seabook04 seabook04 komentáře u knih

Dívka z 6E Dívka z 6E Alessandra R. Torre (p)

V dnešní době je již velice těžké publikum (ať už diváky nebo čtenáře) něčím překvapit a dát jim pocit, že před nimi leží něco nového. A paradoxně, Dívka z 6E, přes 10 let stará kniha mi tento pocit dala.

Doporučuji Vám jít do knihy na slepo s tím, že se jedná o erotický thriller s morálně (tmavě tmavě) šedou hlavní hrdinkou, kterou budete milovat a zároveň nenávidět. Opravdu si více nezjišťujte, protože OPRAVDU stojí za to postupnéh odhalování charakteru hlavní postavy a pokud byste si například přečetli anotaci, o to menší požitek z prvních cca 150 stran budete mít.

Autorčin styl psaní je neskutečný. Když pominu naprosto brilantní charakteristiku postav (a to především té hlavní), tak i fakt, že ačkoliv je kniha označovaná jako "erotická", "erotická" vůbec není, ale je - vysvětlení bez spoilerů -> nečekejte romantickou erotiku.

První polovinu knihy jsem si naprosto užívala a vychutnávala - myšlenky hlavní hrdinky, její charakter, chování, sílu i slabost zároveň. Poté se ale děj překlápí do thrillerové části, kterou jsem si už tolik neužila. Nebylo to ale z důvodu, že by byla thrillerová linka nějak výrazně špatná, ale chtěla jsem strávit více času s hlavní hrdinkou, která je dějem první poloviny, a získat odpovědi na otázky, které se mi při "seznamování" vytvořily.

Proto se o to více těším na další díl, u kterého doufám, že v hlavě hlavní hrdinky strávíme více času, budeme svědky třeba i nějakého posunu a jak tomu tak často u druhých dílů série bývá, výrazná dějová linka se objeví až ke konci, aby byla hlavním tématem závěrečného dílu.

Hodnocení: 4/5*

12.03.2024 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Jednou jsem knihu četla, jednou jsem ji poslouchala jako audioknihu a oboje čtení bylo super, ale zároveň nic, o čem bych dokázala hodiny básnit.

Skrz popularitu a čtivost série je zbytečné děj popisovat, ale ano, jako u jedné z mála knížek, o kterých se hlásá jak drsné, krvavé a místy nechutné jsou, o knihách v sérii Robert Hunter to opravdu platí, takže pokud máte slabší žaludky, buďte na to připraveni.

Jako milovník hororů, (psycho)thrillerů a detektivek už mě málo co překvapí. Když jsem knihu četla poprvé, byla jsem zvědavá, kdo je tím tajemných padouchem no a jelikož to dopadlo tak, jak jsem si s úsměvem od poloviny knihy říkala s tím, že autor se nás snaží určitě jen zmást a nakonec to bude úplně jinak, úsměv mě rychle přešel a celý dojem z knihy mi to zkazilo.

Když jsem ale příběh "četla" podruhé (poslouchala jako audioknihu), vychutnávala jsem si to, že už příběh nehltám za účelem zjistit jak vše je, ale užívala jsem si temnotu autorova stylu, kterou jen tak někdo nemá.

Suma sumárum za mě nadprůměrná drsná detektivka s klasickou dějovou linkou, ke které se vždy ráda vrátím a zároveň se těším na další díly - jak skrz prý propracovanější dějové linky, tak šeptandu, že temnota a drsnost se každým dílem stupňuje.

Hodnocení: 3,5/5*.
Audiokniha 2023

02.03.2024 3 z 5

Najtemnejší Mesiac Najtemnejší Mesiac Anna Todd

Už při čtení prvního dílu jsem několikrát kontrolovala obálku knihy, jestli čtu opravdu Annu Todd. Proč? Příběhu chyběla typická vášeň, drive, akce a plynutí příběhu, který hltáte tak, že knížku přečtete za pár hodin ani nevíte jak.
U druhého dílu tomu nebylo jinak, ba naopak - pomalé tempo ještě více zpomalilo.

Na základě otevřeného konce prvního dílu byste čekali, že druhý díl se rozjede a bude to jeden velký zvrat a interakce za druhou. No, akorát že vůbec. Celou knihu (když říkám celou, myslím opravdu CELOU) se zabývá pouze jedním - popisem pocitů a strachů obou hlavních hrdinů. Tyto popisy a úvahy zpravidla trvají desítek stran a přímou řeč tady najdeme opravdu zřídka.
Kniha má 350 a z toho na 30 stránkách najdeme nějakou akci / interakci mezi hrdiny.

Nebudu lhát, párkrát jsem bojovala skrz udržení pozornosti, ale jestli zde nějaký nesmazatelný prvek stylu psaní Anny Todd najdeme, tak je to její schopnost naprosto brilantně vykreslit a popsat emoce (v tomto případě především ty negativní).

Sérii autorka již jednou vydala a nyní vychází její přepsané verze a z knihy to jde strašně cítit - poznáte, jak moc samu sebe do knih vložila, jak moc jako spisovatelka a člověk vyrostla a jak strašně moc toužila se z daných emocí vypsat.

Pevně věřím, že kdyby na přebalu knih nebylo jméno Anna Todd, kniha má úplně jiná hodnocení a jiné ohlasy. Proč? Protože by do ní čtenáři nešli s očekáváním druhého After a ztrhujícího vztahu Tessy a Hardina.

Hodnocení: 3,5 / 5 *
Čteno v originálu.

11.02.2024 3 z 5

Démonologové: Ďábel v Connecticutu Démonologové: Ďábel v Connecticutu Gerald Brittle

Příběh této knihy nehodnotím (považuji ho za skutečné události), ale hodnotím styl psaní autora, který mi nesedl už i knížky Démonologové.

Zásadní problémy zůstávají stejné - točení se v kruhu, opravdu četné a po pár kapitolách již otravné vykřičníky za každou větou a naprosté nevyužití potencionálu zpracování, které tyto tragické události nabízejí. Styl autora mi nesedl natolik, že si nedokážu představit, že by on sám nějaký příběh napsal / vymyslel - v knihách Démonologové v drtivé většině přepisuje rozhovory, prostě popisuje a parafrázuje a už to bylo dost... upřímně, na čtení bolestivé...

Příběh samotný je skutečně neskutečný a stále se nemůžu rozhodnout, co bylo vlastně to větší zlo - jestli to nelidské, nebo to lidské.

,,K triumfu zla je zapotřebí pouze to, aby dobří lidé nedělali nic." - Edmund Birke

Hodnocení: 2/5*

11.02.2024 2 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Do knihy jsem šla s tím, že se bude jednat o povrchní YA oddechovku s a la vážnějšími tématy, ale byla jsem velice překvapená... minimálně ze začátku.

V knize se setkáváme s hlavní hrdinkou, která to v životě opravdu neměla vůbec lehké. A tím vůbec, myslím VŮBEC. Nemá a nikdy neměla jedinou šťastnou vzpomínku, žádnou jistotu, pocit bezpečí a ani jistotu, že bude schopná si zajistit jídlo. Od svého narození žije se svou matkou feťačkou v přívěsu a doslova se snaží přežít. Kosti v srdci ale nejsou o její minulosti, ale přítomnosti, kdy se uzavřená, silná, ale poznamenaná Beyah stěhuje ke svému otci, kde začíná poznávat nejen kouzlo rodiny, ale i přátel a pravé lásky.

Zhruba do 2/3 je za mě kniha skvělá - perfektní vykreslení charakterů, především hlavní hrdinky, kdy nám autorka rozhodně nenasazuje růžové brýle, vznik nových vztahů, objevování prostředí a k tomu všemu ještě tajemná zápletka ohledně hlavního hrdinky. Ale potom? Poslední třetina spadne do jednoho velkého klišé, které postrádá výše zmíněná pozitiva a působí tak hrozně nuceně, nelogicky a autorka se snaží být tak strašně dojemná a emotivní, až se u konce knihy tváříte jako kyselý bonbón.

Vcelku hodnotím jako lepší průměr a jedná se rozhodně o jeden z těch "kvalitnějších" YA romantik, která (nejen) náctileté čtenářce poskytne vše, co by od knihy mohla očekávat.

Hodnocení: 3,5/5*

01.01.2024 3 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

I přes to, že charaktery postav a témata (spojená se vztahem hlavní hrdinů) v knize nejsou můj šálek kávy, příběh mě velice bavil a jak hlavní hrdinové, tak vedlejší postavy (u kterých předpokládám, že se postupně dalšími díly stanou hlavními) mi jednoduše přirostly k srdci.

Krom stylu psaní autorky, který vnímám jako mix Penelope Douglas a Emily McIntire (aneb bohyně 1 a bohyně 2) jsem byla velice mile překvapená dějem, kdy se poměrně často ocitáme na dějišti mafiánských "přestřelek", tak hlavní hrdinkou, protože kurnik, to je Ženká s velkým Ž a nejde si ji nezamilovat :D

Byla to moje první kniha od autorky a s radostí (a úlevou, jelikož mám doma od ní další dvě knihy... if you get it you get it :)) můžu říci, že rozhodně ne poslední. V překladu - potřebuju všechny hned teď!

Hodnocení: 4/5*, čteno v originálu.

10.12.2023 4 z 5

Černá smrt Černá smrt Franck Thilliez

První polovina naprosto skvělá - příběh se nám otevírá jednou zajímavější a temnější záhadou za druhou a jako čtenář jste natěšení na to, co vše přijde. No jenomže když to přijde, za moc to nestojí.

Zhruba po polovině knihy a seznámení se s většinou důležitých postav a dějových linek, které se v současnosti potkávají, jste jako čtenář doslova nabušení a čekáte, co přijde teď. No a tak za druhou polovinou knihy přichází smotaná, nelogická a přeplácaná vysvětlení, které naprosto (doslova) zabíjejí počáteční temnotu a potenciál a v některých případech i otevřené linky zaplácají jakoby se vlastně vůbec nestaly...

Charakteristika a barevnost postav v první polovině byla naprosto perfektní! Nevíte, kdo jaký doopravdy je, co (ne)skrývá, na čí je straně, jakou má roli... ale opět, po druhé polovině se toto všechno "jakoby nic" vytratí a je zaplácnuto vysvětlením, které jakoby si autor na poslední chvíli vytáhl z rukávu.
To stejné vlastně platí i u stylu psání autora - první polovina je tajemná, jazyk barvitý, dialogy i myšlenky postav brilantní a druhá? Otočka o 180 stupňů...

Byla to moje první kniha od autora a časem se do dalších pravděpodobně pustím, jelikož pevně věřím, že negativní hodnocení této knihy ovlivnila druhá polovina knihy a témata zvolená při uzavření příběhu, která mi tady prostě nesedla - ne obecně, ale do samotné příběhu...prostě nedošlo k takovému tomu uspokojivému secvaknutí skládačky, což je za mě u thrilleru / detektivek must-have.

Hodnocení: 2,5/5*

09.12.2023 2 z 5

Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Ana Huang

No... snad si tímto komentářem nevjedu do vlasů s fanynkami autorky, ale do třetice všeho dobrého se mi potvrdilo, že prostě ne.
Twisted Love za mě byla bohužel zvrácená až nechutná katastrofa, druhý díl zmatečný průměr s pár lepšími chvilkami a třetí? Já ani nevím, kde začít.

Veškeré příběhy autorky dle anotace mají obrovsky potenciál, minimálně ve vztahové části příběhu, ale jelikož už je to třetí kniha, kterou od ní čtu (v originálu, takže na překlad to bohužel hodit nemůžu), tím více se mi potvrzuje, že Ana Huang jednoduše nedokáže nabídnout nic víc, než s laciností zavádějící drsné sexuální scény a pět set stran dlouhý text bez hlavy a paty a jakéhokoliv emočního přenosu ČEHOKOLIV na čtenáře.

Skrz nadšené komentáře většiny čtenářek můj postoj ke stylu autorky vnímám jako opravdu subjektivní problém, ale pokud bych se na její styl psaní podívala s odstupem objektivně, poukazovala bych pouze na negativa (nepřirozený vývoj charakterů hlavních postav, naprosto ohrané dějové linky, nelogické vystavění vyprávění příběhu, kdy autorka v důležitých momentech scénu usekne a jsme o den dál...). Ale jedna věc se autorce povede vždy a to je opravdu výjimkou ve své profesi - dokud postavy vystupují zvlášť, nějaký ten vztah s nimi si vybudovat dokážete, ale jakmile začnou vystupovat jako pár, veškeré kouzlo a jejich "zajímavost" vyprchá - jednoduše to za mě všechno dohromady nefunguje.

Autorčiny knihy čtu vlastně jen pro to, protože chci vědět, o čem je ten hype a být v obraze a ve finále je to vlastně i vše, co mi její knížka dá. Do čtvrtého dílu se tak opět skrz zvědavost pustím a strašně doufám, že i když je poslední, konečně bude minimálně dobrý.

P.S.: čteno v originálu a u několika *scén* jsem s pobavením přemýšlela, jak se s nimi český překlad popere :D

Hodnocení: 1,5/5*

02.12.2023 2 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

I přes to, že autorka rozhodně nešetří emotivní i fyzickou ujmou postav (v důsledku toho i čtenáře), sérii amišských detektivek řadím mezi mé nejoblíbenější "feel good" knihy.

Příběh velice příjemně plyne, vždy se můžete spolehnout na neočekávané zvraty (!v množném čísle!) a perfektní vykreslení psychologie hlavních i vedlejších postav. Styl psaní autorky je velice čtivý, prvky daných dějových linek jednotlivých dílů jsou poutavé a originální. Po knihách ze série tak sáhnu vždy, když chci jít na jistotu a když si chci čtení užít se vším všudy. Jinak tomu nebylo ani u třetího dílu.

Na druhou stranu se za mě nejedná o nic extra ztrhujícího, šokujícího, nepopsatelně skvělého, extremního apod., ale komfort, který vám Linda Castillo skrz svou detektivní sérii přinese budete v odvětví poutavých a propracovaných detektivek s propracovanou psychologii postav hledat jen těžko.

Hodnocení: 3,5/5*

25.11.2023 4 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Alice Moss

Tohle je pro mě srdcová nostalgická záležitost.

Poprvé jsem knihu četla několik let zpět a nikdy nezapomenu, jak moc mě upoutala, chytila a bavila. Ano, má nejeden prvek typický pro pravé nefalšované "romány pro dívky", pár věcí zde úplně nedává smysl a překlad, který... no, jeho hodnocení raději vynechám. ALE objektivně musím zmínit jednu věc, kterou kniha nepostrádá: naprosto originální a dobře vymyšlenou zápletku, kterou (co si pamatuju) v druhém díle autorka rozvine naprosto famózně.

Mé hodnocení postrádá objektivitu, jelikož prostě nejde Finna a moji dětskou zamilovanost do příběhu (a do něj) nevnímat, ale pokud máte chuť na totální oddechovku a možná i trochu zavzpomínání na začínající pubertální léta v začátcích nového desetiletí počínaje roku 2010, nesmíte knihu minout.

30.12.2021 4 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Za mne obrovské zklamání.

Ano, nemohu knize upřít její zvrácenost a jistou formu šílenství, ale připravte se na to, že tuto spojitost nedostanete v podobě thrilleru. Pryskyřice je psychologický román. Ani bych nepoužila slovo drama, jelikož i přes psycho postavy a jejich činy se příběh odehrává v poklidném tempu.

Čtenář díky stylu psaní nepociťuje pocity překvapení či šoku, jelikož příběh vidíme očima, které považují to co vidí za normální. Alespoň tedy v mém případě tomu tak bylo. Ano, to, co se v knize děje je přinejmenším "nestandartní" a kdyby byl styl psaní uchopen jinak, několikrát bych v průběhu čtení nemohla popadnout šokem dech, ukáplo by mi nemálo slz a po přečtení poslední stránky mi spadla pusa až na zem. Bohužel.

Je opravdu velká škoda, že je kniha propagována jako šokující thriller, protože kdyby k ní čtenáři přistupovali jako k psychologickému románu, jsem toho názoru, že by se dostala velkého obdivu. Takto v ní hledáme prvky a především tempo thrilleru, které ale nemá a mít ani nemůže.

Ačkoliv tedy knihu hodnotím pouze 2 hvězdami, více než ráda bych viděla její filmovou adaptaci. Je to totiž přesně ten typ příběhu, který předává více vizuální formou a to je samozřejmě filmovému plátnu více než sympatické.

25.12.2021 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kdo Hanu nečetl, jako by nebyl.

Jsem ten typ čtenáře, který si na čtení populární knihy počká až do momentu, kdy tzv. hype kolem ní upadne. Přijde mi, že ke knize v ten moment přistupuji více otevřeně a s čistým štítem. Hype u této knihy i několik let po vydání neopadl a bože... doufám, že se tak nestane niky.

Autorka nám zprostředkovává naprosto perfektně vymyšlený, vystavěný a zpracovaný dechberoucí příběh. Fyzická bolest a utrpení zde pouze dokreslují ten příběh s velkým P. Příběh zlomené, zoufalé a do smrti poznamenané duše, která si už po prvních pár kapitolách ukradne kousek vašeho srdce. Kousek po kousku si bude brát více a pokud si myslíte, že v momentu, ve kterém vám ho zlomí je konec... Není.

Hana je fenomenální dílo. Krom samotného děje, prostředí a postav musím ale vyzvednout i jazyk. Alena Mornštajnová v této knize dokázala, jak nádherný, jemný a něžný dokáže český jazyk být a to i v momentech, kdy vám zprostředkovává tragický příběh plný bolesti.

HODNOCENÍ: 5/5*

28.03.2021 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Myslíte si, že víte. Začínáte si být jistí. Ano, víte to. Není jiná možnost, musí to tak být. A najednou...

Lepší hru se čtenářem jsem snad nezažila.
Klaním se. Nejen že je děj Útočiště je dílem samotného génia, ale také proto, jaká hra na vás byla od autora přichystána. Myslíte si, že víte - všechno k tomu vede - pak jste o tom přesvědčení. A co dělá v tento moment většina autorů psychologických thrillerů? Prdnou vám do obličeje skutečnost, která vaše představy zbortí jako domeček z karet a přitom se vám vysmějí za naivitu a zmanipulovatelnost. Co udělá J. Loubry? Nechá vás ve vašem přesvědčení, ale až na to, že vám mezi řádky začne našeptávat a slovo jistota absolutně ztratí smysl.

Jak už zde několikrát padlo: u knihy zapomínáte dýchat. Doslova a do písmene. Po pár kapitolách víte, že vás každá další může rozervat vejpůl. Ale jednoduše nemůžete přestat. A tak čtete, bez dechu, bez kontroly, plní nervozity a rozervaní na malinké kousky.

Konec. Abych pravdu řekla, řadím se do skupinky těch, která si ho vysnila jinak. Možná po několika dalších čtení najdu důvod, proč autor šel touto cestou. A ano, pokud jsem to ještě nezmínila - Útočiště se už nikdy nezbavíte.

HODNOCENÍ: 4,5/5*

24.12.2020 4 z 5

Jet Jet Jay Crownover

Obrovské zklamání...

Tento druh sérií, tzn. každý díl jiný ústřední pár, ale prostředí a okruh postav víceméně stejný, miluji. Proč? Protože u této literatury naprosto vypnete. Tedy. Pokud je dobře napsaná a Jet bohužel do této skupiny nespadá.

Druhý díl jsem četla jako první knihu ze série, jelikož mě zaujalo prostředí rockových kapel. No a musím říci, že je to i to jediné, co mě zaujalo při i po dočtení. Ve zkratce řečeno: kniha je nemastná neslaná. Bez vášně, touhy, pointy,...

Ale kouzlem tohoto "druhu" literatury je to, že tahačem není děj - vlastně ani postavy a jejich osudy. Kouzlem je styl psaní, který vás chytne a je vám naprosto šumák kam. J. Crownover bohužel ale nabídla pouze kostrbatý příběh a chytnout si vás po celou dobu knihy nedokázala ani na minutku.

HODNOCENÍ: 1,5/5*

24.12.2020 2 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Za mě obrovské zklamání.

Bylo to moje první setkání s autorkou, na kterou většina čtenářů pěje samou chválu. Bohužel, mně osobně její styl psaní nebavil. Nedokázala si mě chytnout a mou pozornost držet jen na příběhu. Stejně tak tomu bylo i s postavami, které mě nezajímali a tudíž i rozuzlování a závěr na mě tolik nezapůsobil.

Objektivně autorka přišla se skvělým nápadem, který se jen tak nevidí a já sama jsem se s ním v žádném příběhu takto nesetkala. ALE i když opomenu některé obrovské mezery v samotné zápletce, celé to selhalo na nechytlavém stylu psaní a způsobu, kterým je tato kniha napsaná.

Autorce minimálně jednu šanci ještě dám a doufám, že se příště nebudu tolik nudit.

HODNOCENÍ: 2/5*

24.10.2020 2 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Geniální, jedinečné, nezapomenutelné.
Pokud jste nikdy neměli potřebu zvýrazňovat, podtrhávat či dokonce dopisovat do knihy, věřte mi, že tady to potřebu zažijete.

Nemám slov, jednoduchostí vám promítne tak bohatý zážitek, že to jiným slovem, než GENIÁLNÍ opravdu popsat nejde.

HODNOCENÍ: 5/5*

15.10.2020 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Toto bylo nečekaně hodně dobré, ale fakt hodně.

Do knihy jsem šla s očekáváním plochého NA čtení a s tím, že zde bude nejedna pasáž, která mě bude naivností, čí spíše kostrbatým vykreslením vztahu dvou lidí iritovat. No. Nestalo se tak.

Nesnáším Tě bych pomalu ani neoznačila za čistě erotický román.
Pokud hledáte pořádnou dávku erotiky, popojděte o dům dál, protože Nesnáším tě je skvěle, vtipně, dojemně a ano, i lehce peprně, napsaný New Adult román, který vás chytí za srdce a jen tak ho z hlavy po dočtení nedostanete. Zároveň mě román přesvědčil o přečtení dalších knih od tohoto autorského dua, ale obávám se, že Nesnáším tě už nic nepřekoná. Ale kdo ví...

HODNOCENí: 4,5/5*

14.10.2020 4 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Páni.

Nabarvené ptáče po marketingu při novém vydání v r. 2019 působilo přesně jako ta knížka, kterou si prostě musíte přečíst. Proč? Protože je v ní násilí, erotické scény, krutost, zneužívání jak lidí, tak zvířat,... A to lidi přece v dnešní době chtějí, ne?

Možná proto jsem byla při čtení a po dočtení knihy v šoku.
Ano, děj knihy je postaven na odpornosti lidské existence a hranic, které byly (nejen) během druhé světové s potěšením překonávány, ALE kniha na ději nestojí. Stojí na pohledu malého opuštěného chlapce, na slovy mezi řádky, na dopad slov na čtenáře a především na brilantním jazyku autora, který vás obmotá a pomalu dusí. Jeho slova se do vás zahryzávají a každou stránku máte pocit, že vám něco sebraly.
Knihu považuji za jednu z nejlepších, co jsem kdy četla. Nabarvené ptáče je přesně ta kniha, která vám při prvním čtení nedá vše, co má. Každým čtením budete objevovat další skryté řádky, myšlenky, filozofické i psychologické pasáže, apod.

Je smutné, že Nabarvené ptáče je prezentováno jako jedna z nejdrsnějších, nejkrutějších knih vůbec. Ono to tak sice je, ale je to to naprosté minimum z toho, co vše vám nabídne.

22.09.2020 4 z 5

Čtyři vteřiny rozhodnou Čtyři vteřiny rozhodnou K. A. Tucker

K. A. Tucker je jednoduše mistrem svého řemesla.

Další díl z mé milované série mě zpočátku lehce zarazil, jelikož se odehrává v prostředí, které většině "obyčejných" smrtelníků není na vlastní kůži známo. Mafie, drogy, striptýzové bary, apod.
Ačkoliv je toto prostředí v YA/NA literatuře velice populární a čtenářkami oblíbené, nemám ho v oblibě. A to většinou z důvodu naivity a růžového vykreslení, které autorky milostných románů využijí. Po pár kapitolách jsem ale obrátila a narazila snad na jedinou knihu s tímto prostředím / tématem, která na mě nepůsobila extrémně nereálně.

Samozřejmě, je to román a ne svědectví, takže jsou zde některé momenty lehce přikrášleny, ale jinak... nemám co vytknout.

Od této autorky bych přečetla cokoliv, jelikož při čtení jejích knih naprosto, ale naprosto vypnete a nějaká realita či dokonce problémy v ní vás nezajímají a toužíte pouze po hltání dalších a dalších stran příběhu.
Pokud milujete romantické příběhy, které nejsou ploché a skrývají nějakou tu myšlenku, K. A. Tucker a její série Deset malých nadechnutí by vám rozhodně neměla utéct!

19.08.2020 5 z 5

Praskliny Praskliny Klára Vlasáková

Jak už zde několikrát padlo, tuto knihu neukončíte přečtením. Bude Vás následovat v životě ještě hodně dlouho.

Obrovská poklona autorce patří už jen z toho důvodu, že Praskliny je její prvotina. Kdybych knihu dostala do ruky bez informací, označila bych ji za špičku autorovy tvorby, který již píše léta.

Originální námět, který se mísí s velice příjemným stylem psaní.
Oceňuji, že kniha má logiku i přes velké množství "něčeho nového" a autorka Vám nic nedá zadarmo. Přemýšlíte, porovnáváte a filozofujete nad všemožnými tématy.
Ano, tento sociální/psychologický román má pár much, ale rozhodně patří k tomu malému množství knih, které Vám při každé dalším čtením odkryjí další řádky.
Praskliny poprvé jsou skvělé, ale podruhé a potřetí,...?

22.07.2020 4 z 5