Sandruše Sandruše komentáře u knih

Alice Cooper: Poslední pokušení Alice Cooper: Poslední pokušení Neil Gaiman

Příběh zdánlivě jednoduchý, kresba skvostná - výsledný koncept si pět hvězd zcela určitě zaslouží.

03.09.2014 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Po sérii mých oblíbených "fantasy zvráceností" jsem měla náladu přečíst si něco pohádkového, jak jinak než ze světa fantasy. A Hvězdný příběh splnil víc, než jsem očekávala. Fantazie a lehce ironický humor Neila Gaimana mě neskutečně baví a na hvězdné nebe už se teď budu dívat jinak, než kdykoliv předtím. . .

31.08.2014 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Miroslav Žamboch

Po mém oblíbeném triu Kulhánek, Kotleta a Kopřiva jsem byla zvědavá, jakým stylem píše mistr Žamboch. A jsem nadšená! Hlavní postava - Bakly - není prvoplánově kladným hrdinou, ale to je právě to, co mě na něm bavilo úplně nejvíc.
" Bakly se krvavou skrumáží probíjí jako ozubená koule řemdihu, zbraně, kterou tak mistrně ovládá, nemá slitování s nikým, ani sám se sebou. "
Jednoznačných 5 hvězd a velké díky autorovi.

20.08.2014 5 z 5

Holomráz Holomráz Štěpán Kopřiva

Od začátku naprosto skvělé tempo, až jsem se vyděsila, že knihu přečtu za jeden večer a nebudu se mít na co těšit večer následující..a musím zkonstatovat, že s kejklířskými kousky zábavy poněkud ubylo..
Faktem však zůstává, že Kopřivův zvrácený smysl pro humor mě neskutečně baví a Holomráz si poctivé 4 hvězdy zaslouží...i když Asfalt na pomyslném piedestalu zůstává dál a zcela neohrožen :-)

15.08.2014 4 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Výborná záležitost, u které se tetelím blahem nad její zvráceností a jedinečným humorem. Děkuji mockrát za tento skvost české fantasy a uděluji 5 hvězd - ale i to je sakra málo :-)

19.07.2014 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Pekelná jízda mistra Kulhánka za jednoznačných pět hvězd - už jen za dialogy s panem L. :-)
Setřu slzu a dávám si to znova!

25.06.2014 5 z 5

Vyděděnec a jiné povídky Vyděděnec a jiné povídky Howard Phillips Lovecraft

Je to temné. Je to zvrácené. A je to neskutečné dobré. Samotné zpracování knihy po výtvarné stránce je pomyslnou třešničkou na dortu.

21.06.2014 5 z 5

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Děkuji za krásné vzpomínky na to, jak nám tuto knihu četla paní učitelka na základce až do ochraptění...a na naše prosby musela číst dál, dokud neztratila hlas úplně :-)

20.06.2014 5 z 5

Sex a jiné city Sex a jiné city Eva Urbaníková

Dovolenkové čtení, které zřejmě přečtete (tak jako já) za pár hodin...Ovšem " Urbaníkovský " styl psaní ho posouvá o několik levelů výš... ;-)

20.06.2014 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

K této knize bylo napsáno už hodně. A zcela právem. Já dodám jen jediné - kombinace knihy a následné filmové adaptace se vám dostane pod kůži a chvílemi brání i dýchat. Život prostě není továrna na splněná přání. A já děkuji za to, že si ho teď vážím zase o něco víc.

16.06.2014 3 z 5

Nesmrtelný příběh Nesmrtelný příběh Catherynne M. Valente

Na vlnách fantasy, pohádky, ale i kruté reality. Silný příběh, který se vám dostane pod kůži svou syrovostí a zároveň pohádkovou naivitou. A vy nemůžete přestat číst. Pět hvězd.

03.06.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Tuto knihu stavím na pomyslný piedestal už jen pro inspiraci Dantem - skvěle zvolené téma a já tleskám, pane Browne.

10.05.2014 5 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Trilogie Bratrstvo krve byla epická - ale tohle je skutečný nářez!

09.05.2014 5 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Řezník je ve skvělé formě...a je to fakt jízda!

26.04.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Už po prvních pár stránkách jsem bušila zoufalstvím hlavou do zdi.Nelze nazvat jinak, než padesát odstínů nesmyslů, hovadin a ****** !

25.04.2014 odpad!

Démon zvrácenosti (9 povídek) Démon zvrácenosti (9 povídek) Edgar Allan Poe

Skvost zvrácenosti za jednoznačných pět hvězd.

16.04.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Jak často se stane, že vám kniha nedovolí vydechnout, dokud neotočíte poslední list? Přečtěte si Levharta...a pochopíte...

12.04.2014 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Metafory mistra Kotlety jsou neskutečný peklo a já se královsky bavila od začátku do konce. Pět hvězd.

02.04.2014 5 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Opatruj svá křídla ♥

29.03.2014 5 z 5

Sextenze Sextenze Jan Krůta

Literární skvost na poli současné české literatury.

11.02.2014 4 z 5