Jak vypálit Chrome

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Desítka brilantních, originálních, naturalistických a vzrušujících příběhů od jednoho z nejvlivnějších autorů současnosti. S pronikavou a pochmurnou vášní a silným smyslem pro detail jsou syntézou popkultury, rozvinutých technologií a mimořádných literárních schopností. Temná vize počítačových kovbojů, biologicky zdokonalených vojáků štěstí a hi-techových jedinců vyřazených z normálního života získala Williamu Gibsonovi nebývalou chválu. Obsahem této sbírky jsou jeho nejlepší povídky a příběhy z oblasti fikce. Jsou kritické, nemilosrdné, vášnivé. Gibson v nejlepší formě. Podmanivým způsobem předpovídají nárůst vlivu nadnárodních korporací či mimořádně návykovou povahu kyberprostoru. William Gibson - v osmdesátých letech guru kyberpunku, dnes prorok kybernetického světa budoucnosti, ovládaného moderními technologiemi a virtuální realitou. Jak vypálit Chrome je jednoduše jednou z nejpůsobivějších autorských sbírek science fiction....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9810/jak-vypalit-chrome-9810.jpg 3.689
Žánr
Literatura světová, Povídky, Sci-fi
Vydáno, Laser-books (Laser)
Orig. název

Burning Chrome, 1986

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Jak vypálit Chrome

Přidat komentář
R47
16. února

Nejsem už fanouškem sci-fi povídek. Tohle jsem se ale rozhodl zkusit. V angličtině. A i když normálně knížky v aj čtu, tuhle jsem vůbec nedal. V půlce jsem to vzdal a zkusil to znovu v češtině. No... Povídky mají atmosféru. Některé jenom atmosféru (G. kontinuum). Dostanete v knih tresť kyberpunku (Jak vypálit Chrome, Zimní tržiště) nebo tresť Gibsona (Johny Mnemonic a motiv poslíčka, který se zaplete). Ale i tak jsem to nedočetl. Neuromancer pořád září vysoko nade vším, co Gibson napsal. Nejvíc mě zaujala Červená hvězda, zimní orbita. Ale možná tím, že to není čistý Gibson.

Ivan F
22.03.2020

Moje prvé stretnutie s Gibsonom dopadlo tak všelijako. Popravde, poviedky sú formát, ktorý ma nikdy neoslovil, mám radšej novely a romány. No a začínať so spisovateľom práve poviedkami nie je práve najšťastnejšou voľbou. Lenže Gibson začal poviedkami a tým pádom som sa priklonil aj ja k jeho poviedkovej zbierke.

Presne ako každá poviedková antológia, tak aj Gibsonova nie je výnimkou, čo sa kvality jednotlivých poviedok týka. Tu je zaujímavý jeden fakt, ktorý som si všimol po prečítaní celej zbierky - najlepšie poviedky nenapísal sám, ale v spolupráci. Preto ako maják nad morom vyčnievajú tri kúsky: Svůj k svému, Červená hvězda, zimní orbit a Na život a na smrt. Tie zvyšné sú spomínaným morom.


saman001
03.02.2020

Napsané perfektně - ale kyberpunk opravdu není můj šálek čaje...

Tms636
21.11.2019

Gibson, ikona cp.

LenJen
24.04.2019

V budoucnu přečtu znovu, povídky jsou, co se týče vrstev, pořádné cibule. Než jsem se zorientovala, trvalo to, ale obraznost a originalita stála za to.

thorir
29.09.2018

Povídky v zásadě nečtu, nebaví mě ten krátký formát, příběhy bez začátku a bez konce. Čas od času na to však zapomenu a zkusím se do nějaké povídkové knihy začíst, jen abych si znovu a znovu potvrdil, že povídky opravdu ne-e. Jak vypálit Chrome je stejný případ. Zapomenutelné příběhy bez smyslu, bez jiskry, poloviční zážitek. Na druhou stranu, věřím, že si své čtenáře najdou, pravověrní fandové cyberpunku si přidají 1-2 hvězdičky. Kamarád, co mi knihu kdysi doporučil, nedokázal skrýt své nadšení. Za sebe bych vyzdvihnul snad jen Rudou hvězdu a zimní orbit, z daného výběru mi jako jediná nějak zůstala v hlavě, možná právě proto, že je to taková klasičtější SF záležitost. K těm ostatním jsem měl přece jen trochu dál.

Jiitush
28.11.2016

Přesně kvůli dílům jako je tohle nemám ráda sci-fi. Plno smýšlených pojmů, které ani nejsou vysvětlené, takže čtenář vůbec neví, vo co go, a když se v daném světě začne trochu orientovat, povídka skončí a následuje nová povídka s úplně jinými pravidly. Za mě fakt ne.

Standa Šebek
06.05.2014

Gibson opravdu není pro každého.
Povídka Fragmenty holografické růže se mi líbila nejvíce, pamatuji si, že svou atmosférou a emocemi sytě naplnila všechny mé smysly a jako sen mě přenesla do jiného světa... ale přísahám, že si ani trošičku nepamatuji, o čem vlastně byla! :-)

1