Oběti a jejich vrazi

Rozšířené a doplněné vydání knihy "Nacisté pod ochranou" Reportáž o nepotrestaných válečných zločinech a poválečných osudech lidí, kteří je spáchali. Válečné zločiny a poválečný život nacistů, kteří působili na území bývalého protektorátu i tzv. Slovenského státu (např. Malloth, Malik, Zoglmann, Nižňanský). Hlavní pozornost je věnována hledání odpovědi na otázku, proč zůstaly tyto zločiny velmi často nepotrestány....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13696/big_obeti-a-jejich-vrazi-HMF-13696.jpg 4.748

Kniha Oběti a jejich vrazi

MilanCFC
22.03.2021

Opět klobouk dolů před prací Stanislava Motla, jeho studováním v archivech, cestami i přímými konfrontacemi. Alespoň pár zločinců ještě bylo donuceno čelit své minulosti. Protože jinak to je, nebo spíše byl, z jejich strany totální výsměch. I zde se jich pár našlo, a to je autor nijak nešetřil... Sílu tomu všemu pak daly ty dva konkrétní příběhy těch dvou chlapců, to bylo už i na mě moc. Až nepříjemně smutné téma, nicméně výborně zpracované.

veronika5179
28.01.2021

Pan Motl odvedl úctihodnou práci. V knize je mnoho příběhů bezpráví a nespravedlnosti a padá zde spousta neznámých jmen, které si zaslouží, aby se o nich vědělo. Z některých krutých případů mrazí, bohužel naše média o nich vůbec neinformují (a přitom jde o události možná srovnatelné s vypálením Lidic, pokud lze tyto věci vůbec srovnávat...), přitom jde o naši historii.
Kdo má smysl pro spravedlnost, bude se mu při čtení otevírat kudla v kapse. Bohužel, kdo si myslí, že všichni nacisté byli po právu potrestání a válka skončila norimberským procesem, ten se plete....Určité struktury a vztahy žijí dál, nejen v Německu, ale i na našem území..
Opět se nabízí otázka, kdo vlastně vyhrál válku...

Pavelpi
13.04.2019

Kniha se mi hodně líbila,protože Stanislav Motl to umí.To že zločiny zůstaly nepotrestány bylo docela jasné,protože většina těchto válečných zločinců dost věděla na lidi,kteří se schovali v docela důležitých funkcích a ruka ruku myje ...

Vlk.kh
30.12.2017

Dočetl jsem před pár týdny, takže pocity po dočtení jsou stále čerstvé. Kniha je dobrá, ale rozhodně ne pro útlocitnější čtenáře, neboť autor zde popisuje celou řadu případů týrání a vraždění nevinných civilích obyvatel a další věci, ze kterých běhá mráz po zádech. Také musím konstatovat, že jsem místy pociťoval hrozný vztek nad tím, kolik dobytků si v klidu dožilo na vysoké noze a pro své okolí to byli "ti hodní, zbožní staří lidé od vedle". Také nezájem Československé a posléze České republiky na potrestání těchto stvůr, respektive třeba jen projevení zájmu o jejich osoby je zarážející a při četbě mi z toho stoupal krevní tlak. Před panem Motlem hluboce smekám a vyjadřuji obdiv nad jeho důslednou prací při dohledání těchto zločinců a že dokázal ukázat a konkrétní osoby a konfrontovat je se zločiny, které kdysi spáchali. Při četbě si člověk také uvědomí, že co se hrdinných bojovníků proti nacistické okupaci týče, zdaleko nešlo jen o výsadkáře z Anglie, nebo Tři krále. Žel bohu za to řada z nich zaplatilo životem, včetně jejich nejbližších.

Sarah01
31.10.2017

Další kniha od Stanislava Motla, kterou jsem nemohla odložit, dokud jsem ji nepřečetla. Ano, možná má zvláštní způsob interpretace, který známe z reportáží na Nově, ale tohleto téma je aspoň pro mě nadčasové, ať si říká kdo chce co chce. Neměli bychom zapomínat, i když od spousty lidí dnes slyším, že je to minulost a měli bychom to nechat být. Nejde tak ani o potrestání těch zločinců, jsou to lidi nad hrobem, ale o to morální odsouzení - byli to ti a ti a jsou za ty zločiny zodpovědní. Ale bohužel nestane se ani to, vždycky je někdo potřeboval. Nikdy jsem nevěřila konspiračním teoriím, teď už si myslím, že na všem něco bude.
Přesto bychom zapomínat neměli.....slova jedné přeživší, která občas lituje, že do odboje šli, protože rodina už se nikdy nesešla a bolest stále zůstává, ale dělali to pro budoucí generace, pro nás, mi zůstanou v paměti napořád.

macek8
31.01.2017

Tato kniha není nic pro ty, kteří nemají náladu rozčilovat se nad tím, kolik hrůzných nacistů uniklo po válce trestu. Pro ostatní mohu jen doporučit. Skvělá a cenná kniha od českého Simona Wiesenthala.

Madlenka24
16.05.2016

Skvělá kniha o tom, jak mnozí nacističtí zločinci unikli trestu za své hanebné činy... Čtivě napsané, a přece nabité zajímavými a cennými informacemi.

martina.riz
24.07.2015

Opět výborná kniha od pana Motla.