Najtemnejší Mesiac

Najtemnejší Mesiac https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480709/bmid_najtemnejsi-mesiac-8o7-480709.jpg 3 8 1

Čo robiť, keď sa do cesty k šťastiu postaví strach? Karine chýba Kael viac, ako si pripúšťa. Mladý vojak ešte nedávno spal v jej posteli a zrazu je preč. Nevie mu však odpustiť, že pomohol jej jedinému bratovi vstúpiť do armády. Napokon, v detstve si s Austinom sľúbili, že sa vyvarujú rovnakej chyby, akej sa dopustil ich otec. Zdá sa však, že jej vzťah s Kaelom má v rukách záhadná moc. V kuse na seba narážajú. Kael sa zakaždým nečakane objaví na rovnakom mieste ako ona, ochotný každému pomôcť. Keď jej hrozí pád, zachytí ju. Vždy je jej nablízku. Keďže sa mu nedá vyhnúť, Karina sa postaví situácii čelom a rozhodne sa pre logické riešenie ? spriateliť sa. Tentoraz si stanoví pravidlá, aby si udržala odstup. Nedovolí, aby jej Kael znova ublížil. Román Najtemnejší mesiac je pokračovaním knihy Najjasnejšie hviezdy.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Dívčí romány

Vydáno: , Yoli (SK)
Originální název:

The Darkest Moon , 2020


více info...

Přidat komentář

seabook04
11.02.2024 3 z 5

Už při čtení prvního dílu jsem několikrát kontrolovala obálku knihy, jestli čtu opravdu Annu Todd. Proč? Příběhu chyběla typická vášeň, drive, akce a plynutí příběhu, který hltáte tak, že knížku přečtete za pár hodin ani nevíte jak.
U druhého dílu tomu nebylo jinak, ba naopak - pomalé tempo ještě více zpomalilo.

Na základě otevřeného konce prvního dílu byste čekali, že druhý díl se rozjede a bude to jeden velký zvrat a interakce za druhou. No, akorát že vůbec. Celou knihu (když říkám celou, myslím opravdu CELOU) se zabývá pouze jedním - popisem pocitů a strachů obou hlavních hrdinů. Tyto popisy a úvahy zpravidla trvají desítek stran a přímou řeč tady najdeme opravdu zřídka.
Kniha má 350 a z toho na 30 stránkách najdeme nějakou akci / interakci mezi hrdiny.

Nebudu lhát, párkrát jsem bojovala skrz udržení pozornosti, ale jestli zde nějaký nesmazatelný prvek stylu psaní Anny Todd najdeme, tak je to její schopnost naprosto brilantně vykreslit a popsat emoce (v tomto případě především ty negativní).

Sérii autorka již jednou vydala a nyní vychází její přepsané verze a z knihy to jde strašně cítit - poznáte, jak moc samu sebe do knih vložila, jak moc jako spisovatelka a člověk vyrostla a jak strašně moc toužila se z daných emocí vypsat.

Pevně věřím, že kdyby na přebalu knih nebylo jméno Anna Todd, kniha má úplně jiná hodnocení a jiné ohlasy. Proč? Protože by do ní čtenáři nešli s očekáváním druhého After a ztrhujícího vztahu Tessy a Hardina.

Hodnocení: 3,5 / 5 *
Čteno v originálu.

Štítky knihy

láska rodina lhaní, lži vojáci

Autorovy další knížky

Anna Todd
americká, 1989
2015  77%Polibek
2015  74%Přiznání
2016  78%Tajemství
2016  79%Pouto
2020  69%Před námi

Kniha Najtemnejší Mesiac je v

Přečtených11x
Čtenářské výzvě2x
Knihotéce73x
Chystám se číst40x
Chci si koupit22x
dalších seznamech1x