Sabina335 Sabina335 komentáře u knih

Jehlový podpatek Jehlový podpatek Ed McBain

(SPOILER) Tato kniha patri mezi McBainovi slabe kousky. Nicmene, napsana je hezky a dobre se cetla. Byla i celkem napinava. Neustale jsem cekala co dalsiho ve firme Julius Kahn provede hnusak McQuade. Ten v podstate celou dobu kousek po kousku tuto firmu nici, vyhazuje zamestnance a vydava nesmyslna narizeni s cilem firmu znicit.

23.08.2023 4 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Podle komentaru zde jsem cekala neco naprosto jineho. Neni to muj oblibeny zanr, cetla jsem kvuli ctenarske vyzve 2023. Kniha obsahuje dobre myslenky a je pekne napsana, ale zanrove mi proste nesedla.

29.05.2023 3 z 5

Marie z Černobylu Marie z Černobylu Volodymyr Javorivskyj

Z knihy mam velmi smisene pocity. Pokud bych o Cernobylu nic nevedela, tak z teto knihy bych se o tom opravdu moc nedozvedela. Precteno do ctenarske vyzvy 2023, ale znovu uz bych po ni nesahla.

23.05.2023 2 z 5

Balada o žaláři v Readingu Balada o žaláři v Readingu Oscar Wilde

Velmi pěkná, ale zároveň velmi smutná balada. V jednotlivých verších se ukrývá mnoho smutku autora.

02.05.2023 5 z 5

Temná komora Temná komora Bohdan Chlíbec

Přečteno do výzvy 2023. Velmi smutná a depresivní sbírka. Znovu už bych po ní nesáhla, ačkoliv souhlasím s předchozím komentářem, že některá slovní spojení jsou velmi pěkná a hlubokomyslná. Celkově však na mě celá sbírka působí velmi špatně a depresivně.

02.05.2023 1 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Opet nezklamalo!

01.05.2023 5 z 5

Dědictví války Dědictví války Anika Scott

Kniha se mi na zacatku hodne libila a vypadala slibne, ale bohuzel tomu tak neni. Pribeh byl pekny a myslenka take, ale chybelo mi zde vice napeti. Cekala jsem, ze pribeh chlapce bude v knize vice rozvinut. Prislo mi, ze konec byl uz jen rychle napsany, aniz by byl poradne promysleny. Urcite se z tohoto pribehu dalo "vytriskat" mnohem vic.

20.03.2023 3 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Tuto knihu ctu jiz po druhe a opet jsem mela problem se na zacatku zacist, ale jakmile se clovek prelouska pres par prvnich stran a dostane se do krasneho deje a velmi dobre propracovanych postav, uz se cte kniha uplne sama. Pan Havlicek je mistr slova, to se mu musi nechat. Rozhodne doporucuji i filmove zpracovani knihy.

01.03.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Po roce opet precteno do ctenarske vyzvy 2023 a znovu me neprestava kniha a jeji myslenky prekvapovat

06.02.2023 5 z 5

Dobrovolník Dobrovolník Jack Fairweather

Z teto knihy mi behal mraz po zadech, ale i pres to jswm se od ni nedokazala odtrhnout. Neuveritelne silny pribeh o statecnosti muze, o kterem jsem popravde nikdy neslysela a to uz jsem par knih o Osvetimi precetla. Kdo ma rad tuto tematiku, rozhodne by si mel tuto knihu precist.

06.02.2023 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

po dlouhe dobe jsem se vratila k teto knize a ani po letech me neprestaval pri cteni behat mraz po zadech

15.01.2023 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Miluji tento pribeh. Zelena mile je pro me srdcovka, kterou musim videt alespon jednou za rok a pokazde me tento pribeh dostane a rozbreci. Od Kinga jsem nikdy nic necetla a obavam se, ze po dalsich jeho knihach uz ani nesahnu. Nevim jestli je to tim, ze mam velmi rada filmove zpracovani, ale kniha mi proste nesedla. Misty mi prisla velmi vlekla a obcas jsem se nutila k precteni dalsich kapitol. Pribeh je kazdopadne nadherny a dojemny a mrzi me, ze mam ze psane formy takto spatny pocit.

14.08.2022 5 z 5

Soud padlých andělů Soud padlých andělů James Kimmel jr.

Ačkoliv se o toto téma nijak zvlášť nezabývám, musím uznat, že mě kniha zaujala a tak nějak mě donutila přemýšlet nad tím, co nás může čekat po smrti. Kniha byla čtivě napsaná a nutí k zamyšlení.

11.08.2022 5 z 5

Mrazivá krutost Mrazivá krutost Caz Frear

Kniha mi přišla o něco slabší než první díl, chvilku trvalo, než se příběh rozjel.

08.08.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

ze zacatku mi kniha pripadala tak nejak pomala, ale po par stranach se krasne rozjela. opet napinava a ctiva tak jako vsechny predchozi knihy od teto autorky. poslednich 50 stran jsem opravdu hltala a nedokazala knihu odlozit. Kdo ma rad knihy teto autorky urcite doporucuji.

05.08.2022 5 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Za mě spíše průměrná knížka. Četla se sice dobře, ale občas jsem se v kapitolách pořádně ztrácela a popravdě jsem ani nevěděla, kdo je kdo. Číst se to dalo, ale že bych po ní sahala s absolutním napětím a těším na to, co bude dál, tak to bych neřekla.

02.08.2022 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Ani třetí díl mě nezklamal. Budu se opakovat tak jako u předchozích knih a jejích hodnocení. Pěkně, srozumitelně napsané, zajímavá zápletka. Čte se lehce, žádné zbytečnosti okolo, prostě vše podstatné tak, abyste děj zcela pochopili. Určitě doporučuji. Jako zakončení série se mi to moc líbilo. Jednu poznámku bych ale měla, škoda, že nebude další pokračování.

28.07.2022 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

opetovne nadseni i u druheho dilu. Dej ma rychly spad, neni zde nic zbytecne napsane, jak uz to v mnoha knihach byva. Postavy i pribeh zcela davaji smysl.

25.07.2022 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

tuto "trilogii" mam doma jiz delsi dobu, ale stale dostavaly prednost jine knihy z me knihovny. ted toho vlastne lituji, ze jsem ji necetla uz driv. prijemna detektivka, sympaticke postavy, prehledna napsane, nic zbytecne navic. uz saham po druhem dilu a doufam, ze bude stejne dobry jako tento.

20.07.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

(SPOILER) Za mě zatím jedna z nejlepších knih celé série. Myslela jsem si, že už to nemůže být lepší, ale opět jsem byla vyvedena z omylu. Napínavé od začátku až do konce, úžasný námět a ten závěr mě dostal. Nečekala jsem to, až do posledních pár stran. Autorka opět překonala sama sebe. Čekání se vyplatilo a rozhodně doporučuji. Jen mě tedy malinko mrzí, že to Robin se Strikem nedají opět dohromady, ale naděje tu opět je.

07.07.2022 5 z 5