha byla sice komplikovaná ale nepřišel mi jako zlý člověk, tím víc jsem měla rozporuplné pocity z toho jak jejich příběh dopadnul. Ovšem dávám autorce a dílu palce nahoru.

21.03.2021

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Mě se to líbilo. Je to trochu odlišný příběh než ty, které L.J. vydává v současnosti, je to jiné, více do hloubky, láska obou hlavních hrdinů je více taková...sladká. Nevím, jak jinak bych to popsala ale rozhodně bych neřekla, že to byl špatný příběh. Možná je tam pár odstavců, které rozebírají víc než by měly a které jsem upřímně mohla přeskočit ale jinak to bylo hezké, ovšem ne topové.
Myslím, že nikdo nic neztratí, pokud si tuto knihu přečte.

01.04.2022 3 z 5

Vražedné pouto Vražedné pouto Tijan (p)

Já nevím no...všichni píšou jak je kniha suprová a dokonalá (jeden z důvodů proč jsem taky do téhle série šla) ale mě to prostě přišlo takové nemastné neslané. Jako první půlka knihy byla docela dobrá. Děj se hýbal, nová fakta tanula na povrch, vývoj postav...jo dobrý, vzalo mě to. Ale ta druhá polovina už byla o něco horší, přišlo mi, že dějově se v knize vlastně nic neděje a že se autorka převážně zaměřila na vztah hlavních hrdinů něž na zápletku, okolo které se zpočátku vše tak moc hrotilo. Další věc co mi vadila byla ta, že občas mi přišlo, že Emma až moc šílela z "nových" informací. Jako čtenářku mě samotné hodně věcí došlo hned, hlavní hrdinka hodně věcí předem i tušila ale pak jí Carter v hodně případech jen její domněnku potvrdil a ona z toho dělala haleluja. Kniha jinak dobrá ale pár much se tam našlo. Na druhý díl si vezmu pauzu ale určitě ho mám v plánu přečíst.

22.10.2021 3 z 5

Beta Beta Jasinda Wilder

No...první díl byl ještě jakž takž. Děj, postavy, tajemství okolo Rotha bylo sice docela očekávající ale dalo se to. Byl to průměr, jedině teda bych asi vytkla zbytečně dlouhé sexuální scény, ve kterých jsem se postupně ztrácela, jelikož mi občas nedávali smysl.
Ovšem to, co spisovatelka udělala z druhého dílu...to už fakt ne. Měla zůstat u Alfy a nijak dál už ji nerozvádět. Na recenzi pro tuto knihu jsem si musela dát časový odstup abych to v sobě nějak zpracovala. Prostě z toho příběhu udělala už něco úplně jiného než bylo. Roth, který měl být vlastně ztělesněným mužské "dokonalosti a síly", tak z něj spisovatelka udělala někoho...zoufalého a slabého. Vývoj děje mi občas přišel dost nesmyslný, stejně tak jako vývoj charakterů. Knihu jsem nedočetla, nedalo se to.

23.08.2021