Satalin Satalin komentáře u knih

Temnota Temnota Ragnar Jónasson

Čtivě napsáno. S hlavní hrdinkou jsem se nemohl tolik sžít kvůli neustále ublíženosti, což mi trochu kazilo dojem. Nicméně příběh zajímavý a konec temný. K zimním večerům kniha ideální.

10.03.2021 3 z 5

Čokoláda pro wehrmacht Čokoláda pro wehrmacht Přemysl Krejčík

Čtivé, příběh není špatný. Občas je tam trochu nesmyslů v logice, ale všeobecně jsem rád, že jsem přečetl. Škoda, že tam toho dieselpunku nebylo víc.

09.03.2021 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

První půlka naprosto parádní. Ta druhá mi seděla o něco míň, asi by se mi líbil jiný závěr. Ale na oddech naprosto dostačující.

09.03.2021 3 z 5

Strašák Strašák Frank Goldammer

Nebylo to špatné, ale že bych se nemohl odtrhnout, to říci nemohu. Víc jak samotný příběh, mě bavily kulisy zániku Třetí říše a reálie z te doby (potravinové lístky, shánění potravin, paranoia..)

06.03.2021 3 z 5

Byl jsem číslem 7809 Byl jsem číslem 7809 Josef Rudolf

Úžasná zpověď. Není zbytečně nadsazená ani ukňouraná, jako jiné knihy tohoto typu. Velice doporučuji, protože podává opravdu málo zkreslené informace.

19.02.2021 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Moje nejoblíbenější dětská kniha. Jako malý jsem dočetl poslední stranu, trochu fňukl, že už ne konec, obrátil a jel zas od začátku. A i v dospělosti si ji rád přečtu.

02.07.2020 5 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Poutavé, čtivé. Popravdě jsem se ani tolik nebál, ale v knize jsou mé oblíbené žánry. Severské lesy, samota, starobylé kulty, black metal a příšera.

22.06.2020 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Abych řekl pravdu, tak mám podobný názor jako kluci ze South Parku. I díky tomuto seriálu jsem si knihu přečetl a musím říci, že opravdu nic moc. Prakticky celá kniha je o tom, jak si teenager stěžuje, jak je ten svět krutej a hroznej.

29.03.2011 2 z 5

Otrok Otrok Sylva Lauerová

Super kniha. Hlavně místy dokonalý absurudní humor.

11.02.2011 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Klasická brownovka. Nicméně je hodně znát, že kniha je psaná pro americké čtenáře (údajně se hodně zlobili, že Brown furt píše o Evropě, tak napsal něco z USA). Navíc je kniha docela nevyrovnaná, první polovina klasicky napínavá a super, ale vyvrcholení nic moc. Nelogické, hloupé a hlavně vůbec nijak převratné. Prostě na šifru to nemá.

11.02.2011 3 z 5

Lovcem v tajze Lovcem v tajze Jan Kozák

Vynikající cestopis. Krásné popisy přírody i lidí z oblasti Sibiře. Absolutně nezatíženo nějakou dobovou propagandou. Kdykoliv je mi smutno, tak se začtu a hned je líp. Hodně doporučuji. Navíc je to super teď v zimě zalézt do postele s čajem a knihou pojednávající o zimách i -50 st.

11.02.2011 5 z 5

Pevnost Pevnost Francis Paul Wilson

Přiznám se, že na mne kniha zas takový dojem neudělala. První část výborná, ale druhá jaksi zaostává. Spousta nelogičností a výrazně nedotažený potenciál, stejně tak jako happy end mne nenutí číst knihu znovu.

02.02.2011 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tak asi nevím, není to ani detektivka, ani porno ani thriller a ani nevim co. Bohužel mi některé části knihy připadají nedovyvinuté, je to nacista, šílenec, úchyl, nebo jen magor, co nenávodí ženy????

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Vynikající kniha, napínavá od začátku do konce. Mnohem lepší jak film. Pokud máte rádi detektivky s více jak jednou vraždou, doporučuji.

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Nádhera, pro všechny věkové kategorie. Starší si libují v dokonalých politických komentářích, mladí zase v krásné naivitě.

30.11.-0001 5 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Mně, osobně se tato kniha moc nelíbila. Odkojen Bullerbynem, jsem čekal něco malebného a místo toho docela deprese a strach. Jakási příšera, zlý vladař, je to spíš alegorie a kniha pro dospělé, se mi zdá.

30.11.-0001 2 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tohle a Mein Kampf by mělo být v povinné literatuře, a ne Babička. Všechny tři knihy jsou odstrašující příklad, každý něčeho jiného.

Katyně Katyně Pavel Kohout

Dokonalé zkloubení více různých rovin. Lízinka, co se vůbec nezajímá o svět kolem sebe, potrhlí pseudovědátoři, fascinovaní popravami, normální dospívající postaveni před lásku, sex a zabíjení, komunismus a jeho zvůle, exkurze do práva útrpného, to všechno je chutně uvařeno dohromady do dokonalého příběhu.