Šánka Šánka komentáře u knih

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Pro mě strašně uvěřitelně napsaný příběh o křehkosti a zranitelnosti lidské duše a o dlouhé cestě k jejímu uzdravení. S Nell jsem prožívala její první lásku s Kylem a brečela pro ni. A stejně tak jsem Nell a Coltovi přála, aby se dokázali vypořádat s minulostí a jít dál.
Kniha má v sobě hodně smutku, ale i naději. A souhlasím s Lenkou.Vílkou, že by si zasložila nějakou stránku navíc.

,,To neznamená, že budeme pořád šťastný, ani pořád v pohodě. Je v pořádku nebejt v pořádku. To už jsem ti říkal, ale musím se to znova sám naučit. Nebejt v pořádku neznamená přestat žít.''

14.11.2015 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Vynikající, drsné, skvěle napsané ! Pro mě jedna z nejlepších detektivek, co jsem letos četla a jsem ráda, že jsem spisovatele díky DK objevila. Pro nadšence tohoto žánru - dokonalé !

12.11.2015 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Přesně ten typ detektivky, který vás příjemně vtáhne do děje, pomalu, nenásilně provede vyšetřováním až do napínavého finále. Téma sekt bylo zajímavé, i když to vymývání mozků fakt nechápu, jak se někdo nechá úplně zblbnout. Ale co se mi u detektivky nestává, abych během čtení několikrát vyprskla smíchy. Carl a ta jeho povedená partička vyšetřovatelů mě moc baví, a těším se na další pokračování.
Takže, oproti předešlým dílům, možná trochu míň napínavé, ale určitě zábavné !

09.11.2015 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Jsou knihy, které se mi líbí, baví mě, dojmou .... a po nějakém čase už si nevzpomenu o čem byly, nějak zapadnou. Jojo Moyes se opět podařilo napsat knihu, která je nezapomenutelná. Silný, dojemný příběh dvou žen, dělící téměř sto let, je o hledání pravdy, lidské odvaze, obětech a ztrátách, o lásce. Nádherná kniha, která zůstává v hlavě i v srdci. Moc doporučuji.

04.11.2015 5 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Výborné zakončení této severské trilogie. Doporučuji číst díly po sobě, protože je tam návaznost životních příběhů hlavních hrdinů a částečně i nedořešené předchozí dějové linky ve vyšetřování. Ani v této knize není nouze o temné severské napětí s překvapivou zápletkou. Tímto dílem se kruh událostí uzavírá. Opravdu povedené čtení !

30.10.2015 5 z 5

Nečekané setkání Nečekané setkání Gail McHugh

Pěkný, romantický příběh. Hlavní hrdinka, jak jinak, krásná kočka, hrdina sexy, úspěšný dokonalý chlap. Dalo by se říct, že postavy jak přes kopírák v tomto žánru. Ale mně se to moc líbilo, byly tam emoce, poutavý děj, a já jen chtěla vědět, jak ta jejich velká láska dopadne. A taky se mi hodně líbila vedlejší postava, kamarádka Olivia. No a závěr....., už aby tady byl další díl, těším se !

26.10.2015 5 z 5

Osudná třináctka Osudná třináctka James Patterson

A mně se to tentokrát líbilo. Sérii mám ráda, ale minulý díl byl dle mého slabý, tak jsem ráda, že tento díl nabral zase své grády. V ohrožení byly tentokrát hned tři ,,holky'' z Ženského klubu, a že se kniha dobře četla, to už je pro mě dáno panem spisovatelem. Pokud se zrovna nechcete úplně vynervovat u drastickéko krváku, tak se nechte příjemně napínat touto detektivkou.

23.10.2015 4 z 5

A co s tím má společnýho láska? A co s tím má společnýho láska? Anna Tůmová

Chytrá, vtipná knížka o životě, vztazích, lásce. Bavila mě a místy i rozesmála. Hlavní hrdinka je v ní zachycena velmi reálně, bez příkras, tak, jak to ve skutečném životě bývá a v knize se dá najít spousta zajímavých postřehů.
Povedená prvotina, a ráda bych si od autorky ještě někdy něco přečetla, docela mě optimisticky naladila.

20.10.2015 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Výborná kniha, ostatně jako i obě předešlé, od L. Moriarty.
Tři kamarádky, tři životní příběhy, a v nich hluboko schovaná tajemství, která se ke konci propletou a ovlivní jejich životy. A to, co se na první pohled zdá dokonalé, zdaleka ještě nemusí být pravdivé.
Za mě skvělé čtení a autorce se opět povedlo věrohodně popsat pocity a chování žen v běžných i emočně vypjatých situacích.

18.10.2015 5 z 5

Nikdy není pozdě Nikdy není pozdě Mary Higgins Clark

Mám ráda detektivní příběhy této mé oblíbené autorky pro jejich čtivost a nápadité zápletky. Odpočinková četba bez spousty krve mě po celou dobu držela v příjemném napětí, a i když se mi kniha celkem líbila, Mary H.K. napsala spoustu lepších, a taky napínavějších knih.

14.10.2015 3 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Jeden z nejlepších thrillerů, které jsem v poslední době četla. Lisa Gardner je mistr ve svém oboru. Bylo to vynikající, napínavé a neskutečně hrůzné čtení.
A nebát se, .... to vůbec nešlo !

11.10.2015 5 z 5

Na čem záleží Na čem záleží Emily Giffin

Moc dobře a hlavně uvěřitelně napsaná knížka o vztazích, manželství a zradě, a to vše poznamenané tragickou událostí. Příběh, který se stává, a který nemá vítěze, kde jen čas hojí a odpouští. V knize jsou velmi výstižně popsané pocity obou žen.
Román, od něhož jsem nic neočekávala, mě mile překvapil, bavil a donutil k zamyšlení, co je v životě důležité, a na čem opravdu záleží. Pěkné.

07.10.2015 5 z 5

Neznámý soupeř Neznámý soupeř James Patterson

Takový příjemný, oddechový a tradičně čtivý thriller. V první polovině mi to víc přišlo jako milostný příběh, ale po zvratu v druhé půlce kniha nabrala tempo, akci a napětí až do finále.
Bylo to opět dobré čtení, pane Pattersone.

04.10.2015 4 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Výborný thriller, a i když jsem nakažená tím severským thrillerovým virem, tohle nemělo chybu. Velmi dobře a lehce se četlo, a ten adrenalinový závěr....!
Z dějových linek mě asi nejvíce překvapilo rozuzlení příběhu sympatické vyšetřovatelky Kat a jejího otce.
Ráda si zase nechám od pana Cobena pocuchat nervy.

02.10.2015 5 z 5

Navždy tvůj Navždy tvůj Daniel Glattauer

Mně se moc líbí jak autor píše a stejně jako předešlé knihy, i tato mě nadchla. Příběh, který zdánlivě začíná jako milostný román se postupně mění v napínavý psychothriller. Román, kde chorobná, psychopatická posedlost je zaměňována s láskou, která dusí, chce vlastnit a ničí vše kolem sebe.
Spisovatele jsem objevila jen díky DK a musím říct, že to, na co jiní potřebují popsat mraky stran, jemu se povedlo v útlé 200 stránkové knize. Paráda !!!

29.09.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

No, bylo to tradičně výborné, skvělé a z napětí mně ještě teď buší srdce. Konec byl pořádný severský nášup, na noc super, pokud si třeba chcete dohnat úklid, který po dobu čtení šel bokem, protože po tomto zaručeně hned neusnete. Jo, a žaluzie už zatahuji !

27.09.2015 5 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Krásný, s citem napsaný román o první lásce a kamarádství. A i když se celým příběhem prolíná smutné téma ztráty blízkého člověka, přesto jako celek na mě zapůsobila dojemně optimisticky, protože ukazuje na sílu rodinného pouta, která v těžké životní situaci dokáže rodinu spojit.

22.09.2015 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Nádherná kniha o síle mateřské lásky, která je věčná jako život sám.
Jsem ráda, že jsem své pocity z knihy nechala uležet a hned po dočtení nenapsala rozčarování a zklamání ze závěru. A proto teď s odstupem můžu k závěru říct ....,že jsme jen lidé a je těžké si připustit, že je tady něco neuchopitelného, co odmítáme přijmout do své mysli, ale ve skrytu duše věříme, že to ,,něco'' tady je.
Jodi P. se povedl napsat jedinečný mistrovský kousek.

11.09.2015 5 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Pěkná a milá odpočinková kniha o hledání životní cesty, ztrátách a nálezech ve zralém věku. Takové zátiší klidu, rozcestí, na kterém se hrdinka ocitá.

05.09.2015 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Asi byla chyba se hned po dočtení Přízraku pustit do této povídky, která je tak hodně jiná, netypický Nesbo, jiný styl psaní, ale i tak je to další moc dobré autorovo dílko. Hrdina opět žádný klaďas, ale nájemný zabiják, který si přesto moje sympatie získal.

02.09.2015 4 z 5