Sabulep Sabulep komentáře u knih

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Knihu bych zařadila do nenáročné odpočinkové četby. Žádná extra hloubka v tom nebyla, nic to ve mě nezanechalo a souhlasím, že obálka lže. První třetina rozhodně pohodová nebyla. Samé stězování si na všechno. Hygge v dánsku se odehrálo ve 100 stránkách a sníh tam nebyl . Poslední třetina knihy byla dost uspěchaná. Průměrně napsané, předvídatelné. Neurazí, nenadchne.

16.12.2021 2 z 5

Vůně prázdného pokoje Vůně prázdného pokoje Hana Pinknerová

Ačkoli jsem úplně jiná generace, spíš ve věku dcer autorky, knížka se mi moc líbila. Čte se lehce, je milá a skvěle se hodí na noční stolek. Líbí se mi, že autorka dává nahlédnout do svého soukromí, ale takovým nenásilný způsobem. Při mnoha fejetonech se člověk i zamyslí a ani nemusíte být věřící.

09.12.2021 5 z 5

Jóga po celý rok Jóga po celý rok Zuzana Klingrová

Kniha je opravdu krásná, hezky zpracovaná. Moc se mi líbí propojení s ajurvedou a pojetí cvičení podle ročních období, to není úplně běžně k dostání. Ovšem určitě to není kniha pro začátečníky, popisy cvičení mi nepřijdou dostatečné, nejsou zde nijak znázorněny přechody mezi pozicemi, dechové techniky taky nedostatečně popsány, potřebuji k tomu ještě video. Nevím vlastně jak dlouho setrvat v pozicích a na kolik minut mají sestavy vycházet? Co se mi ale líbí je, popis k čemu je pozice dobrá na jaké orgány působí. Ocenila bych více variant pozic a jak se do nich dostat podle fotografií. Recepty jsou pro Čechy asi moc exotické, ale něco z toho určitě vyzkouším. Ráda bych se příště dozvěděla třeba něco o historii jógy a propojení s náboženstvím.

19.11.2021 4 z 5

Kouzlo intuice Kouzlo intuice Louise L. Hay

Knížka byla hezká, plná klasických seberozvojových afirmací, zákonu přitažlivosti, zákonu rezonance, citáty z bible. Co jsem tam ale postrádala, bylo cokoli o intuici. Kdo už má z tohoto žánru pár knih přečteno, nepřinese mu to moc nového. Nicméně je to dobrá knížka na připomenutí a čtení stále dokola. Fascinující je, že byla původně napsaná v roce 1925, v dnešní době jako by téma opět ožilo a bylo ještě naléhavější. Styl psaní je trochu archaický, čte se malinko hůře.

09.11.2021 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Velmi čtivá knížka u které mi chvílemi bušilo srdce stejně jak hlavní postavě. Kdo se rád trochu bojí, doporučuji.

16.10.2021 4 z 5

Mnoho životů, mnoho mistrů Mnoho životů, mnoho mistrů Brian L. Weiss

Celkově se mi kniha líbila, přečetla jsem ji asi za 2 dny, ale čekala jsem od toho asi trochu víc. Ztotožňuji se s komentářem od nothing_forever. Na reinkarnaci jsem věřila i před tím, čekala jsem nějaké rozšíření obzorů, to se však nestalo. Těm Mistrům jsem nějak nemohla uvěřit… nemělo to žádný přesah, jen zaznamenání příběhu jedné pacientky. Bylo to zajímavé, jen mi přišlo, že čtu spíš smyšlený příběh. Knihu bych doporučila jako odpočinkovou četbu.

11.10.2021 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Knížku jsem vzala jako odpočinkovou četbu na dovolenou na pláž. Nečekala jsem toho moc, opravdu je to klasický předvídatelný příběh. Nicméně svůj účel splnila. Příběh je milý a pustím se i do pokračování po dovolené.

16.08.2021 4 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Moc hezká kniha! Některé pasáže jsem snad ani nedýchala. Doporučuji, je to smutné ale zároveň i plné naděje a velmi inspirativní.

31.07.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla za 3 dny. Moc se mi líbilo vyprávění o smečkách z Yellowstonu a dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací. Škoda, že autorka měla potřebu hodnotit současnou společnost, to mi knihu trochu kazilo. Kdyby psala jen o vlcích bylo by to lepší. Nicméně plánuju koupit i další autorčinu knihu o starých psech.

11.07.2021 4 z 5

Umění vytvářet vzpomínky - Jak si užít a zapamatovat šťastné okamžiky Umění vytvářet vzpomínky - Jak si užít a zapamatovat šťastné okamžiky Meik Wiking

Stejně jako předchozí knížka o Hygge je tato kniha milá, hezká, zahřeje, ale dohromady nic moc nového. S tím jsem si ji i koupila.. jako nenásilné uklidňující čtení před spaním :) Obsahově by se dala shrnout do jednoho článku.

04.07.2021 3 z 5

Léčivé kameny - Síla krystalů a posvátné geometrie k uzdravování, ochraně a inspiraci Léčivé kameny - Síla krystalů a posvátné geometrie k uzdravování, ochraně a inspiraci Kiera Foggová

Krása! Je to první kniha, na kterou jsem narazila, v českém jazyce zabývající se krystalovými mřížkami (mandalami/schématy). Což mě jako téma velice oslovilo. Doporučila bych ji spíš pokročilejším uživatelům minerálů. Je velice jednoduše a srozumitelně napsaná, ale pokud byste doma neměli ani jeden kámen, tak nic nesestavíte a můžete maximálně meditovat nad fotkami, což ovšem taky jde. Kniha se zabývá opravdu zejména mřížkami, základní charakteristiky krystalů tu jsou velmi minimálně, což mi nevadí, od toho mám jiné knížky. Škoda, že se autorka nerozepsala malinko víc :)

23.05.2021 5 z 5

Zbavte se negativní energie Zbavte se negativní energie Anne Jones

Knížku jsem koupila v levných knihách a moc jsem toho neočekávala, o to víc mě překvapila! Je napsaná nadčasově a téma aktuální téměř i po 20 letech. Třeba to, že si vytváříme vlastní realitu a jsme zodpovědní za svoje zdraví a máme se snažit volit pozitivitu.. Autorka shrnuje dohromady tolik témat jednoduše a srozumitelně např. Zákon přitažlivosti, krystaly, čakry, duše, geopatogení zóny, feng šuej atd. Vše je doplněno o rady, jak se bránit negativitě v předmětech, místech, od jiných lidí i svojí vlastní. Oceňuji i cvičení, meditace a taky autorčiny příběhy ze života a léčení ostatních. Doporučuji všem, které zajímá ezoterika a spiritualita.

19.03.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

(SPOILER) Kniha se četla dobře a snadno, zaujalo mě zakomponovaní českých dějin. Ale jinak mě tolik nenadchla.. asi jsem očekávala mnohem víc podle recenzí. A nemám ráda otevřené konce..

01.01.2021 2 z 5

Návrat domů Návrat domů Blanka Vun Kannon

Krásná, inspirativní, harmonická kniha. Musím přečíst ještě několikrát, čtení jsem si vyloženě užívala a příště zařadím i ta cvičení. Podobná témata mám docela načtená, i přesto jsem se v knize dozvěděla nové informace.

26.12.2020 5 z 5

Alžběta II. - Pracující žena Alžběta II. - Pracující žena Anastázie Harris

Tohle byla snad nejhorší kniha, kterou jsem kdy četla. Bulvární styl psaní, kostrbaté věty, pravopisné chyby i překlepy a nejhorší ze všeho to skákání sem a tam v dějinách, postavách, faktech a domněnkách. Nedoporučuji ani nenáročným čtenářům, pro mě opravdu literární odpad

26.12.2020 odpad!

Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Monika Kindlová

Na knihu jsem se moc těšila. Láká na obal a hezké obrázky, to je ale tak všechno co můžete čekat. Krom toho, že obrázky cizích dětí v takové míře nikoho nezajímají, obsahově se jedná o podprůměr. Za mě bohužel veliké zklamání. Čekala jsem, že se dozvím trochu víc do hloubky o tradicích a svátcích. V knize je to však jen nakousnuto a nic nového se člověk nedozví. Vhodné pro nenáročné čtenáře s dětmi.

09.12.2020 3 z 5

Kniha byla milá a čtení pro mě bylo uklidňující a meditativní. Po obsahové stránce jsem se tolik nových informací nedozvěděla, opakovaly se a shrnout by se vše dalo do jednoho článku. Ocenila bych, kdyby se autor víc rozepsal o dánské kultuře. Písmo by mohlo být trochu větší.

30.10.2020 3 z 5

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

To byla jízda, skvělý, dynamicky, originální, překvapeni i možnost si domyslet. Konec mě dostal až k slzám..

24.09.2019 5 z 5

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

Kniha byla fajn, ale docela se děj táhl, autor to mohl klidně zkrátit. I tak se četla snadno a rychle.

14.07.2019 4 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Kniha byla fajn, jen chvílema mi přišla jako young adult. Jinak celkově čtivá, líbí se mi ten velmi originální systém magie. Přišlo mi že někde moc nejde do hloubky a některé zápletky byly moc jednoduché, ploché.

12.07.2019 4 z 5