Každá věc má něco společného se štěstím

Sbírka básní, při jejichž čtení se člověk někdy baví, jindy zalyká nostalgií a občas jej i zamrazí. Podle toho, jestli si autor Petr Borkovec zrovna hraje se slovy a kombinuje je způsobem připomínajícím dětské „uklízení“ štětců mezi misky. Jestli vzpomíná na své dětství u babičky na půdě s vycpanou sovou, kostřičkou myši a kostrou kočky, nebo syrově poukazuje na společenské problémy dneška, jakými je bezdomovectví nebo nezájem rodičů o vlastní děti. Ilustrace Martina Krkoška vám možná na první pohled přijdou poněkud staromódní (že jste podobné viděli ve sborovně na základní škole?), až ale budete poněkolikáté listovat svazkem a hledat, jak že to bylo s nástěnnými hodinami, které zloděj ukradl ze záhonu s černým rybízem, nebo jak zní zaříkávadlo proti pavoukům, uvědomíte si, že ty kresby s nádechem fotografie máte rádi. Protože přesně takové se k Borkovcově radosti i stesku hodí nejvíc....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422659/kazda-vec-ma-neco-spolecneho-se-ste-p3x-422659.jpg 3.34
Literatura česká, Poezie, Pro děti a mládež
Vydáno, Běžíliška

Kniha Každá věc má něco společného se štěstím

salamandrina
11.12.2020

Milá kniha. Krásný ilustrace, ale troufám si říct, že spíš pro sentimentální dospělé než pro děti.

Nelmal
13.05.2020

Nejvíce se mi líbí ilustrace, ty básně děti nebudou moc bavit , jestli jsou vůbec pro ně.

lentolog
11.03.2020

Plnotučná dospelá detská poézia.