Charkov: Pochod smrti

Charkov: Pochod smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17073/bmid_charkov-pochod-smrti-bZv-17073.jpg 4 58 10

SS Wotan série

Román Charkov: Pochod smrti je dalším ze vzrušujících příběhů elitního pluku Wotan. Po bok statečně bojující Rudé armády se staví generál Mráz a německému vetřelci klade na promrzlých ruských pláních smrtící pasti. Část elitního pluku Wotan je obklíčena a putuje do zajetí. Tím se ovšem jeho vojáci hrubě prohřešili proti führerovu rozkazu, že jednotky SS se nevzdávají! Zástupce velitele pluku Dodenburg se musí rozhodnout, přitom je postaven před velmi těžké dilema: Buď bude v rozporu s rozkazem samotného vůdce spolupracovat s nepřítelem, anebo své muže vydá na pospas jisté smrti. Jenže Dodenburg vidí ještě třetí možnost: Kdyby se jim podařilo ze zajetí uprchnout, zachránili by si tak život. Toto řešení je ale stejně problematické jako obě předchozí… Přeloženo z anglického originálu March of Death vydaného nakladatelstvím Severn House Publishers Ltd., Sutton, Surrey v roce 1996. Vydalo nakladatelství Baronet (ISBN 80-7214-469-3) ve spolupráci s Knižním klubem - Euromedia Group, k.s.(ISBN 80-242-0610-2). Ilustrace na přebalu Karel Řepka. Přebal a vazba Ricardo a Baronet. Vydání první.... celý text

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , Knižní klub , Baronet

March of Death , 1996

Sarriii
Sarriii
27.03.2020 4 z 5

Čtivé, z pohledu německých vojáků. Příběh byl podle mě založený na skutečných historických událostech. Akorát část děje, postavy, místa atd. byla smyšlená.. Četlo se to dobře a pokud se to vnímá jako psychologie některých vojáků a emocí, které mohli zažívat, tak za mě fajn.

mi-380
mi-380
12.08.2019 3 z 5

Přesnější název by byl Charkov: Ústup, protože tady je slavná SS jednotka Wotan stále jen na útěku, žádný pochod se nekoná. Ten útěk až úprk je oživen hrubým vojenským humorem, sexem až na hranici porna, popisem vojenské techniky a porovnáním německého a ruského přístupu k válce.
65 % (aktuálně 47 hodnotících s průměrem 85 %).

… Matz nevěřícně vyjekl:
„Ti kozáci jdou na nás! Chystají se zaútočit! Ti chlapi musej bejt úplně vožralí, vždyť proti tankům nemají šanci!“
Schulze místo odpovědi zapjal vysílačku a vydal povel ostatním tankům:
„Připravte kulomety. Ti parchanti páchají sebevraždu. Pokropíme je! Konec!“
Střelci u kulometů sledovali, jak se kozácká eskadrona rozvinula a vysunula se dopředu po okrajích. Schulze byl ve střehu, musel však čekat. Pořád ještě nemohl nesmyslnému ruskému útoku uvěřit a užasle kroutil hlavou.
Matz stál vedle něho a vůbec se netvářil optimisticky:
„Abych ti pravdu řekl, kamaráde, je mi nějak divně, když si uvědomím, že musíme všechny ty Ivany pobít. Jsou úplně jiný než my – Němci. My bysme ty svoje životy jen tak neobětovali, jako se to teď chystají oni – a je jich tolik!“
„Já vím, já vím…,“ drmolil s upjatou tváří Schulze. Sledoval kozáckého důstojníka, který právě teď pozvedal stříbrnou šavli nad hlavu. Uprostřed linie třímal obrovitý chlap prapor… Po boku měl praporečník dva pomocníky. „Ale teď si s kamarádama musíme tuhle blbou věc odbejt, to se nedá nic dělat. A potom, jestli je na tomhle posraným světě ňáká spravedlnost, jenže já si myslím, že není, nás třeba pošlou domů k našim...

Ptah25
Ptah25
25.12.2015 4 z 5

Měli jsme chuť na pěkně tlustou a rostlou ruskou prostitutku...

dearkiki
dearkiki
07.12.2015 5 z 5

U těchto knížek si člověk skvěle odpočine. Jednou za čas je fajn, nechat se strhnout napínavým příběhem a prožívat se "starými známými" další z jejich válečných dobrodružství. Autor to prostě umí.

Martin1974
Martin1974
15.10.2014 3 z 5

Moje prvé stretnutie s Kesslerom. Ak to mám brať ako zábavnodobrodružný román s vojnovou tématikou, tak v poriadku. Ale seriózny, čisto vojnový román to určite nie je. Podľa autora sa na ruskom fronte neustále súložilo, prežívali sa hrdinské dobrodružstvá, a aby sa nepovedalo, sem tam Rusi aj zaútočili, aby mali Nemci do koho vystrieľať nafasovanú muníciu. Autor postavil na hlavu celý príbeh už len tým momentom, že z esesákov vytvoril hrdinov a z mužíkov s hviezdou na baranici spravil zlosynov. Dokonca jediný Žid vystupujúci v knihe je záporná postava. Príbeh sa odohráva v zime a aby zdôraznil, aká kosa musela byť vojakom na východnom fronte, niekoľkokrát použil opis sopla, ktorý visí zo špičiek nemeckých nosov. Ale dobre...dajme tomu. Kniha sa ľahko číta a na pobavenie celkom ujde.

čekanka13
čekanka13
08.12.2013 4 z 5

Kniha se velmi dobře čte. Nedávno jsem však četla válečné romány Svena Hasslera a v porovnání s ním se mi tento román zdál slabší. Snad je to tím, že Kessler, který bojoval na straně spojenců, píše o zážitcích německých vojáků. Prostě Hassler se mi zdál uvěřitelnější. Ale stejně dobrý.

technik1965
technik1965
30.07.2013 3 z 5

Zaujímavé čítanie o osudoch vojakov 2 sv. vojny.

jakub87
jakub87
11.03.2013 4 z 5

Opět moc pěkný příběh. Pěkně se to čte a velmi rychle. Autor dobře zpracoval děj.

Donatello
Donatello
02.01.2013 4 z 5

Líbí se mi oddanost vojáků Schulzeho a Matze a to, že jdou osvobodit svoje kamarády ikdyž jsou téměř bez šance na úspěch, škoda jen, že když jich tolik zachrání, při cestě na své území jich tolik padne, je to krutý... Navíc mě udivuje, že je sověti nepostříleli...

Wolf_1
Wolf_1
29.12.2011 5 z 5

Jako vždy velmi čtivá kniha s napínavým dějem, vtáhla mě do děje hned od začátku.

východní fronta (2. světová válka) válečné romány

Leo Kessler (p)
britská, 1926 - 2007
2006  82%Obrněný prapor SS
2002  82%Ardeny: Operace Lítice
2002  83%Charkov: Pochod smrti
2005  88%Wotan: Odvážná mise
2001  86%Směr Moskva: Pal!

Kniha Charkov: Pochod smrti je v