Schary Schary komentáře u knih

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Ze začátku mě knížka moc nebavila. Příběh, ale gradoval a finále bylo divoké...Celkově, ale takový průměrný romantický příběh.

14.06.2022 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Moc pěkný příběh, který vypráví o síle člověka.

02.06.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Moc pěkná sci-fi kniha, ve které je vše jak má být takže: mimozemšťani, nové technologie, záhadný hluboký vesmír, ohrožení lidské existence a sympatický hlavní hrdina.

30.05.2022 5 z 5

Závislost Závislost Paolo Roversi

Kniha nenadchne a neurazí

30.05.2022 3 z 5

Kvazi Kvazi Sergej Lukjaněnko

Čtivá kniha, ve které je trošku jinak pojata zombíapokalypsa. Zombící se v příběhu vyvynou ve vylepšené lidi tzv. Kvazi, kteří ale mají oploštělé emoce. Hlavní hrdina, tak jak bývá u Lukjaněnka zvykem je sympaťák, který je velmi schopný detektiv. Zápletka zajímavá, trošku až politická.

19.05.2022 4 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Kniha se opět dobře četla. Příběh má několik linek: muž, kterého vyplavilo moře, se záhadnou ztrátou paměti, protivná puberťačka, které zemřel otec a dokonce i starý známý detektiv Gunn, který se objevil i ve skvělé trilogii Ostrov Lewis. Navrch toho mrtvola na opuštěném ostrově, několik včelých úlů, nelítostné prostředí Vnějších Hebrid a pěkná detektivka je na světě

19.04.2022 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha se dobře četla. Myslela jsem, že zápletka bude úplně o něčem jiném, spíš něco jako detektivka. Takže jsem byla překvapená, jak se příběh vyvinul.... vlastně je to dost smutný příběh...

09.04.2022 3 z 5

Hellstromův úl Hellstromův úl Frank Herbert

Zajímavý a originální námět knihy, bylo to i docela čtivé. Myslím,ale že příběhu by hodně prospělo, kdyby děj byl popisovaný z pohledu jednoho, dvou hrdinů...škoda taky, že víc nebylo popsané společenství a život v úlu.

05.04.2022 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

První dva díly jsem četla už docela dávno a měla jsem si příběh oživit.Dost jsem se,proto v příběhu ztrácela. Četlo se to,ale pěkně...

31.03.2022 3 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Kniha podle skutečných událostí a podle života Pina Lelly. Příběh je to neuvěřitelný. Hlavní hrdina v 17-ti odchází z Milána, kde se krutě bombarduje a převádí přes Alpy Židy, kteří prchají před nacisty do Švýcarska. V době plnoletosti má vstoupit do armády a aby se vyhl ruské frontě, začne dělat řidiče pro vrchního nacistu Leyera. Nejdřív s touto prací nechce mít nic společného, ale pak informace, které získává jako špion,od tohoto pohlavára zla, jsou neocenitelné pro Spojence. Zároveň s touto nebezpečnou činností prožívá lásku s krásnou Annou. Konec příběhu je plný překvapení.

24.03.2022 4 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Příběh o tom, jak hamižnost a hloupost holku do neštěstí přivedla. A vždy nejvíc trpí nevinní, v tomto případě děti.

22.03.2022 3 z 5

Vládce Arestonu Vládce Arestonu Josef Pecinovský

Mě se třetí díl líbil, v podstatě si to udrželo stejnou svižnost příběhu jako předchozí knihy. Proběhl tam i naznak vysvětlení, kdo a nebo co Areston vytvořil. Je fakt že děj byl zase nahoru a dolů v tom, jak se Sršeň na Arestonu prosazoval a byl úspěšný, vytvořil si v tomto díle více osobních vazeb Závěr byl trochu useknutý, ale zas je prostor pro fantazii. Takže celková spokojenost....

18.03.2022 4 z 5

Mandlovník Mandlovník Michelle Cohen Corasanti

Kniha, která zanechá dojem. O Palestinu, Izrael a Pásmo Gaza jsem se vůbec nezajímala, tahle kniha mě donutila si o této oblasti něco zjistit. My máme potřebu stranit Izraeli, protože je nám blíže kulturně. Ale svět není černobílý. Tahle kniha dá člověku možnost se na tuto problematiku podívat z pohledu utlačovaného Palestince a není to pěkný pohled, přestože příběh dává naději...

13.03.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tak za prvé: ten konec -oproti zbytku knihy hrozně uspěchaný, za druhé psychologický rozbor vývoje vztahu je slabé označení pro tuto knížku. Za třetí : fakt je to hrozně zdlouhavě napsané,ale je to napsané čtivě a vlastně mě to od půlky i dost bavilo. Víc jak 3 hvězdičky dat nemůžu.

09.03.2022 3 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

První půlka mě nebavila, ale druhou jsem přečetla na jeden zátah.

28.02.2022 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Tak jako všechny válečné knihy,tak je i tato smutná a temná, zároveň ale čtivá a zajímavá. Hlavní hrdinka Skye je sympatická mladá žena, která se snaží pomoci válečnému úsilí, nejdříve jako pilotka a potom i jako špionka ve Francii. Příběh má dvě časové roviny a ta druhá se odehrává v současnosti. Kde další mladá žena pátrá po tom, kdo je vlastně její babička a co se jí za války stalo.

20.02.2022 5 z 5

Válka starého muže Válka starého muže John Scalzi

Kniha se mi četla dobře, zajímalo mě, jak funguje systém omlazení a přerod ze starců na mladé vojáky. Po tom, co jsou důchodci bojeschopní, je knížka především o válčení s jinými vesmírnými rasami, což nebyl úplně můj šálek. V závěrečné části na hlavního hrdinu Perryho čeká překvapení.

08.02.2022 4 z 5

Útěk z Arestonu Útěk z Arestonu Josef Pecinovský

Kniha se mi moc líbila, mezi prvním a druhým dílem jsem si dala pauzu. Podle mě se prvnímu dílu směle vyrovná. Sršeň se stále motá mezi pády na dno a vzestupy, v tomto díle se snaží protlačit Arlina na zemi, odhalit další tajemství Arestonu, ale ve skutečnosti nic zodpovězeno nebylo, naopak vyvstaly další otázky. Těším se na trojku.

05.02.2022 5 z 5

Zimní palác Zimní palác Eva Stachniak

Docela pěkně popsaný boj o moc na dvoře dcery Petra Velikého. Kniha popisuje intriky, pletichaření a hýření ruských vládců, hlavní hrdinka je v podstatě jen vypravěč dění kolem a její život je upozaděný. Hlavní roli má Kateřina Veliká. Dozvěděla jsem se spoustu nového.

04.02.2022 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Řekla bych,že spisovatel je psychopat. Má zálibu v likvidování nevinných lidí. Myslím a doufám, že tak nespravedlivý systém likvidování přemnožené lidské populace nikdy nevznikne(když jsme u toho, proč raději neomezili porodnost). Tohle mě hrozně rozčilovalo první třetinu knihy a zbylé dvě mě to už skoro nenapadlo. Skvěle napsaná ohavná knížka. Autor chce asi kontroverzností svých témat konkurovat knihám jako 1984, ale....A ještě toto zahrnout do kategorie knih pro děti a mládež, nemám slov, spíš by se hodil podtitul sci-fi horory!!!

29.01.2022 4 z 5