Sarkablahova1 Sarkablahova1 komentáře u knih

Od knihy jsem čekala mnohem víc. Nelíbila se mi. Nutila jsem se ji dočíst. Nechápu, že zrovna tohle má takový úspěch. Humor je dost na sílu. Prakticky jsem se nezasmála. Kniha je poměrně čtivá, ale bohužel mě zklamala na plné čáře.

16.04.2022 1 z 5

Pokračování příště… Pokračování příště… Taťána G. Brzobohatá

(SPOILER) Obrovské zklamání. Taťána toho už ve dvaceti zažila víc než většina lidí za celý život. Psát tedy bylo o čem. Čekala jsem příběh Taťány, jejího dětství, dospívání, kariéry modelky, kariéry top modelky, nadace ap. Ze začátku to vypadalo, že tomu tak i bude. Ale už po necelé 1/3 se kniha přehoupla do módu motivačních řečiček a rad, jak se stát úspěšnou. Bylo to jak kniha amatérské psycholožky, která se má pokusit člověka namotivovat. Pokud bych něco takového chtěla číst, koupila bych si to. Já chtěla číst o Taťáně, o jejím životě, jejich zážitcích a zkušenostech, o tom, co vše zažila a prožila. A ne obecná moudra. Celá kniha tak navzdory slibnému začátku vyznívá příliš komerčně. Nechápu, proč to nikdo nekorigoval a neusměrňoval z nakladatelství? Asi jim bylo jasné, že i kdyby to byl sebevětší blábol, číst se to stejně bude, protože to napsala Kuchařová. Kniha ale blábol určitě není, to bych ji křivdila, jen mě zklamala, co se týče obsahu. Často mi přišlo, že je obsah uměla natahován. Dočetla jsem, ač jsem to několikrát chtěla vzdát. Knihu doporučuji těm, kteří se chtějí namotivovat (nikoliv těm, kdo si chtějí přečíst příběh jedné z nejznámějších žen ČR).

06.04.2022 1 z 5

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Super ilustrace. Ferda je charakter. Hodný, šikovný a pracovitý mraveneček. Jen mě mrzí, že v příbězích často některé postavičky se nechovají správně a ve výsledku nejsou potrestáni. Není to někdy úplně moc výchovné. Ale jinak krásná klasika.

06.03.2022 4 z 5

Dá se. Harry Potter je o dost lepší. Této knize nelze upřít čtivost.

31.12.2021 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Kniha nezklamala. Na to, že to je volné pokračování, je super.

16.12.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

(SPOILER) Já opravdu nevím, co všichni na Hartlovi mají. Vtipné mi to nepřišlo skoro vůbec. Autor líčí ženy vždy jednoduše a povrchně. A ty vulgarismy. Myslím, že dobrý autor dokáže napsat vtipnou scénu i bez zbytečných vulgarit. Hartl na tomto staví a možná proto je i tak oblíben. Za mě takto ne.

14.12.2021 1 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásný a smutný a moc silný příběh. Mrazí z něj. Několikrát jsem knihu odložila. Byla velmi silná a bylo mi do pláče.

12.12.2021 5 z 5

Setkání v soumraku Setkání v soumraku Renáta Navrátilová

Skvěle se četla. Autorka umí dobře vyprávět. Zasloužila by si pokračování.

Šaman Šaman Noah Gordon

Společně s Lékařkou a Ranhojičem perfektní triologie. Stojí za přečtení.

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Vynikající kniha.

Blbej fór Blbej fór Lenka Lanczová

Moje srdcovka. Úžasná kniha. Moc jsem Ivetě fandila... hlavně, když se zamilovala...

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Neuvěřitelná kniha. Nádherná. Plná krásných myšlenek, moudrosti. Doporučuji všem.

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Velmi napínavá a silná kniha. Doporučuji.

Jáma Jáma C. J. Tudor

Nechápu, co na ní všichni mají. Mě zklamala.

08.12.2021 2 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Docela průměrná kniha. Zasmát se u ní dá. Humor se pořád opakuje. Ilustrace by mohly být lepší. Špatná ale není. Odpočinková. Pro zasmátí. Stojí za to si přečíst.

08.12.2021 2 z 5

Jak na prevíta. Rady pro tatínky Jak na prevíta. Rady pro tatínky Simon Brett

Zasmála jsem se jedné hlášce. Knížka za peníze nestojí. Má jen pár stran. Je přečtená tak za 10-15minut. Asi se to nedá nazvat ani slovy knížka.

08.12.2021 1 z 5