Jak vypálit Chrome

Jak vypálit Chrome https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9810/bmid_jak-vypalit-chrome-9810.jpg 4 107 10

Desítka brilantních, originálních, naturalistických a vzrušujících příběhů od jednoho z nejvlivnějších autorů současnosti. S pronikavou a pochmurnou vášní a silným smyslem pro detail jsou syntézou popkultury, rozvinutých technologií a mimořádných literárních schopností. Temná vize počítačových kovbojů, biologicky zdokonalených vojáků štěstí a hi-techových jedinců vyřazených z normálního života získala Williamu Gibsonovi nebývalou chválu. Obsahem této sbírky jsou jeho nejlepší povídky a příběhy z oblasti fikce. Jsou kritické, nemilosrdné, vášnivé. Gibson v nejlepší formě. Podmanivým způsobem předpovídají nárůst vlivu nadnárodních korporací či mimořádně návykovou povahu kyberprostoru. William Gibson - v osmdesátých letech guru kyberpunku, dnes prorok kybernetického světa budoucnosti, ovládaného moderními technologiemi a virtuální realitou. Jak vypálit Chrome je jednoduše jednou z nejpůsobivějších autorských sbírek science fiction.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Povídky , Sci-fi

Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

Burning Chrome , 1986


více info...

Přidat komentář

R47
21.01.2023 2 z 5

Nejsem už fanouškem sci-fi povídek. Tohle jsem se ale rozhodl zkusit. V angličtině. A i když normálně knížky v angličtině čtu, tuhle jsem vůbec nedal. V půlce jsem to vzdal a zkusil to znovu v češtině. No... Povídky mají atmosféru. Některé jenom atmosféru (G. kontinuum). Dostanete v nich tresť kyberpunku (Jak vypálit Chrome, Zimní tržiště) nebo tresť Gibsona (Johny Mnemonic a motiv poslíčka, který se zaplete). Ale i tak jsem to nedočetl. Neuromancer pořád září vysoko nade vším, co Gibson napsal. Nejvíc mě zaujala Červená hvězda, zimní orbita. Ale možná tím, že to není čistý Gibson.

jan7113
10.07.2022 odpad!

Proboha, co to je?! To jsem si zas dal. Neuchopitelné, nepochopitelné, nesrozumitelné. Místy to vypadá jako výsledek činnosti nějakého generátoru náhodných vět. Přečteny tři povídky a dost! Je mi líto, ale knihu odkládám.


Ivan F
22.03.2020 2 z 5

Moje prvé stretnutie s Gibsonom dopadlo tak všelijako. Popravde, poviedky sú formát, ktorý ma nikdy neoslovil, mám radšej novely a romány. No a začínať so spisovateľom práve poviedkami nie je práve najšťastnejšou voľbou. Lenže Gibson začal poviedkami a tým pádom som sa priklonil aj ja k jeho poviedkovej zbierke.

Presne ako každá poviedková antológia, tak aj Gibsonova nie je výnimkou, čo sa kvality jednotlivých poviedok týka. Tu je zaujímavý jeden fakt, ktorý som si všimol po prečítaní celej zbierky - najlepšie poviedky nenapísal sám, ale v spolupráci. Preto ako maják nad morom vyčnievajú tri kúsky: Svůj k svému, Červená hvězda, zimní orbit a Na život a na smrt. Tie zvyšné sú spomínaným morom.

saman001
03.02.2020 3 z 5

Napsané perfektně - ale kyberpunk opravdu není můj šálek čaje...

Tms636
21.11.2019 3 z 5

Gibson, ikona cp.

LenJen
24.04.2019 4 z 5

V budoucnu přečtu znovu, povídky jsou, co se týče vrstev, pořádné cibule. Než jsem se zorientovala, trvalo to, ale obraznost a originalita stála za to.

thorir
29.09.2018 2 z 5

Povídky v zásadě nečtu, nebaví mě ten krátký formát, příběhy bez začátku a bez konce. Čas od času na to však zapomenu a zkusím se do nějaké povídkové knihy začíst, jen abych si znovu a znovu potvrdil, že povídky opravdu ne-e. Jak vypálit Chrome je stejný případ. Zapomenutelné příběhy bez smyslu, bez jiskry, poloviční zážitek. Na druhou stranu, věřím, že si své čtenáře najdou, pravověrní fandové cyberpunku si přidají 1-2 hvězdičky. Kamarád, co mi knihu kdysi doporučil, nedokázal skrýt své nadšení. Za sebe bych vyzdvihnul snad jen Rudou hvězdu a zimní orbit, z daného výběru mi jako jediná nějak zůstala v hlavě, možná právě proto, že je to taková klasičtější SF záležitost. K těm ostatním jsem měl přece jen trochu dál.

Jiitush
28.11.2016 1 z 5

Přesně kvůli dílům jako je tohle nemám ráda sci-fi. Plno smýšlených pojmů, které ani nejsou vysvětlené, takže čtenář vůbec neví, vo co go, a když se v daném světě začne trochu orientovat, povídka skončí a následuje nová povídka s úplně jinými pravidly. Za mě fakt ne.

Standa Šebek
06.05.2014 3 z 5

Gibson opravdu není pro každého.
Povídka Fragmenty holografické růže se mi líbila nejvíce, pamatuji si, že svou atmosférou a emocemi sytě naplnila všechny mé smysly a jako sen mě přenesla do jiného světa... ale přísahám, že si ani trošičku nepamatuji, o čem vlastně byla! :-)

Daxie L. Jesus
26.01.2013 2 z 5

Osobně jsem čekal víc. Daleko víc. Johnny Mnemonic je prý nejlepší povídka. Mno...zpět k Virtuálnímu Světlu. Popravdě, jsem zatím někde v polovině Neuromancera a ten mě taky docela štve!