Ruw Ruw komentáře u knih

Nepohádka Nepohádka Pavel Renčín

Bod dolů za trochu prapodivný konec, jinak paráda.

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Pitomější dvojci než Lyra a její deamon se jen tak nevidí. Za tu její přechytřelost, všeumělství, namyšlenost a neschopnost poslechnout jedinou radu nebo rozkaz by zasloužila přejet bagrem a zacouvat. Další díly? Díky nechci.

30.11.-0001 odpad!

Temná věž Temná věž Stephen King

Konce jsou kruté a bez špetky citu. Tady to platí stonásob, ale jiný lepší konec si po prvotním šoku nedovedu představit.

Pustiny Pustiny Stephen King

Blaine Mono. Jen víc takových! Nejlepší díl série.

Pistolník Pistolník Stephen King

Špatný není, ale ve srovnání s ostatními díly slabota.

Cujo Cujo Stephen King

Názorná ukázka, jak Mistr dovede z tařka ničeho stvořit extra čtivý příběh s koncem, který je bez srdce, ale plně na místě - konec konců život je mnohdy pěkná mrcha.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Vydržel jsem 50 stránek a asi bych dočetl až do konce bez toho, abych utrpěl výraznější trauma. Jenže proč riskovat a ztrácet čas, když je kolem tolik jiných zajímavých knížek? Na druhou stranu lepší, když holčičky čtou alespoň něco. Třeba časem zmoudří a přesedlají na opravdovou kvalitu (jak tu již padlo). Za tuto naději dávám jednu hvězdičku.

30.11.-0001 1 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Černý humor jak vyšitý a to propejení se světem v rozkladu ladí dokonale.

30.11.-0001 5 z 5

Poslední jednorožec Poslední jednorožec Peter S. Beagle (p)

Autorovu fantasii a schopnost popisovat bych taky chtěl mít. V tomto směru se těžko někdo vyrovná.

Cabal - noční rasa Cabal - noční rasa Clive Barker

Nevim jak to Barker dělá, že jeho knihy jsou buďto geniální nebo odpadem a málokdy něčím mezi. Tohle je žel druhá možnost. Nedočetl jsem. Začátek dobrý, ale časem stejně jako u Imajiky jsem ztratil zájem o to, jak to dopadne.

30.11.-0001 1 z 5

Imajika Imajika Clive Barker

Někdy po dvou třetinách jsem ztratil zájm o osud hrdinů, což mluví samo za sebe. Navíc souložení mystifa s Fešákem a další sexuální scény jiných postav rozepsaný vždy na čtyři stránky nejmíň jsou poněkud otravný. Nakonec jsem nedočetl, ale třeba to někdy napravím.

30.11.-0001 2 z 5

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Pro milovníky koček povinná četba.

Jestřáb & Rybářka Jestřáb & Rybářka Simon R. Green

Jako odpočinková četba pro vypnutí mozku bezchybný. Navíc s výborným humorem. Platí i ostatních dílech celé série.

Mladík v exilu Mladík v exilu C. D. Payne

Ten konec byl až moc sladkej a šťastnej. Jinak OK.

Tma 2.0 Tma 2.0 Ondřej Neff

Jak málo stačí, aby se celá naše civilizace zhroutila. Ani nám nedochází, jak jsme na elektřině závislí. Škoda prapodivného konce, kdy byla pohřbena celá pracně budovaná atmosféra. Chtě, nechtě, musím bodík v hodnocení strhout. Jinak špičkový, surový, reálný až moc reálný.

Un Lun Dun Un Lun Dun China Miéville

Možná kdyby nebylo nemožného překladu, tak bych ohodnotil líp. Časem dám druhou šanci.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Knížka se četla samovolně a nenudila, ale skok z letadla, kdy se hrdina stává doslova nesmrtelný a klišoidní konec si přece jen mohla odpustit.

Slimáci Slimáci Shaun Hutson

Ke knížce jsem přistupoval s tím, že přečtu něco u čeho budu moct vypnout mozek a účel byl skutečně splněn. Ano v knížce v podstatě není nic jiného než sliz a krev, ale mě nenudila a vyplnila mi několik cest vlakem. Vzhledem k očekávání za pět*, kdybych měl být ale víc objektivní a kritický, tak bych musel dost ubrat.

30.11.-0001 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

POZOR NA MOŽNÉ SPOILERY!

Totalitní stát dovedený do extrému ve formě, která je až nepříjemně reálná. Ačkoliv mi asi po deseti stránkách začlo být jasné, že tohle nedopadne dobře, nečekal jsem, že konec bude až takhle depresivní a plný beznaděje.
Velký Bratr se dívá, vše vidí a všichni ho milují. Pardon témeř všichni.