SarahRoyalAss SarahRoyalAss komentáře u knih

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Colleen je pro mě velké must have a must read ASAP. Její knihy jsou krásné, smutné, reálným životem políbené a postavy jsou tak věruhodné, že je člověk může považovat za sousedy odvedle. U téhle knihy jsem měla stejný pocit. Colleen se podařilo rozbrečet mi na veřejnosti, rozesmát a nas**t najednou. Láska mezi Quinn a Grahamem byla jako ráj a pro spoustu lidí jedna velká neznámá. V každém vztahu mohou ale nastat potíže, které je téměř nemožné vyřešit a jeden druhému se vzdaluje. V tomhle ohledu jsem chtěla Quinn několik kapitol dát víc než jednu facku... Na to, jak byla popisována jako nesobecká osoba, tak jejich vztahu ubližovala hlavně ta její sobeckost. To ale vyžehlily dopisy na konci, které zachránily mé sympatie vůči knize i postavám. A hlavně to zachránil Graham.
Za mě Námi to končí zůstává naprostým stropem, ale... Colleen je prostě Colleen.

17.01.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Pro mě první zkušenost s českým románem, co není fantasy, ale pořádná dávka ze života.
Po Dvořákové jsem sáhla z čisté zvědavosti a styl psaní mě bavil už od první stránky. Děj byl úplně něco jiného, než na co jsem zvyklá a donutilo mě to vystoupit ze své komfortní zóny. A jsem ráda, že se to povedlo.
Náhled do nemocnice a života chirurga byl zajímavý, dobře a věruhodně napsán. Každý má v životě hodně věcí, za které se stydí a snaží se jim utéct. Hodně zodpovědnosti, problémů,... není se čemu divit, když už má člověk dost. Tady se s tím musí popasovat a co si budeme, kolikrát jsem lítostí vrtěla hlavou.
S Dvořákovou určitě nekončím a sáhnu po další její knize.

17.01.2020 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Tak tohle bylo sladký. Sladký jako cukrová vata politá karamelem a ještě posypaná cukrem jako bonus, kdyby toho cukru bylo málo. Člověk se culil jako pako nad dějem a potřeboval víc.
Není to sice to největší must have, ale za přečtení to opravdu stojí. :)

14.01.2020 3 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

Kasie čtu opravdu ráda a i když tahle kniha byla trošku z jiného soudku, pořád to bylo pro mě odpočinkové čtení.
Souhlasím s předešlý komentářem od Laury, napsala bych o knize to samé.
Člověk se nad příběhem po přečtení zamyslí a představa, že máte život na párku, nic už vlastně nemusíte řešit, je lákavá. Ale vezměte si, jak by jste byli asi sami zodpovědní kdyby se z vás stali milionáři a co by to s Vámi mohlo provést. Na začátku naivní kuře a pak paranoidní skrblík.
Šla jsem si z té představy koupit los ale osud byl ke mě tak hodný, že mi těch 50 kč raději vrátil.

07.01.2020 3 z 5

Zmije Zmije Bex Hogan

(MOŽNÉ SPOILERY)
Je mi líto že se další kniha přidala na poličku hanby, ale u této knihy jsem nemohla jinak.
Líbilo se mi drsnější prostředí a to, jak ho autorka dokázala popsat. Pak máme několik ale... Hrdinka je tupá jak moje příbory, Mary Sue, klišé, děj se hrozně vlekl, jedinou postavu kterou jsem si oblíbila mi odkrouhly a protože potřebuje děj nějak okořenit pic!! Dáme tam krakenovy podobné potvory.
Musím říct, že jsem si knihy neužila a pokračovat v sérii nebudu.
Ať ta knížka zůstane na hanbě.

07.01.2020 2 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

U této knihy si ráda přiznám, že víly jsou mé velké guilty pleasure a ještě se za to poplácám po rameni.
Holly Black není pro každého čtenáře, ale mě sedla jako ulitá. Také mi potěšilo i utvrzení v tom, že tato série navazuje na knihu Daň peklu (kterou naprosto miluji), když přijde zmínka o Kaye. Chtělo by to ale tu sérii vydat celou... What a shame.
V druhém díle se řeší více politika, intriky, je tu válečné téma a také skvělá Jude, kterou prostě miluju. Tenhle kouzelný svět mi nikdy nepřestane bavit. Jude řeší záležitosti celé říše a s tím se objevuje více i Cardan, náš sladký hajzlík, kterého prostě všichni milujeme. Do toho musí samozřejmě řešit i vlastní problémy, kterým by se nejraději vyhnula. K tomu se čtenáři zavaří hlava, kdo by mohl zradit a pak koukáme s otevřenou pusou. Na konci jsem doslova dala knihu do kouta na hanbu, aby se styděla za to, co provedla.
Prostě potřebuji další díl OK?
(Teprve teď jsem si všimla, kolikrát jsem použila slovo "miluju"... To asi odpovídá za vše.)

11.10.2019 5 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Z knihy jsem nadšená a spadá do mých nejoblíbenějších sérií tohoto roku.
Nečekala jsem, že si knihu tak zamiluji, ale četlo se to naprosto samo. A i když jsem si myslela, že bude jednoduché si oblíbit a fandit jedné ze sester... šeredně jsem se mýlila, ale nakonec se přeci jen favoritka našla (team Arsione!!).
Každá má svůj příběh, své problémy, charaktery jsou skvěle vystavěné a zajímavé. Nápad je také velmi zajímavý a dobře zpracovaný. Bavilo mě střídaní kapitol sester a vedlejších charakterů. Bože, bavilo mi tam všechno!! Malinkaté zklamání přišlo v průběhu knihy, kdy jsem odhadla/čekala, co se stane, bylo to trochu předvídatelné. Ale čekám od této série skvělý nářez!!

11.10.2019

Zaslíbená Země Nezemě 4 Zaslíbená Země Nezemě 4 Kaiu Širai

Je potřeba k tomuto dílu ještě něco psát?
Každý díl mě bavil a tento není výjimkou.
Prostě boží!!

11.10.2019 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Nečekala jsem to, ale knihu jsem si náramně užila. Ten příběh, svět, postavy a i ten milostný trojúhelník. Nejednou jsem si u knížky poplakala a stálo to za to. Příběh je vlastně jednoduchý, ale čtivý a autorka si s ním dobře hraje. Díky stylu vyprávění jsem nemohla odhadnout, kdo je princ a kdo zabiják. Kdybych si to omylem nevyspoilerovala když jsem zavírala knihu a koukla se nakonec, tak bych při čtení valila oči.
Jsem ráda, že příběh nestál na jednom místě a pohyboval se po mapě (to v knížkách miluju, mapy).
Lia mi přišla jakž takž sympatická a pročítala jsem se jejím příběhem s úsměvem na tváři.
Jsem zvědavá na další díly.

27.08.2019 4 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 3 Zaslíbená Země Nezemě 3 Kaiu Širai

Skvělost. Opakuji to už u třetího dílu a prostě jo, tahle série si to zaslouží.
Další plánování a už i trochu té akce. K tomu Zvrat se sestrou Krone a ten konec? Pokračování prosím!

27.08.2019 5 z 5

Časoběžník Časoběžník Ryan Graudin

Oddechovka co se příjemně četla ale nedala mi tolik, abych na knihu vzpomínala, když se řekne cestování časem.
Nápad je určitě zajímavý (okoukaný, ale dobře zpracovaný), ale podle anotace jsem čekala od knihy asi trochu něco jiného. Prvních 100+ stran bylo takových... eh… nijakých. Děj prakticky se neposouval k ničemu závratnému nebo zajímavému, co by mě nutilo číst dál.
Líbilo se mi ale propojení s významnými/důležitými událostmi, kterých tam ale také nebylo moc, na spočítání by stačily prsty na jedné ruce.
Plus také bylo, že jsem do té poloviny knihy neuhodla, kdo je Elliot a co je její cíl. Členové posádky mi byli sympatičtí a přála jsem jim. A kdo by si dokázal neoblíbit červenou pandu Saffrona? Ha! Nemožné.
Závěr ke kterému kniha vedla jsem také napoprvé neuhodla, což příjemně překvapilo, ale bylo takové... Ani nevím, jestli jsem přijala ten důvod, co to všechno způsobovalo a jak to probíhalo.

27.08.2019 3 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Re-reading
Teď bych kecala, kdybych řekla, že jsem napoprvé byla z knihy nadšená. Po druhém přečtení po několika letech můžu říct, že to byla příjemná pohádka a úvod do světa Narnie.
Bylo to kouzelné a lehce napsané, po tolika letech mi celá série začala dávat opět smysl.
Odkud pochází Jadis, jak vznikla Narnie a jak se poprvé tenhle svět navštívil.
Určitě budu pokračovat a znovu si připomenu dětská léta.

27.08.2019 3 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Dala jsem na doporučení kamaráda a i takový strašpytel jako já, je z knihy nadšený. Místy mi příběh naháněl husí kůži a musím se přiznat (nesmějte se mi), že jsem musela číst hlavně za světla. Jsem opravdu velký strašpytel...
Kniha se četla sama, příjemně a udržela si pozornost čtenáře. Bohužel musím vytknout velké řádkování a velikost písma. Tak z knihy byla velká cihla, i když to mohla být pohodlně středně tlustá kniha. A tu cihlu zdobí nádherná obálka, ta nemá chybu.
Hodně zajímavé bylo propojení s židovství - téma náboženství, dnešní doba a její pokrok. To dělalo s atmosférou své a bylo to skvělé. Témata detektivka/horror do toho zapadly naprosto výborně.
Postavy byly uvěřitelné (kromě jedné), dobře napsané. Klaudie byla svá měla své mouchy, ale kdo nemá. Na konci knihy jsem jenom zírala, co přišlo a jaký vývoj postav a děje přišel.

PS.: Metrem normálně nejezdím a ani v Plzni není (lépe pro mě), tak že mě to děsilo i o trochu míň, díkybohu.

27.08.2019 4 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Prosím, tohle byl po Simonovi opět dokonalý příběh. ♥
Knížku jsem si náramně užila, postavy zamilovala (pokud to ještě jde) o mnohem více. Líbí se mi, že ne všechno je popsáno sluníčkově a vztahy nevydří navždy. Takhle to nefunguje a autorka to vzala v potaz.
Pro fanoušky Simona tu byl sakra skvělý fanservis, co si budeme nalhávat, fanoušci chtěli hlavně Simona. Leah jsem si oblíbila i když má svoje chyby (kdo říká že nemá, tak sakra strašně kecá) ale sama si je přiznává. Ať se to lidem líbí nebo ne, lidé jako Leah jsou a budou. Líbilo se mi její vyobrazení jako správného nerda a fanouška HP.
Doufám, že se dočkáme další knihy s těmito postavami. ♥

06.08.2019 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Měla jsem dva důvody, proč knihu začít:
1. Miluji Japonsko a tu kulturu.
2. Výhra Magnesia Litera.
I kdyby člověk tyhle důvody neměl, měl by si ji sakra přečíst. Na to, že je to autorčina prvotina, tak se to četlo nádherně a zápletka byla skvělá, nápad originální a bylo to (možná jen pro mě) odpočinkové čtení. Hlavní linka Jany má zajímavý směr a člověk vidí skrz to příběhy dalších zajímavých postav. Ze začátku jsem netušila, co tam třeba tahle a tamta kapitola mají za smysl, ale pak to do sebe krásně zapadalo a měli jsme vícero příběhů k pozorování, nejen Jany. K tomu člověka žene zvědavost, kdo byl sakra ten Kawašita a kdo je ta Jana v Japonsku. Chtěla jsem nutně odpovědi a ty byly na konci jen poloviční, což mě trochu zklamalo. Jako by autorka sama nevěděla, jak pokračovat.

04.08.2019 4 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Po dočtení jsem si říkala "Wow, ale sakra, já to věděla!!". Jsem prorok. Byla jsem zklamaná když jsem odhadla konec knihy, ale jinak jsem si její čtení užila a byla z toho jak rozpolcená, tak za Charlotte šťastná, že se zase dokáže po krůčkách vracet k normálnímu životu. Stejně tak jsem byla šťastná za Portera. Dva zlomení lidé a jejich příběhy, díky kterým se vzájemně chápou a mají se o koho opřít. Trochu "trapné" nebo jak to nazvat...(netuším) pro mě bylo, když na sebe udělali kuk nad grilem a ten najednou nepotřeboval uhlí ani plyn aby griloval.
Druhý díl si na 100% přečtu. Jsem zvědavá, kam to všechno povede.

19.07.2019 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Šla jsem do toho v debilní náladě a dočítala v tom nejlepším rozpoložení, jaké je u mě možné. Začátek pro mě trochu nudný. Nic moc se nedělo a fotbal mě nezajímá. Naštěstí ten tam byl v pozadí, velká součást, nehrocená ale příjemná. Chápeme se? Charakter Sal jsem si oblíbila, její postava byla skvělá. To že je Vám přes pětadvacet, neznamená, že nemůžete být rozjařené pako, napůl navždy puberťák. To se mi velmi líbilo a bylo příjemné nečíst upnutý ženský charakter. A ty narážky na HP? Děkuji bože! Kulti mi oproti tomu vážně štval a následně jsem ho začala milovat. Chápeme se podruhé? Měla jsem k tomu důvod! :)
Příběh je krásná pomalá romance, žádné uspěchané vystavění vztahu za 3 stránky ale za krásných 500 stran (dobře, mohlo to být v klidu méně ale i tak). Odkrývají se nám rodinné a přátelské problémy, tajemství, vášně, apod. Bylo to krásné vyobrazení reálného života (No jo, slavného, těžšího, ale bylo to tak reálné a dobře vystavěné).
Skvělé počtení na letní dovolenou. :)

19.07.2019 4 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Ze začátku jsem měla strašný problém se začíst a zorientovat. Vypravěči se střídali a ze začátku si jel každý po své časové ose, což byl naštěstí opravdu jen začátek. Čtení jsem si bohužel nijak zvlášť neužila, spíše jsem kroutila hlavou.
Japonskou kulturu mám opravdu ráda a můj životní sen je jet se tam podívat. Kniha nám přiblížila život v Japonsku, ale cítila jsem z toho takovou nechuť a opovrhování. Ano, život v jiné zemi a ještě tak odlišné nemůže být lehký, chápu a obdivuji autorku, že takovou výzvu přijala. Ale kniha jako by se mi snažila Japonsko znechutit. Dobrého slova a myšlenek o zemi tam bylo poskromnu. Bavily mě hlavně části manžela, kterých tam také moc nebylo.

11.07.2019 2 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Příjemně napsaná oddechovka. Příběh už není nic originálního, ale napsaný čtivě a děj ubíhá. Přes to je ale, sakra, VELMI předvídatelný. Nakoukneme do života s cystickou fibrózou, dozvíme se, jak se léčí a jak je nemoc zákeřná a co všechno musí člověk pro léčbu obětovat. Jak se ke své léčbě lidé staví a jak snadné je to vzdát. Upřímně, o téhle nemoci jsem neměla nejmenší tušení.
Na konci jsem koulela oči a zvedala zrak k nebesům... ach, to klišé. Normálně mi nevadí když je ve snesitelné míře. Tady to bylo na mě až moc.

11.07.2019 3 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Nevím, jak to Colleen dělá, ale sakra... tohle bylo opět výborné. S každou knihou se otevírá nové téma. Těžké, smutné které by se mělo řešit. Téma deprese není nic neznámého a i když si to člověk neuvědomuje, může do ní spadnout. Merit jsem si opravdu oblíbila, tak i její rodinu a hlavně Sagana. Ukazuje se nám více problémů pod jednou střechou a s každým se člověk pomalu seznamuje. Kniha mi hodně připomínala "Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr", tady jsem ale měla pocit, že knize není co vytknout.

21.06.2019 4 z 5