SaDiablo SaDiablo komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Neuvěřitelně čtivá kniha na to, že vlastně nedochází k žádnému vychýlení z hlavní dějové linky a je to "pořád o lovení jedné ryby". Tuto knihu jsem četla kvůli maturitě, ale přála bych si, aby byly všechny takhle příjemné.

22.08.2013 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Browna jsem si snadno oblíbila a Langdona prostě... žeru. První dvě knihy pro mě byly zasazeny do známých prostředí, proto jsem měla ze Symbolu trochu strach, že si to nebudu tak užívat, když jsem na těch místech nebyla. Nakonec jsem byla ráda, že se mi do rukou nedostala verze s obrázky, protože co jsem se po dočtení dívala u kamarádky, naprosto by mi v průběhu knihy zničily většinu mých představ. Chápu, že někteří lidé nejsou autorovými fanoušky, je mi jasné proč, přesto si myslím, že podobné zápletky sice jsou, ale děj je kompletně jiný a pro mě je to příjemné čtení. Dlouho mi Symbol ležel doma, protože nebyl čas, četla jsem dost jiných věcí, bylo plno zkoušek ap., ale ta CHUŤ, kterou jsem na tuhle knihu měla, to se mi ještě u žádné jiné nestalo. Za mě plný počet a už se nemůžu dočkat Inferna.

24.06.2013 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Geniální? Jo. Ale nevyhnu se spoilerům, protože jsem toho plná.

Moje třetí Kingova kniha se stala prozatím tou nejlepší. Užila jsem si ji mnohonásobně víc než To, zapojení Derry, Richieho, Beverly... bylo příjemně překvapivý, i když musím pořád myslet na to, jak je to teoreticky možný, ty zmínky o dětech a klaunech... Ale to sem nepatří, třeba na to někde najdu odpověď. :)
Ještě nikdy jsem do knihy nečučela tak opařená jako tehdy, když se Jake vrátil po svým pivu zpět k Alovi a ten mu řekl: "Přesně tak, kamaráde. Dnes odpoledne jste si koupil laciný zázvorový pivo. A taky jste posadil Carolyn Poulinovou zpátky na vozík." To pro mě byla tvrdá facka a pokud jsem něco nechápala do tý doby, všechno mi to došlo.
Části s Jakem a Sadie jsem si užívala a i proto jsem držela palce "happy endingu", protože je prostě nešlo nemilovat. A celej konec jsem probrečela. Čekala jsem, že ho King znovu strčí do té minulosti a že všechno nechá být, ale že Jake pojede do Jodie a zůstane tam, jak to mělo bejt... A nakonec jsem ráda, že to tak nebylo. Protože King nepíše romantický srajdy, kdyby to tak nakonec dopadlo, sice bych byla spokojená, ale jen na chvíli - jako když se člověk přejí dobrýho jídla a potom je mu špatně a lituje, že na to vůbec někdy pomyslel a že si nakonec do nosu dal, protože ta dobrá chuť trvá krátko.

Skvělá kniha, masterpiece, všechno dokonale promyšlený, smekám. A doporučuju všem, kdo třeba (jestli je to vůbec možný) pořád nad čtením váhají.

24.06.2013 5 z 5

Kolik tet má Agáta Kolik tet má Agáta Jiří Žáček

Kousek z téhle básničky byl v jedné z autorových sbírek, co jsem měla doma jako malá. Pamatuju se, že jsme se ve druhé třídě měli naučit nazpaměť jakoukoli básničku a já si vybrala právě tuhle, a učitelka mě posadila s tím, že se mám naučit jinou, jinak jedničku teda vážně nedostanu. Tenkrát to nechápali ani rodiče, ani prarodiče a vlastně ani já, kdoví, co ta ženština měla proti Agátě. :D

24.05.2013

Boj o poklad Velké pyramidy Boj o poklad Velké pyramidy Katherine Roberts

Právě se probírám knihami svého dětství a píšu si seznam, abych věděla, co všechno půjde na prodej, tahle kniha je ale společně se Strážcem visutých zahrad prostě srdcovka... Strašně ráda na ten příběh vzpomínám.

18.05.2013 5 z 5

Patnáctka v tom! Patnáctka v tom! Ros Asquith

Tenkrát v patnácti v létě to byla radost číst. :-)

18.05.2013 4 z 5

Etiketa pro moderní dívky Etiketa pro moderní dívky Sarah Ivens

"Když na návštěvě v noci nutně potřebujete na toaletu, po malé nesplachujte, ale pokud jdete na velkou, splachujte VŽDY!" Jediná autorčina rada, na kterou nikdy nezapomenu, přijde mi to strašně vtipný a vlastně nevím proč.

18.05.2013 2 z 5

Znáš svou budoucnost? Znáš svou budoucnost? Judy Hall

Zajímavá kniha, tolik k tomu. Já akorát nikdy nepochopila, proč je na knize uvedeno "Judi" a jestli to byl autorčin záměr, nebo jsme to takhle nešikovně dopletli až my.

18.05.2013 3 z 5

Sen ve snu Sen ve snu Edgar Allan Poe

Tuhle sbírku naprosto miluju. Známe se spolu už asi pět let a pokaždé, když potřebuju, tak mi s radostí dělá společnost. :)

18.05.2013 5 z 5

To To Stephen King

Tmy se bojím už odmala, akorát se mi k tomu ze začátku přidala představa klauna, který na mě vyskočí zpoza rohu a utrhne mi ruku nebo hlavu, když jsem v noci šla na záchod. Tohle byl můj první horor vůbec a druhá Kingovka, takže jsem přesně nevěděla, co mám od žánru čekat. No a já jsem pořád čekala a čekala, třístá, čtyřstá, šestistá stránka a pořád jaksi nic. Každý z okolí, kdo To četl, mi říkal, že v noci často nemohl usnout, tak jsem asi divná já, ale spala jsem naprosto v pohodě (i když např. při strkání zvířat do ledničky mi zatrnulo a před dočtením jsem byla zvědavá, co se stalo s Beverly, když se jako malá od (ne)zabití Toho vrátila domů... Na konci jsem si řekla, že to autorovi asi nepřišlo důležité, a vím, jak to končí, ale stejně by mě zajímalo, jak o tom smýšlel King a co by s ní teda její otec udělal).
Líbilo se mi to, a moc, ale jsem ráda, že to mám za sebou - co si budeme říkat, zdolat To je fuška. Škoda jen, že nejsem na takové bichle, které si nemůžu vzít ani s sebou ven, jinak je King ale skvělý vypravěč.

29.04.2013 3 z 5

'Mr Malfoy then saw an extraordinary apparition. Can you imagine what it might have been, Potter?'
'No,' said Harry, now trying to sound innocently curious.
'It was your head, Potter. Floating in mid-air.'
There was a long silence.
'Maybe he'd better go to Madam Pomfrey,' said Harry. 'If he's seeing things like --'
'What would your head have been doing in Hogsmeade, Potter?' said Snape softly. 'Your head is not allowed in Hogsmeade. No part of your body has permission to be in Hogsmeade.'
'I know that,' said Harry, striving to keep his face free of guilt or fear. 'It sounds like Malfoy's having hallucin--'
'Molfoy is not having hallucinations,' snarled Snape, and he bent down, a hand on each arm of Harry's chair, so that their faces were a foot apart. 'If your head was in Hogsmeade, so was the rest of you.'
---
'Harry, you've got to come and stay with us. I'll fix it up with Mum and Dad, then I'll call you. I know how to use a fellytone now --'
'A telephone, Ron,' said Hermione. 'Honestly, you should take Muggle studies next year...'
---
'You think the dead we have loved ever truly leave us? You think we don't recall them more clearly than ever in times of great trouble?'

Prostě skvělý, stejně úžasně čtivý jako předchozí díly, snad ještě o chlup lepší... Možná proto, že to konečně začíná být temnější, Dementors everywhere... Zaujalo mě, kolik si toho nepamatuju, je to už pár let, co jsem trojku četla, a tak jsem zvědavá na další díly, čím mě překvapí...

05.04.2013 5 z 5

Úžasná kniha Molly Moonové o hypnotismu Úžasná kniha Molly Moonové o hypnotismu Georgia Byng

Bylo mi deset a byla to knížka, do které jsem se doslova zažrala a neodložila, dokud jsem ji nedočetla. V průběhu dalšího roku jsem ji četla znovu asi dvakrát a tuším, že ji doma pořád někde mám.

30.03.2013 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Příběh to je rozhodně zajímavý, četlo se to vlastně samo a nemůžu říct, že bych nebyla ráda, že jsem se do knihy pustila. Jen jsem byla překvapená, že se u mě nedostavily ani slzy, ani smích, jak jsem o tom často četla od ostatních (a to nejsem suchar, prudič ani negativista, prostě nevím, čím to).

22.03.2013 3 z 5

Přejme si být štíhlí Přejme si být štíhlí Pierre Franckh

Normálně bych si knihu nejspíš nekoupila, ale jaksi jsem ji našla na internetu, tak jsem to prostě stáhla... Je dobré, a nejen co se týče hubnutí, vědět, jak přetransformovat myšlení tak, aby se žilo líp. Plus se mi zase líbily příklady (žen) a dobré tipy jsou tam taky, tak proč ne, přeneslo se na mě zase o něco víc pozitivní energie, a té není nikdy dost.

15.03.2013

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tak jsem si znovu střihla první dva díly, po devíti letech, a tentokrát v originále. Strašně příjemná angličtina a navíc se mi obnovily zážitky.

02.03.2013 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Bavil mě až konec, cca posledních 150 stránek. Je to zvláštní; výborný plot, taky se mi to dobře četlo, ale ze severu to na Milénium a Keplera u mě prostě nemá...

02.03.2013 3 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Krátké, jasně vyjádřené všechno, co autor chtěl, bez zbytečných vytáček a okeců. Líbil se mi i podtext.

24.02.2013 4 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Druhá a poslední kniha od autorky, kterou jsem četla. Šlo to samo, rychle, ale už v průběhu děje jsem zjišťovala, že můj mozek na takový žánr prostě není... No, nějak se to zjistit musí. :)

24.02.2013

Nechci víc než všechno Nechci víc než všechno Cecily von Ziegesar

Co můžu říct... Byla jsem v pubertě, sledovala seriál a strašně mě zajímala předloha. Asi po třech knihách jsem zjistila, že seriál mi postačí.

24.02.2013 2 z 5

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

To byla prostě... pecka. Co si pamatuju. Četla jsem ji asi ve čtrnácti, půjčila mi ji babička, a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Byla to první a zatím poslední kniha, co se ke mně od této autorky dostala, ale kdoví, třeba na sebe v budoucnu někdy narazíme. :)

24.02.2013 5 z 5