Sarri Sarri komentáře u knih

Phoenix Phoenix Eden Maguire

Přijde mi, že se autorka mohla s dějem více pomazlit. Podle mého byl konec docela odflinknutý, já chci po něčem takovém bulet jako želva a ještě dlouho si podobné scény pamatovat. Tady nic moc - konec prostě a jednoduše vyústil v tom samém stylu, v jakém plynuly všechny díly, je to trochu škoda, ale Maguireová to prostě pojala takhle jednoduše a odlehčeně a tečka. Na to, že to byl poslední a závěrečný díl, kdy má všechno vygradovat a být velkolepé, tak na to to nevypadá =/. Pro mě průměrná detektivka s romantickými prvky a tendencí tlačit čtenáři na city: zda-li povedeně, to posuďte sami =)

25.06.2015 3 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Písně ledu a ohně mají obrovský dějový bonus, jsou skvěle sestaveny a svět, který pro ně Martin stvořil je velmi poutavý a velkolepý - proto nechápu, proč se autor dopustil Tance s draky. Tento díl prostě a jednoduše potvrdil, že ani Martin není neomylný a dokonalý. Kniha je rozvleklá, nudná, kapitoly jsou neskutečně natažené a grafomansky ubíjející. Skoro všechny postavy ztratily svoje kouzlo a všichni mi ke konci vážně lezly krkem, přičemž jsem více než uvítal jejich smrt a při jejich utrpení jsem nemohl nic než protáčet oční bulvy a to rovnou několikrát po sobě. Martin jede podle jednotné šablony a nakonec to vyznívá tak nějak podezřele růžově ordinacovsky či ulicovsky a já měl nepříjemný pocit, že mě zase jednou někdo pořádně napálil a potměšile se mi směje. Tanec s draky mě více než zklamal... Jak dějově tak řemeslně nejhůře zpracovaný díl série a já jako čtenář umořen a nanejvýš rozladěn. Doufám, že si dá Martin načas s dalším dílem, protože potřebuju dlouhou pauzu, abych to dokázal strávit a odpočinout si od něčeho tak obludně nepodařeného =/

21.06.2015 3 z 5

Ohnivý drak Ohnivý drak Richard A. Knaak

Pardon, ale tohle jsem nedal. Dostal jsem se přes stranu 200, ale víc už ne. Toto je strašně nudné a hloupé. Kdyby mi bylo 14, tak snad by mě to mohlo nějak oslovit, ale jinak ne. Kniha postrádá snad úplně všechno - děj knihy je příšerně fádní a vůbec dohromady neladí, hlavní postavy si dělají co je zrovna napadne a vůbec se nemusí snažit pro to něco udělat, Dračí svět postrádá jakákoliv pravidla a vůbec dějiny a podobné záležitosti. Teprve nyní dokážu ocenit Paoliniho knihy a jeho kvalit jako spisovatele, protože opravdu dalece převyšuje Knaaka a to svoje dílko dokončil ještě jako velmi mladý a nezkušený autor. Tímto jsem s Knaakem jako se spisovatele nadobro skoncoval. Ten chlap by měl být odstrašujícím příkladem pro následující generace spisovatelů - tudy prostě cesta nevede.

10.06.2015 odpad!

Pránická výživa - Jiná cesta ke spiritualitě Pránická výživa - Jiná cesta ke spiritualitě Henri Monfort

Krásná a inspirativní a povzbuzující kniha. Vřele doporučuji =)

27.05.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Měl jsem za to, že Malého prince neznám, ale při čtení jsem si vzpomněl, jak matoucí příběh to pro mě byl, když mi ho předčítali jako dítěti - vůbec se mi tehdy nelíbil. Nemůžu říct, že teď je mi milejší, jen chápu důvody, kvůli kterým se mi kdysi nelíbil. Tahle kniha není totiž pohádkou, nýbrž filozofickou úvahou s neskutečně hlubokým poselstvím. Trochu mě to až děsí, kdy člověk pochopí Malého prince úplně?

12.05.2015 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Mě se tento díl líbil a rozhodně jej nepovažuju za ten nejslabší - tím pro mě stále zůstává Střet králů. Byl trochu obsáhlejší ve své popisnosti, ale POVy zvolených hlavních postav mi vyhovovaly (obzvláště Brienne, Jaime a Sansa). Události na Železných ostrovech taky fajn - takže opravdu si na Hostinu pro vrány stěžovat nemůžu. Jediné, co mě příliš nebavilo, bylo Dorne, ale dalo se to přežít, bylo toho málo =) Takže další dlouhou zastávkou bude Tanec s draky! Vzhůru na něj!

02.05.2015 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Wau, tohle je teda jízda! Rozhodně nejlepší kniha Písní ledu a ohně, nemůžu se dočkat dalšího pokračování. Tolik zvratů, tolik změn a tolik kliček, kterých se dopouštějí hlavní i vedlejší aktéři Hry o trůny je naprosto neuvěřitelné. Divím se, že to Martinovi stále drží pospolu a společně to funguje, a ještě navíc to tak závratně graduje do dalších a dalších šokujících odhalení. Nemám ani nejmenší tušení, kam tohle povedu, ani se neodvažuju děj jakkoliv předjímat, protože to je zkrátka a dobře masakr xD. Na seriál se nedívám a myslím, že dobře dělám. Tyhle knížky za to stojí =)

15.04.2015 5 z 5

Hlas poznání Hlas poznání Don Miguel Ruiz (p)

Co víc dodat? Tady je to všechno do poslední kapky =) =o*

06.04.2015 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Očekával jsem trochu něco jiného, a možná právě proto jsem se tak pobavil. Některé výrazy mě doslova odzbrojily xD a dost často jsem se chlámal smíchy xD. Ale popravdě, je to pouhopouhé psané porno. Pro mě je překvapující, že je to tak staré, a že něco takového vydali, kdysi tak puritánští, naši anglánští předci =)

05.04.2015 3 z 5

Hezká knížka plná inspirujících mouder.

03.04.2015 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Více takových knih! Ale já věřím, že v každé z Coelhových knih může být něco zajímavého. inspirativního a poučného. Tohle mi prostě moc moc moc dalo... Díky!

01.04.2015 5 z 5

Tvůrčí psaní pro každého Tvůrčí psaní pro každého Markéta Dočekalová

Za mě odpad, bezdebat =/

30.03.2015 odpad!

Děkuju za tenhle příběh Paulo! Moc se mi líbil, stále mě hřeje u srdce. Pro mě prozatím asi to nejlepší z Coelhovo tvorby =)

29.03.2015 5 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Zatím pro mě jedno z nejlepších Coelhovo děl. Brida je hluboká a citlivá knížka, i když ne zcela dokonalá, ale právě díky tomu jsem si jí tak oblíbil =)

28.03.2015 5 z 5

Vidění Vidění Vilma Kadlečková

Děj graduje a velkolepé finále se blíží. Hvězdovládci přicházejí, Vesmír se mění. Vilma Kadlečková nepolevuje ve svém tempu a svoje masterpiece vede, dle mého, k pompéznímu zakončení. Nezbývá nic jiného, než jen pokorně dočkat času a těšit se na závěrečný pátý díl...

26.03.2015 5 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Velice zneklidňující dílo. Nechci psát něco o sexuálním tématu téhle knihy, ale spíše o sociopatickém chování hlavní hrdinky. To je podle mého hodně zvrhlé samo o sobě. Celeste je evidentně závislá na sexu, ale ještě k tomu je schopna dosáhnout orgasmu pouze s dospívajícími chlapci - dobře, proč ne. Horší mi ovšem přijde, co všechno je schopná a ochotná udělat, aby dosáhla svých cílů. Jde doslova přes mrtvoly. Je nanejvýš sobecká, neempatická, ambiciózní, umanutá a krutá. Nebere ohled na druhé, o nějakém citu z její strany nelze ani mluvit. Teď si však představte, že by Celeste místo sexu toužila třeba po bohatství. Čeho všeho by byla schopná udělat pro to? Už se mi v hlavě honí dost hororový scénář. Tohle je podle mého poselství téhle knihy - uvědomit si vnímání a počínání chladnokrevného sociopata. Další věcí je už samo o sobě americké soudnictví, kdy je všechno jenom o show a ne o nějaké skutečné spravedlnosti - zkrátka ten, kdo předvede věrohodnější divadlo, ten vyhrává. Neuvěřitelné pokrytectví a přetvářka. A pravděpodobně nelze mluvit jen o tom americkém, dnes je to tak asi už všude. Avšak Američani pořád vedou, tam už z toho mají lukrativní a veřejně uznávaný sport.

13.03.2015 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Panebože! Z toho nesmírného množství postav a dějů se mi pěkně zamotala hlava. Tohle musí Martin nějak zredukovat, jinak se v tom začnu ztrácet! Kniha se mi líbila, ale některé pasáže prostě velmi upadly a jiné mě zas pěkně napnuly. Jsem tak trochu rozhozený. Jednička se mi rozhodně líbila o dost víc, mám dojem, že nese vinu i délka knihy a docela dost dějového balastu, a párkrát špatně zvolených po sobě jdoucích kapitol a postav. Nicméně i tak má Střet králů stále svůj půvab...

07.03.2015 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Skvělý příběh. Je o lásce, která vás drží nad vodou v těch nejtemnějších chvílích (a že jich má hlavně Eleanor opravdu dost, o tom není pochyb). Mě to dojalo a chytlo za srdce, a to především díky sladkobolnému konci, jenž může být happyendem, ale i nemusí... asi záleží na úhlu pohledu =)

03.03.2015 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Nádherný a poutavý příběh velice vyzrále podaný. Hodně dobrá kniha s neskutečně skutečnými a silnými hrdiny v hlavní roli.

13.02.2015 5 z 5

Po Valentýnu Po Valentýnu Esther J. Ending

Hodnotím velice kladně. Tihle lidičky a jejich pochmurný příběh mi ještě zůstanou chvilku v hlavě. Mám pár výhrad, ale ty si ponechám pro sebe...

11.02.2015 4 z 5