Sarriii Sarriii komentáře u knih

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Krásně, čtivě napsáno. Obdivuji odvahu dětí i rodičů, že se vzepřeli a snažili se zachránit, ikdyž to bylo nebezpečné. Přestáli různé nástrahy a spoustu těžkých situací vnímali děti jako dobrodružství. Nakonec se chlapci shledali se svou rodinou opět ve své Paříži a v holičství.

20.09.2021 5 z 5

Mandlovník Mandlovník Michelle Cohen Corasanti

Kniha čtivá. Příběh hodně silný, plný dramatických a velmi smutných částí, ale také odvahy, touhy bojovat s nepříznivým osudem a něco v životě dokázat.Celý děj prolíná láska a oddanost rodině a touha pomocí jejím členům. Vztahy a násilí mezi Palestinci a Izraelci se mi ani nechce komentovat, to bylo a bohužel asi i nyní je něco příšerného. Měli bychom být rádi, že žijeme svobodně v relativně velkém bezpečí a ve světě plném příležitostí

14.09.2021 5 z 5

Létala jsem za sluncem Létala jsem za sluncem Paula McLain

Čtivě napsáno. Příběh mě bavil, ikdyž o létání téměř vůbec nebyl. Byl hlavně o životě, jeho zvratech, "láskách" a citovém zmatku hlavní hrdinky Beryl. Kniha ukazuje život a společenské poměry v Keni na začátku a v první polovině 20. století. Velká část je taky o trénování koní (nejdříve jejím otcem a pak i Beryl). Oba byli houževnatí, nevzdali se a nakonec se jim povedlo vyhrávat. Konec knihy na mě působil dost rozpačitě a měl pachuť smutku a tragiky

05.09.2021 4 z 5

Hračkář Hračkář Liam Pieper

Kniha byla zajímavě napsaná. Prolínají se v ní jakoby dva příběhy. Jeden je o dědečkovi, který byl za druhé světové války vězněn v koncentračním táboře a po skončení války odjel do Austrálie a začínal od úplné nuly až nakonec vybudoval továrny na hračky, které dobře prosperovaly (ten mě bavil o hodně víc). Druhý příběh je o jeho vnukovi, který se má díky dědečkovi dobře, je pověřený vedením jedné z továren (nejde mu to, nemá o hračky zájem a jen si bere peníze). Má syna a manželku, která mu v továrně dělá účetnictví a vlastně za něj celou továrnu v podstatě řídí. On manželku akorát podvádí a dělá v obchodování jednu chybu za druhou. To mě vyloženě vytáčelo (měla sem pomyslné chuť ho proplesknout, aby se probral). Na konci knihy se ukáže, že dědeček i vnuk mají svá tajemství, která se nakonec odhalí. Závěr byl pro mě překvapení, to jsem nečekala :)

20.08.2021 4 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Četla jsem již kdysi. Bavilo mě to:) Pokračování života bylo taky čtivě napsané a zajímavé. Autorka je silná žena s vůli a je vidět, že už rozhodně není tak naivní a zaslepená láskou jako v prvním díle. A dokázala se postavit na nohy a začít znovu od začátku. Má můj obdiv

11.06.2021 4 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Četla jsem již kdysi. Kniha mě vtáhla do děje. Dobře se četlo, nemohla jsem se odtrhnout. Podle mě tam byla velmi vidět odlišnost kultur (Afrika/Evropa). Myslím si, že ikdyž se snažíme, tak většinou nedopadne tento svazek dobře. Autorka je navíc celkem naivní, zaslepená láskou a včas nepozná, že není možné spolu fungovat v lásce a harmonii. Jinak autorka v sobě má i velkou sílu a vůli, že dokázala všechno vydržet.

11.06.2021 5 z 5

Holka z Roztoky Holka z Roztoky Helena Maršíková

Napsáno stroze, syrově, bez příkras. Bylo řečeno nic a všechno. Akorát se podle mě daly zážitky rozvést a vyprávět o jednotlivých situacích. Tato forma je spíš základní výčet, přesto zajímavý.

11.06.2021 4 z 5

Splnit si své sny Splnit si své sny Hendrik Winter (p)

Velmi čtivá, příjemně napsaná kniha. Příběh a hlavně jeho konec velmi smutný. V knize bylo hodně témat k zamyšlení. Hlavní myšlenkou bylo podle mě to, že člověk nemá otálet, pořád na něco čekat a říkat si možná, někdy, příště. Plnit si své plány, sny a přání ihned, dokud to jde. Překonat strach a jít do toho. Protože se může stát, že si nakonec přání vůbec nesplníte (nestihnete splnit)

10.06.2021 4 z 5

Ještě že člověk neví, co ho čeká: Života běh mezi roky 1929-1989 Ještě že člověk neví, co ho čeká: Života běh mezi roky 1929-1989 Toman Brod

Velmi čtivě napsáno, jsou zde popsány zásadní události 20. století z pohledu autora a jeho rodiny. Je opravdu kupodivu, co vše může jeden člověk stihnout za život prožít. Ještě že člověk neví, co ho čeká. To je velká pravda a obsah knihy skvěle vystihuje. Také se mi hodně líbilo, že kniha je napsaná věcně, že to prostě bylo, jak bylo a že si autor nestěžoval ani se nelitoval. Klobouk dolů, že se pán dokázal vyrovnat se všemi prožitky a neupadnout do deprese a lítosti. Alespoň, tak to přímo na mě působilo.

26.05.2021 5 z 5

Muž, který pronikl do Osvětimi Muž, který pronikl do Osvětimi Denis Avey

Velice zajímavá a čtivá kniha. Hrdinský a skvělý příběh. Všem koho zajímají příběhy z 2. světové války a táborů, tak vřele doporučuji :)

02.05.2021 5 z 5

Sestřička Carrie Sestřička Carrie Theodore Dreiser

Kniha se mi líbila. Byla čtivá. Příběh byl dle mě hlavně o tom, jak vás touha může dovést k penězům (i když ne ke štěstí) a nebo k úpadku. Ten kontrast mezi úspěchem Carrie a neúspěchem jejího milence byl mocný. Jak se někdo může dostat od "ředitelování" až na samý okraj společnosti??Jak někdo může propadnout takové lhostejnosti a apatii, že se nedokáže včas nakopnout a začít něco dělat, dokud ještě není pozdě??
Poučení z toho plyne, že kdo chce mít víc většinou nemá nic nebo neskončí dobře. Carrie nebyla nikdy šťastná a její milenec se zase dostal na úplné dno

25.09.2020 4 z 5

Salon Eliott Salon Eliott Jean Marsh

Čtivá kniha :) Bavila mě. Zajímavý příběh především z prostředí módy a jejího vytváření. Taky o duševní síle a vůli překonat všechny problémy a nesnáze. Když o něco stojíš a jdeš si za svým snem, tak nakonec vybojuješ vše. Některé události měly nečekaný a zajímavý průběh i překvapující konec.
Seriál jsem zatím neviděla.

06.08.2020 5 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Skvělá kniha :) Úžasný, čtivý příběh ze zajímavého prostředí života v cirkuse a potom i ve varieté. Velmi dobře popsané osobnosti jednotlivých hrdinů a i průběh jednotlivých událostí

29.07.2020 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Naprostá klasika. Výborné :) Děj byl poutavý a napínavý. Občas mě osobně přišly trochu zdlouhavé opisy z deníku jednotlivých postav. Děj by mohl běžet plynuleji. Ale zase na druhou stranu se člověk aspoň něco dozvěděl o psychologii jednotlivých postav a díky tomu zjistil, proč se daný člověk zachoval tak a jak celou situaci vnímal. Jinak skvělá kniha. Sice každý zná tento příběh i hraběte Draculu, ale přečíst si ho v originální knižní podobě je velmi "příjemné"

18.07.2020 5 z 5

Porgy Porgy Edwin DuBose Heyward

Kniha o životě černošshého obyvatelstva jednoho městečka. Popis jednotlivých osob a různých událostí a dějů byly velmi zajímavé. Některé části byly velmi čtivé, jiné o něco méně.

15.05.2020 4 z 5

Gestapo Gestapo Sven Hassel (p)

Velmi čtivé a zajímavé. Příběh uvěřitelný a některé scény byly docela otřesné a nechutné. Někdy mi bylo docela smutno z toho, co se dělo a co všechno některým prošlo (ikdyž ne všem). Morálka nikde, sadismus, vraždění, které omlouvali tím, že je válka a že plní rozkazy. Jsem ráda, že někteří nakonec dostali, co si zasloužili. Akorát bych chtěla vědět, jak to bylo dál :)

13.04.2020 5 z 5

Charkov: Pochod smrti Charkov: Pochod smrti Leo Kessler (p)

Čtivé, z pohledu německých vojáků. Příběh byl podle mě založený na skutečných historických událostech. Akorát část děje, postavy, místa atd. byla smyšlená.. Četlo se to dobře a pokud se to vnímá jako psychologie některých vojáků a emocí, které mohli zažívat, tak za mě fajn.

27.03.2020 4 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Skvělá kniha. Téma je mi blízké a četla jsem hodně knížek. Tato byla jiná, vyprávěná očima dospívající dívky. Příběh byl napínavý.Bylo v něm dost emocí a zvratů.Konec byl taky překvapivý. Doporučuji :)

09.03.2020 5 z 5

Mladí lvi Mladí lvi Irwin Shaw

Kniha se mi velmi líbila. Čtivě a poutavě popsaný charakter a osudy hlavního hrdiny během války.

08.03.2020 5 z 5

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

Velmi silná kniha o tom jak je válka tragická a jak mění osud a život hlavně vojáků. Jak dokáže být člověk odvážný a nezlomitelný i za šílených okolností.

08.03.2020 5 z 5