saman001 saman001 komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Nečekala jsem bůhvíco, ale knížka mne příjemně překvapila.

30.10.2020 5 z 5

Leichenberg Leichenberg Oskar Fuchs (p)

Za mě půl napůl. Autor nám pěkně zraje, ale měl by si asi odskočit do speciálního zařízení, kde ho dámy v kožichu důkladně seřežou, aby se vyblbnul a neobtěžoval s tím čtenáře:-) Nevidím důvod, proč se musím kvůli pěknému příběhu prohlodávat tolika stránkama vlhkého snu zdivočelého vyznavače SM :-)

22.10.2020 3 z 5

Zběsilá bezmoc Zběsilá bezmoc Jan Žáček

Jedna hvězda za odvahu.

22.07.2020 1 z 5

Poslední vdova Poslední vdova Karin Slaughter

Normálně autorčiny knihy žeru po kilech, ale tady jsem malinko na rozpacích, připadá mi, že něco drhne. Rozhodně to není první polovina knihy - různý pohled na události dokáže svoje a autorka umí, takže super. Ale: druhá půlka mi místy připomínala Jamese Bonda, a to ode mě rozhodně není lichotka. Poněkud přehnané a i když tedy, jak už výše bylo zmíněno, autorka fakt umí, chyběla tomu uvěřitelnost, kvůli které mi u jiných knížek slézají nehty:-) Jsem zvědavá na další díl.

17.07.2020 4 z 5

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Postapokalyptické romány miluju, ale opravdu dobrých je pomálu, proto mě autorka potěšila - nemá to chybu.

13.07.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Vzdala jsem to. Nebyla síla na víc, než na rychlé prolétnutí. Přišlo mi to, jako by ji napsal žák páté třídy. Jedna hvězda za nápad a za příběh.

21.04.2020 1 z 5

Krása, bomba nádhera. Přiznám se: plakala jsem.

17.04.2020 5 z 5

Malej NY Malej NY Přemysl Krejčík

Četla jsem proto, že za a) NY jsem navštívila letos v létě a moc se mi tam líbilo, b) Oslovila mne recenze a za c) Z hiphopu mi slézají nehty a tudíž jsem očekávala úplně neznámý svět.
Rozhodně jsem se nezklamala. a) Děj si na nehrál na americký thriller, přirozený příběh, hezky vyprávěno. b) Krásně se ukázalo, jak jsme všichni stejně pitomí, když něčemu fandíme (rock, kříže a batikovaný hadry 30 let zpět:-) a za c) Pochopila jsem podivné chování v podivných situacích ve filmu i na ulici. A bonus za d) I v krajině neznámé jsem narazila na známé:-))) Doporučuji.

17.04.2020 5 z 5

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Dokonalé.

25.02.2020 5 z 5

Jak vypálit Chrome Jak vypálit Chrome William Gibson

Napsané perfektně - ale kyberpunk opravdu není můj šálek čaje...

03.02.2020 3 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Odebírám hvězdičku za konec. Zbytečně pokažené dobré vyprávění (o smutných věcech) vyskakujícím mrtvým padouchem jak v "Pátku třináctého". Jinak přesně podle mého gusta, čte se úplně samo:-)

02.12.2019 4 z 5

Cari Mora Cari Mora Thomas Harris

No "Mlčení jehňátek" to rozhodně nebylo...

11.11.2019 3 z 5

Její děsivá souměrnost Její děsivá souměrnost Audrey Niffenegger

Dost událostí předvídatelných, ale i dost nečekaných zvratů. Četlo se dobře a dobrý konec rozhodně není dobrým koncem amerického rodinného filmu.

29.10.2019 5 z 5

Florence a Giles Florence a Giles John Harding

Smekám před překladatelem, ale to je asi tak všechno. Carrollova Alenka zkřížená s Utažením šroubu, natlačeno násilím do nepovedeného psycha.

29.10.2019 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Četlo se luxusně. Vím, že vědecká omáčka okolo někdy docela kazí příběh, ale sem se vyloženě hodila. Jdu zjišťovat, jak je to s tou neviditelnou planetou:-)

26.09.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Poněkud překombinované, občas trochu "na hlavu", ale četlo se to - jako vždycky - samo:-)

26.08.2019 5 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Kdyby byla o polovinu kratší, byla by to skvělá kniha.

08.08.2019 4 z 5

Jizvák Jim a další noční můry Jizvák Jim a další noční můry Dalibor Vácha

Pět kvůli první a poslední povídce. Jsem zvědavá na další knihy:-)

10.04.2019 4 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Pohádkové, ruské, smutné, překvapivé, drsné, napínavé a čte se jedním dechem. Mrazík trošku jinak. Jediné, co mi na knize přišlo trochu divné, byl požadavek zlé macechy o sněženky - přišlo mi to tak nějak zbytečně navíc. Jinak vřele doporučuji!

12.03.2019 5 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Komentáře jsou rozporuplné a ani se nedivím, není to zrovna veselé čtení, protože hlavní hrdinka je dost nestravitelná. Bohužel podobných stařenek jsou kolem nás spousty, stejně jako zašantročených dětí, které trpí bez pomoci. Nesbírám z knih ponaučení, ale tady se vyloženě nabízí: Nebuďte lhostejní! A bacha na to, kdo vám čučí do dvora!

08.02.2019 5 z 5