salamandrina salamandrina komentáře u knih

Nervy Nervy Raina Telgemeier

Skvělý. Tuhle autorku fakt miluju za to, jaký témata si vybírá. A číst něco takovýho v covidový době je taky hodně dobrej nápad.

23.12.2020 5 z 5

Brána z obelisků Brána z obelisků N. K. Jemisin (p)

Stejně jako první díl - dobře se to čte, ale nějak se úplně do toho neumím ponořit.

23.12.2020 3 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Já nevím, napsaný je to dobře,ale postavy mi byly všechny tak cizí, že jsem to přečetla takřka bez zájmu. Nějakou propojenost tam taky nevidím a ze všeho tak zbyl pocit kombinující lhostejnost a smutek.

19.12.2020 3 z 5

Návrat domů Návrat domů John Bradshaw

Je to zajímavá kniha, určitě mi něco dala a posunula zas dál. Ale úplně life changer to není. Ta náboženská část mě tam moc nebavila. Ale pokud se zajímáte o seberozvoj a řešíte v sobě nějaký věci, tak určitě k přečtení doporučuji.

15.12.2020 3 z 5

Anička, mluvící potok a další chovanci ústavu paní Majerové Anička, mluvící potok a další chovanci ústavu paní Majerové Petr Koťátko

Moc hezké ilustrace, příběh zajímavý, zajímalo by mě, jak to baví děti. Podle mě víc než dospělé.

15.12.2020 4 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Moc jsem už nedoufala, že se dá najít nějaká zajímavá, neblbá fantazy pohádka. Ale tohle mě mile překvapilo a chytlo. Hodně mě baví, když jsou takovéhle příběhy postavené na folkloru nebo mytologii a slovanský je fakt málo využívaný a přitom krásný. K plusu i silné ženské postavy a fakt, že příběh není založen na milostném vztahu. Prostě bezva pohádka na adventní čas.

13.12.2020 5 z 5

Každá věc má něco společného se štěstím Každá věc má něco společného se štěstím Petr Borkovec

Milá kniha. Krásný ilustrace, ale troufám si říct, že spíš pro sentimentální dospělé než pro děti.

11.12.2020 3 z 5

Města zdí. Život a smrt obchodních center Města zdí. Život a smrt obchodních center Anna Beata Háblová

„Toto předstírání duchovní plnosti, která je naopak duchovní prázdnotou, odhaluje obchodní centra jako psychopatické budovy, které vás finančně i psychicky vysají, a na místo odpočinku zde pocítíte úzkost a vyčerpání..”

Zajímavá kniha od architekty o obchodních centrech. Není úplně jen kritická, ale ukazuje i cesty, jak to dělat jinak a lidštěji, aby OC byla součástí města a ne jen nepřátelskou kostkou na kraji, kam se nedá dostat jinak než autem

08.12.2020 4 z 5

Pobřežní cesta Pobřežní cesta Raynor Winn

Další kniha o chození, putování. Trochu smutná-ne vždycky se vydáte na cestu jen abyste jako dokázali, že jste dobrý, že jste dali trek a jaký super vybavení jste měli. Někdy vám už nic jinýho nezbejvá.
Kontempluji. Když je ta bronzová neděle.
A mám chuť na fish and chips.

06.12.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Četla jsem v dětství. Nebavil mě. Pak mě tím, jak ho všude adorujou, začal štvát (jemně řečeno). Oukej, dala jsem tomu šanci-přeci jen nechci kritizovat něco, co si už skoro nepamatuju. A nedopadlo to. Malej princip mě s prominutím s*re dál. Pomáhá si ho představovat jako aliena, ale jinak prostě tuhle filosofii nedávám.

01.12.2020

Šance tu je Šance tu je Richard Russo

Trošku jako Sedmilhářky, ale v pánským vydání :) Ale jo, svižný, dobrý, ne blbý. Neurazí, nedostane do kolen.

30.11.2020 4 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Nedočetla.

26.11.2020

1793: Vlk a dráb 1793: Vlk a dráb Niklas Natt och Dag

Příběh a detektivní zápletka troufám si říct slabý. Ale o to asi stejně nejde. Popis a atmosféra konce 18.století na jedničku.

25.11.2020 4 z 5

Když jsem byla mladší, tak mě tenhle styl psaní štval. Sentimentálně milej, hledající štěstí a radost v maličkostech. Teď jsem starší a prachsprostě se u toho dojímám a usmívám. Achjo :)

24.11.2020 4 z 5

Dobývání nebe Dobývání nebe Paolo Giordano

Tohle se četlo úplně samo.Na začátku jsem se bála, že mě ty postavy nebudou bavit a vlastně jsem si k nim moc vztah neudělala, ale přesto ten příběh byl skvěle napsaný. Fakt mě to moc bavilo.

19.11.2020 5 z 5

Tak nejdřív jsem autorku sledovala na instagramu a byla mi sympatická - trefila se (nebo já jsem trefila) do mé fáze, kdy jsem konečně našla jakous takous rovnováhu, začala jíst tak, jak mi hlásalo tělo a neposrala jsem se z toho, když jsem si dala větrník. Knihu jsem si tedy objednala. Pak jsem s autorkou slyšela nepříliš povedený neb velmi zjednodušený rozhovor a vyděsila jsem se, že jsem nalítla zas další dobrý reklamě. Knihu jsem tedy otvírala dost skepticky, ale nakonec jsem byla zas mile překvapena. Spoustu věcí-pokud se o ty věci zajímáte-už víte. Není ale na škodu si je připomenout. Spoustu věcí ne. Mě nejvíc bavilo to, co mi u dost věcí chybí - vědecké podklady. Pořád si myslím, že někomu může vyhovovat např.whole 30. Sama jsem to zkoušela a musím říct, že jsem se cítila fakt super. Jde jen o to, používat mozek, poslouchat svý tělo, nepřežírat se ani zdravým jídlem a nehysterčit z blbostí. A to v týhle knize je krásně popsaný.

16.11.2020 5 z 5

Páté roční období Páté roční období N. K. Jemisin (p)

Trochu paradox tahle kniha pro mě: strašně snadno se to četlo, ale vlastně mě to nějak extra nebavilo. Nebo nezaujalo. Až tedy asi na poslední kapitolu, ale pořád mám pocit, že jako Netflix seriál by to bylo o dost lepší :)

13.11.2020 3 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Potřebovala jsem vypnout a k tomu se tohle docela hodilo, i když samozřejmě číst si o umírajících psech a kastraci býka jednoho taky nerozveselí. Nicméně je to oddechovka, přečteno na dva zátahy, jen je to prostě kniha, kterou si přečtete a zapomenete na ní a to mi prostě někdy přijde strašná škoda. Netvrdím, že je nutný konstantně číst veledíla, ale někdy z toho mám trochu výčitky svědomí. Stejně tak jako když koukám na seriály na Netflixu. Ale asi to je někdy třeba no, výčitky nevýčitky.

07.11.2020 3 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Pecka. Super nervák, ideální na pošmourný večery. K večeři pak radši topinky pořádně namazat česnekem a na noc si pečlivě zatáhnout závěsy.

03.11.2020 5 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

I když jsem si knihu půjčila na základě dobrých recenzí, nějak se mi do ní nechtělo. Spíš než řecká mytologie mě zajímá severská, ale nakonec jsem potřebovala nějakou fajn "pohádku" a tohle sedlo. Až jsem byla překvapená, jak dobře se to čte. Úplně bych to nenazvala fantazy literaturou, i když mytologie je tam poměrně změněna, ale to je už jen drobnost. Je to fajn ne blbě napsaná oddechovka, skvělý základ pro nějaký Netflix seriál. Mě to bavilo.

28.10.2020 5 z 5