Samira Samira komentáře u knih

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

Tenhle díl mě moc příjemně překvapil a hrozně moc se mi líbil. Až jsem to nečekala. S Jane se k sobě rozhodně hodí, i když to určitě nebudou mít tak jednoduchý. U dílu jsem docela dost brečela, ale konec byl opravdu napínavý.

Nahá Nahá Raine Miller

Knížka je moc pěkná, hlavní hrdiny si člověk rychle zamiluje. Jen je opravdu velice krátká, takže ji částečně posuzuji i s ohledem na další díly. Chápu však důvody, že končí tam, kde končí a líbí se mi to. Jen jsem ráda, že jsem vzhledem k tomu, že jsem sérii objevila pozdě nemusela čekat na další díl a mohla se rovnou pustit do čtení.

Všechno, nebo nic Všechno, nebo nic Raine Miller

Nemám, co bych druhé knížce série vytkla, moc se mi líbila kniha jen z Ethanova pohledu, bylo to osvěžující. Hodně jsme se posunuli v ději a moc se těším na díl třetí.

Záskok Záskok Zdeněk Svěrák

Moje nejzamilovanější hra, je prostě naprosto dokonalá. Číst i dívat se na ni dá stále dokola a stejně se neomrzí.

Pohádky z tisíce a jedné noci Pohádky z tisíce a jedné noci František Hrubín

Nádherné pohádky pro starší děti, ale i pro dospělé. Knížka se mi pořád strašně líbí, protože některé uloupí vaše srdce napořád. Krásné ilustrace.

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Moc pěkná knížka, krásně napsané postavy. Líbilo se mi mně blízké umělecké prostředí, které se snad v druhém díle více využije. Vztah, který si mezi sebou vytvořili je opravdu pěkný. Ale v knize se prakticky nic nestalo, je to takové milé čtení bez zvratů, k nimž dojde až v druhém díle. Takže za mne 4 hvězdičky.

21.02.2014 4 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

Konečně došlo na Qhuinna a Blay, už bylo na čase. Kniha je jako obvykle skvělá, hlavní příběh nemá chybu, scéna s letadlem se mi moc líbila, o interakcích mezi nimi ani nemluvě. Bylo zde hodně vedlejších linií, přiznám se, že jsem nejprve přečetla hlavní linii a k vedlejší jsem se potom vrátila, ne že by nebyla dobrá, ale nevydržela jsem to. Jsem hrozně ráda, že je tam víc a víc o Layle a teď i o Seleně, doufám, že tam budou stále víc. Odpočítávám do dalšího dílu.

21.02.2014 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Vím, že knížka má své značné rezervy a mohla by být vyzráleji napsaná. Ale i přes její nedostatky na celou sérii prostě nedám dopustit a nikdo mě nepřesvědčí o opaku. Jako obvykle jsou skvělé maily mezi hlavní dvojicí. Ale co musím opravdu vyzdvihnout jsou závěrečné dvě kapitoly psané z pohledu Christiana, které jsou prostě dokonalé. Bylo napsáno spoustu knih, kde je taky užit pohled z mužova pohledu, ale tyhle dvě kapitoly zatím nic nepřekonalo. Věčná škoda, že těch kapitol z jeho pohledu není víc. Tak třeba ještě není všem dnům konec.

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

Druhý díl opravdu nezklamal, pokud se člověk do postav nezamiloval v prvním díle, což mně se stalo, tak v tomhle už určitě. Na scénu vstupuje mimo jiné i další skvělá vedlejší postava Bretta Klina. Děj je plný zvratů a nedalo se od něj odtrhnout.

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Moje zamilovaná série, miluju Evu a Gideona:). Knížka je opravdu krásně napsaná, proti některým ostatním podobného žánru je na vysoké úrovni. Jen asi prvních osm stran, možná je to chyba jen českého překladu, je psáno v podivném minulém rodě, který se hrozně špatně čte, naštěstí pak už tam není. Oceňuji i spoustu velmi zajímavých vedlejších postav a skvělé intimní popisky.
Dá se číst mockrát! Doporučuji!

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Nádherná knížka, opravdu. Jedna z těch, co je člověk opravdu rád, že je má doma.Všechny postavy jsem si upřímně zamilovala a jsem moc ráda, že to není jediná kniha autorky o nich. Četla jsem ji už několikrát, ale pokaždé je skvělá. Nejprve mi vadilo, že je v knize Abby skoro nepopsaná, ale po přečtení Učiněné katastrofy tomu rozumím. Je zajímavé dozvědět se, jak vypadá až z jeho pohledu. Malinko vytýkám popisy z postele, vím že je to New Adults a že to tam nemohlo být popsáno jinak do podrobna, ale i tak mi tam některé důležité detaily chyběly, především jejich pocity z něj. Ale vždycky si to člověk může domyslet, jinak kniha nemá chybu.

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Jednoznačně můj nejzamilovanější příběh od Jane, přiznávám, že je to i kvůli filmu Anga Leeho. Je napsaný nadčasovou formou, propracovaný děj, v mých očích o trošku lepší, než Pýcha a předsudek, který je proti němu jednoduchý, i když i v tom spočívá jeho krása.

Ema Ema Jane Austen

Miluju tento příběh a film se mi velice líbil, ale přiznám se, že na rozdíl od jiných knih od Jane Austinové, které jsou psané až překvapivě nadčasovou formou. Emmu jako kdyby psal někdo docela jiný. Samozřejmě samotný příběh je skvělý, jemu se nedá nic vytknout, ale těch odboček, kudrnlinek a sebespytů je v této knize až moc. Pro ně samé se člověk skoro ztrácí v příběhu.

20.02.2014 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Sbírám pohádky z celého světa, knížku jsem si původně koupila jako doplněk k Harrymu Potterovi, ale velice mě překvapila. Hlavně některé pohádky, Čaroděj a skákající hrnec je zamilovaná pohádka mojí dcery a já opravdu obdivuji pohádku Fontána příznivé sudby, kterou si ráda jen tak pro potěšení přečtu. Kniha je to krátká, obsahuje všeho všudy jen asi pět pohádek, ale i přesto stojí za to. Na rozdíl třeba od učebnic, Fantastická zvířata a Fanfrpál, které jsou opravdu jen pro fandy.

Čarodějnice a déšť Čarodějnice a déšť Jurga Ivanauskaitė

Jedna z mála knih, u které lituji, že ji mám koupenou. Moc jsem se na ni těšila a téma mě zajímalo, propojení tří příběhů, osudů žen, možná pouze jedné ženy v různých inkarnacích. Kniha je však nesmírně brutální a depresivní. Nedávám méně bodů jen proto, že je opravdu po jazykové i literární stránce krásně napsaná. Ale mě tedy opravdu nesedla.

20.02.2014 2 z 5

Pipi Dlouhá punčocha (3 příběhy) Pipi Dlouhá punčocha (3 příběhy) Astrid Lindgren

Moje nejzamilovanější dětská knížka, skoro každý den mi maminka musela alespoň kousek přečíst. Seriál se mi nikdy tolik nelíbil, ale kniha je prostě úžasná. Co jsme se s bráchou napídili:).

20.02.2014 5 z 5

Průvodce Průvodce J. R. Ward (p)

Skvělá knížka pro milovníky série, krásná novela otec, vtipné rozhovory i vystřižené scény a informace navíc.

Určitě doporučuji!

19.02.2014 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Úžasně vtipná kniha, hlavně první polovina. Až mě to zaskočilo, smála jsem se jako blázen. Purina a Hihňa, co k nim dodat:). Ve druhé se přetransformuje do romatiky, v závěru slíbené erotiky. Postavy byly opravdu vtipné, jsem zvědavá na druhý díl, pokud u nás vyjde. Doufám, že budou zajímavé i další knihy v sérii, o někom jiném.
Doporučuji!!!

19.02.2014 5 z 5

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

Knížka není špatná, jen je v ní moc sexu a masturbace na úkor ději, který není skoro žádný. Ale postavy jsou určitě sympatické a jsou tam opravdu zajímavé pasáže, hlavně kvalitně popsané pasáže z klubu. Do paměti se mi však ničím nevryje.

17.02.2014 3 z 5

Znovuzrozený milenec Znovuzrozený milenec J. R. Ward (p)

Knížka mě moc příjemně překvapila, trošku jsem se Tohra bála a dala jsem si před tímto dílem od Bratrstva menší pauzičku, ale nakonec byl prostě skvělý. Ústřední dvojice byla netradiční, ale musím říci, že mě chytla a nepustila. Výborná byla postupná gradace děje, mnohá překvapení, veliké emoce a nečekaná šťavnatost.
Opravdu povedený díl!

16.02.2014 5 z 5