Sarah01 Sarah01 komentáře u knih

Knížku mám ve své knihovně a četla jsem ji několikrát, seriál sleduju při každé repríze, myslím, že role Anny Urbanové byla pro paní Růžičkovou rolí životní.
Mnohým dětem už to dnes asi nic neříká a asi by si ji samy ani nepřečetly. Starostlivé maminky lustrující předem všechnu literaturu by jim to možná ani nedovolily. Ale měly by ji přečíst. Ano, vstávají občas hrůzou vlasy na hlavě, ale ten vztah rodičů a Věrky je prostě krásný, aspoň pro mě.

24.08.2018 5 z 5

Karel IV. Karel IV. Hana Parkánová-Whitton

Tak tohle už jsem nepřečetla a poslala dál, nehodlám se dál trápit.

22.08.2018 1 z 5

Reverendova žena Reverendova žena Katherine Webb

Pro mě zajímavý příběh, hlavně tím, že vedlejší hrdinka mi byla povahově velmi blízká. Jinak mě spíš zaujal popisem života na začátku minulého století, než hlavní zápletkou, která byla celkem předvídatelná.
A ještě dodám k překladu - slovní zásoba velká, popisy krajiny krásně podněcující představivost, ale shoda podmětu s přísudkem a to skloňování rozvitých přívlastků! Hrozné.

01.08.2018 4 z 5

Života sladké hořkosti Života sladké hořkosti Lída Baarová (p)

Jak už tady někdo níže napsal, knížka mi taky přijde spíš jako obhajoba Lídy Baarové. Asi jsem hodně ovlivněná tím, že jako herečka se mi nikdy moc nelíbila, i když byla velmi hezká, a také mě nejspíš dost ovlivnily dokumenty o ní, především Zkáza krásou od Heleny Třeštíkové.

24.07.2018 3 z 5

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Tato knížka mě docela překvapila..... jiný žánr, než na který jsme u autora zvyklí, ale dle mého se to povedlo. Netuším, jak to autor dělá, ale já nemohla knížku odložit, dokud jsem ji nepřečetla celou. Hodně mi připomínala Den Trifidů, ale teda ten konec mi vyrazil dech, to jsem nečekala.

25.06.2018 5 z 5

Ani ryba ani rak Ani ryba ani rak Jana Bryndová

Nějak mě to neoslovilo...humorně laděné mi to vůbec nepřišlo....takové typy mužů, se kterýma ty holky sdílely domácnost, pěkně děkuju, spíš hodně smutný, než cokoliv jiného.

22.04.2018 2 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Co dodat, konec dobrý, všechno dobré. Klidně si dokážu představit ještě další díl.
Historické nepřesnosti jsem nezaznamenala, vévodskou korunku lombardský vládce opravdu získal v roce 1395, to odpovídá, také rok prvního únosu Václava IV. do Horních Rakous. Je samozřejmě jasné, že platnéř Lukáš je fiktivní postava, knížka je beletrie.

14.04.2018 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Fakt moc pěkně napsáno, jiní současní autoři historických románů by se mohli učit. Příběh má spád, pořád se něco děje, nechybí láska a opravdové přátelství, člověk ani nestačí sledovat stránky. Hned jsem se pustila do posledního dílu :-)

05.04.2018 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Já jsem tedy nadšená. Přestože je tady kniha označena spíš jako čtení pro mládež, tak mně se líbila moc (ty popisy sexuálních scén zase nejsou tak barvité, to i dítě kolem 15ti let snese). Vůbec mám ráda popisy života v Praze za doby Václava IV., hodně mi to připomínalo pana Hrdličku, i když ten do toho vnesl ještě více humoru.

25.03.2018 5 z 5

Nechci rajskou, chci lásku Nechci rajskou, chci lásku Jana Bryndová

Tak mně se to nějak nelíbilo, čekala jsem víc....tak nějak podivné dialogy mi nepřišly vůbec ze života, zvláštní a těžko uvěřitelné charaktery i vztahy, víc to asi pitvat nebudu.

15.03.2018 1 z 5

Past Past František Niedl

Na začátku jsem se v těch hrdinech trochu ztrácela, pak už to šlo a nebylo to vůbec špatné. Zase jiná historie, ale určitě zajímavá a poučná.

25.02.2018 4 z 5

Pirátska odysea Pirátska odysea Michael Crichton

Moc pěkné, mně se knížka líbila moc. Tak jak u jiné sleduju stránky, tak tady jaksi nebyl vůbec čas, jak byl děj nabitý událostmi. A fantazie pracovala, úplně jsem se viděla na ostrově, kde je teploučko a šplouchají vlnky....bezva čtení na nynější předvánoční dobu, pro mě zatím jedna z nejlepších letos přečtených knih.

05.12.2017 5 z 5

Zpověď Zpověď Héléne Gremillon

Pro mě tedy zajímavá forma vyprávění, od které jsem se nemohla odtrhnout. A jakési snad poselství, že za všechno špatné v životě nějak zaplatíme. Konec mi tedy nepřipadal smutný, naopak krásný.

17.11.2017 4 z 5

Dějiny Španělska Dějiny Španělska Antonio Ubieto Arteta

Doporučuji, pro mě velice zajímavé a čtivé.

11.11.2017

Oběti a jejich vrazi Oběti a jejich vrazi Stanislav Motl

Další kniha od Stanislava Motla, kterou jsem nemohla odložit, dokud jsem ji nepřečetla. Ano, možná má zvláštní způsob interpretace, který známe z reportáží na Nově, ale tohleto téma je aspoň pro mě nadčasové, ať si říká kdo chce co chce. Neměli bychom zapomínat, i když od spousty lidí dnes slyším, že je to minulost a měli bychom to nechat být. Nejde tak ani o potrestání těch zločinců, jsou to lidi nad hrobem, ale o to morální odsouzení - byli to ti a ti a jsou za ty zločiny zodpovědní. Ale bohužel nestane se ani to, vždycky je někdo potřeboval. Nikdy jsem nevěřila konspiračním teoriím, teď už si myslím, že na všem něco bude.
Přesto bychom zapomínat neměli.....slova jedné přeživší, která občas lituje, že do odboje šli, protože rodina už se nikdy nesešla a bolest stále zůstává, ale dělali to pro budoucí generace, pro nás, mi zůstanou v paměti napořád.

31.10.2017 5 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Hledala jsem knihu do Čtenářské výzvy a napadla mě tato. Ačkoliv 16ti letý syn mě od ní dost odrazoval, zkusila jsem a nakonec jsem, přes počáteční uchechtávání, co je to za blbost, nelitovala :-)

24.10.2017 4 z 5

Spiklenci z lásky Spiklenci z lásky Jaromír Jindra

Pěkný román, psaný na motivy skutečných historických událostí. Zajímavý konec, autor poopravil skutečnou historii a myslím, že knížce by vůbec neuškodilo, kdyby to v ní skončilo tak, jak ve skutečnosti. Takhle to opravdu zavání červenou knihovnou.

15.10.2017 3 z 5

Edith Piaf Edith Piaf Simone Berteaut

Jedinečné vzpomínky sestry Edith Piaf, svědectví o obdivuhodné zpěvačce, velkém talentu a dříči, který vznikl na pařížské ulici. V soukromí naprosto hrozná povaha, není divu, rodinný život jako takový vlastně nepoznala, žila ze dne na den. Možná zázrak, že se dožila těch 48 let.

08.10.2017 4 z 5

Život s dírou na patě Život s dírou na patě Dagmar Poulsen-Šmídová

Knížku jsem přečetla do Čtenářské výzvy, kdysi jsem ji dostala jako dárek, ale nečetla. Myslím, že takovou knížku o životě by mohla napsat spousta lidí. Výrazným rysem této paní je, že se do všeho vrhá po hlavě, proto ta čtyři manželství a proto ta emigrace. Velice zajímavé je přečíst si, jak to měli emigranti tehdy v Německu těžké, museli pracovat v továrnách u pásu, aby vůbec mohli slušně žít, žádné královské dávky jako dnes.
Asi třetina knihy je kuchařka, to už jsem nečetla, moc ráda nevařím a kuchařky nesbírám :-)

13.09.2017 3 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Tak mně se knížka líbila moc. Přestože poprvé vydaná v roce 1951, tak působí nadčasově, připadalo mi, jako by to bylo napsáno dnes. Myslím, že autor vše vystihl naprosto trefně, včetně věty: Přijedou Američané a zachrání nás. :-)
A vůbec mi nevadilo, že dle některých byl příběh méně akční, co se týkalo trifidů. Chování lidí po apokalypse mě zajímalo daleko víc.

07.09.2017 5 z 5