RunningWolf RunningWolf komentáře u knih

Přežil jsem peklo Bergen-Belsen Přežil jsem peklo Bergen-Belsen Zoltan Zinn-Collis

Pár knih s tématem holocaustu už jsem přečetl a tohle je tedy ta nejhorší z nich (Horší už to snad být nemůže) Napíši snad jen to že nechápu,jak může někdo kdo byl v ,,v koncetráku,, když mu bylo 5-6 let (Už ani nevím přesně) a pak o tom po padesáti letech napsat knihu.V podstatě ze vzpomínek jeho ,,opatrovníka,, s tím že autor místy doplní něco co si ,,pamatuje,,.
No já si nepamatuji co jsem měl před třemi dny k večeři natož jestli si za padesát let budu pamatovat vůbec něco.Někdo možná namítne že takové zrůdnosti se nezapomenou.To ne.Ale ne když jste dítě.(Z dětských let si pamatuju málo,naštěstí)
Úplně přebytečná kniha co by ani neměla existovat.Škoda papíru a času
O tomhle si může s někým popovídat u čaje a ne psát knihu
PS:V knize to zazní tolikrát až už to člověka se.. autor opravdu není vyjímečný

31.12.2017 odpad!

Příběhy skutečné odvahy Příběhy skutečné odvahy Bear Grylls (p)

Bear prostě umí.
Kniha je napsaná čtivě,stručně a prostě zní sálá to ,,dobrodružství,,
Co kapitola,to příběh a je jich tam dost.Až jsem se musel krotit abych to nepřečetl na jeden zátach :)
Většinu příběhů znám ale dozvěděl jsem se i detaily o kterých jsem netušil a naopak i některé příběhy vůbec neznám.
Kdo se zase rád dozví ještě něco více,má výhodu že většina příběhů je i zfilmovaná nebo napsaná knižně.
Takže jako kniha na relax,na jeden zátach nebo prostě jen nápověda co číst dál je tahle kniha super,nemám co vytknout

31.12.2017 5 z 5

Infiltrátor Infiltrátor Stephen Michael Stirling

No jestli budou filmy i podle této knižní trilogie tak už je jasné že komplet série terminátor jde do prd....A to úplně
Milostný trojúhelník mezi Conorovou,conorem, a terminátorem v lidské podobě tomu dává korunu.Všichni se maj rádi a musí zníčit Skynet
Tyhle knihy byli a jsou předzvěst dnešního ,,teenage,, trendu

14.12.2017 2 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Čtivé,svižné bez nějakých zbytečností kolem.Pěknej trip :)
Velké plus za zmínku toho že peníze člověku šteští nepřinesou

28.08.2017 4 z 5

Lámání v kole - Afghánistán Lámání v kole - Afghánistán Petr Angel

Pro mne příjemné překvapení.Nic jsem nečekal (Nečetl jsem ani o čem kniha je ani hodnocení) a nakonec se z toho vyklubala kniha celkem i podobná ,,Do temnoty,, ale přecejen jen trošku přikřášlenější.Styl a téma knihy super,čte se sama a rychle ale přecejen si občas řikám What the fu.. a to nejednou.Některé situace jsou až moc přibarvené a uvítal bych trochu realismu (Osobně mi příjde že kniha je tak z poloviny pravdivá,což je škoda protože o tomhle tématu je knih minimum a tohle byla velká šance jak člověku nabídnout nějaké nové info.)
Určitě se těším na další díl a snad bude minimálně dobrý jako tento

29.07.2017 4 z 5

Já, voják v Afghánistánu Já, voják v Afghánistánu Pavel Stehlík

Co jsem viděl obálku s popisem (Pavel Stehlík) hned jsem byl rozhodnut tuto knihu mít.
Čekal jsem něco jako ,,datadisk,, k Do Temnoty a už od prvních stran jsem byl probuzen do reality (Nikdy moc nečtu komentáře ani hodnocení před přečtením knihy) a musím proto varovat všechny toto není pokračování prvotiny.Ani se s ní nedá srovnávat a určitě se jí nevyrovná.
Na stranu druhou,pokud jste milovník ,,army,, at jako začátečník,laik nebo už profík tak kniha určitě neurazí.Napsaná je dobře (Ale od ,,jedničky,,už ne tak osobně ale spíš novinářsky-studentsky s trochou toho citu autora) Pokud člověk něco ví o chodu armády ,tak moc nových fakt nepochytí ale kniha je to určitě dobrá a přecejen ještě něco pochytí. (I když o tomto tématu je přecejen knih a dokumentů dost,tady je jen rozdíl že jde o čechy a ne američany)
Tu jednu hvězdičku odečítám za to že je kniha krátká (Přečtená za den) a to i s tím že v knize je dost textu zabráno různými odkazy.A zato že to přecejen není tou formou ,,ICH,, ale o to v této knize nejde.
Ale jako jednohubka super.Já si pochutnal :)

22.04.2017 4 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Dost často mě štve že na databázi není hodnocení 10/10 a jen 5/5.Jinak bych dal téhle knize trošku víc.
Ono do Walking dead jsem téma zombie nevyhledával spíše se vyhýbal.Před touhle knihou jsem viděl film ale to byl sh.. Úplně!
Kniha je lepší.Je napsaná tak jak je ale myslím že to není její mínus.Pro mě je to taková WC/MHD kniha která má tu výhodu že když jsem unavený nebo nemám tolik času,tak si dám jednu/dvě kapitoly a nějak si nemusím moc pamatovat děj do dalšího dne.
Jediné mínus je že ty delší kapitoly jsou většinou super.Ty menší si většinou nepamatuji protože tam jsou většinou i politické pasáže o (Mohly jsme,měly jsme,nemohly jsme) a ty to zrovna netáhnou.Ale většina knihy je ok.Líbí se mi že o každém místě je něco pravdy a není to čistá fikce.Za mě 7/10

22.03.2017 3 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Začátek celkem místy zdlouhavý a některé pasáže jsou místy zase až moc osekané.
Ale celkově je to zajímavá kniha s originálním tématem a hlavně super koncem.
Po soumraku jsem se obával do jakých vod tentokrát Dmitry zamíří a musím uznat že oproti soumraku se tentokrát trefil do černého.Super ! Za mě 4,5 z 5

25.01.2017 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Kniha mě zaujala obalem a když jsem viděl hodnocení tak jsem si řekl ok.Ale od téhle knihy už na obaly s... a na hodnocení jakbysmet.Naprosto nechápu jak tu může někdo komentovat že knihu přečetl do půlky (Pak už nedočte,nebo se možná k ní vrátí) ale stejně knize dá hodnocení 4/5 Nechápu! Když jí nedočtu,tak dám vědět svůj názor a počet hvězd tomu přispůsobím. Já knihu četl do 400sté strany a dál už to nedám.To bych radši kácel strom otvírákem na pivo než bych se vrátil k téhle ,,trilogii,, Jsem rozlícen jak knihou,tak autorem i některými zdejšími uživateli.
PS: Kostěj to vystihl perfektně
PS:Tuhle knihu bych možná zavedl jako povinou četbu do věznic,po tomhle už by je přešla chut dělat ............

21.10.2016 1 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Na začátku pomalejší a ke konci zase moc hrr ale jádro (Prostředek) knihy je naprosto šmakozní a pokud se k tomu člověk dobere (To asi ne každý) tak celkově nebude litovat.Na 5* to nemá ale třeba autor někdy překvapí nějakou další sérií a už to bude za 5* :) Největší + dávám za originální námět.(Jinak si myslím že pokud si s tím Ridley dá práci,tak by tahle adaptace měla šanci překonat filmově knihu- kéžby!)

Jsem zvědavý na Turnus

23.05.2016 4 z 5

Ropný kolaps Ropný kolaps Andreas Eschbach

Rozhodně zajímavá a poutavá kniha s tématem lidské ,,závislosti,, na ropě což je základ knihy a i hutnou omáčkou jako politika,technické detaily,život v PA atd.Knihu jsem otvíral s úplně jiným očekáváním ale musím uznat ze mě mile překvapila a rozhodně nenudila.Rozhodně doporučuji každému kdo má rád trochu téma různých teorií konce světa apod.Rozhodně bych jí ale osobně doporučil (Radši dal kolovat ve stojanech u každé čerpací stanice) každému kdo si rád užívá nynější pohodlí civilizovaného světa a rád jezdí autem :) Protože to co se děje ve světe a kolem nás neovlivnují ti ,,nahoře,, ale právě ta vetšina ,,dole,,

13.05.2016 4 z 5

Pravidlo pěti a pětadvaceti metrů Pravidlo pěti a pětadvaceti metrů Michael Pitre

Naprostá lahůdka.Největší síla této knihy tkví v její mnohostrannosti
Není vůbec protkaná zbytečnými odbornými výrazy vozidel,zbraní apod. a ani vysvětlováním konfliktu,názorů stran a jejich ideí a propagandy.Je to přiměřeně vyvážený román s prolínajícími příběhy tří postav který provádí jejich útržkovými příběhy před,během a po válce.Předem jsem čekal že to bude další běžná ,,army,, kniha ale byl jsem velice mile překvapen a určitě doporučuji

28.02.2016 5 z 5

Mandžuský kandidát Mandžuský kandidát Richard Condon

Hodnotím jen slovem nářez!

23.12.2015 4 z 5

Na shledanou tam nahoře Na shledanou tam nahoře Pierre Lemaitre

Naprostá lahoda.Kdo má rád historii v románovém stylu tak s tímhle dílem nešáhne vedle

17.12.2015 5 z 5

Cyklistickým peklem Cyklistickým peklem Jan Kopka

Horské kolo,extrémní zátěž,divoká příroda a lidské příběhy.Kniha napsaná lidskou,osobitou formou.Pro kteréhokoli milovníka přírody nebo horských kol,je tahle kniha jasná volba.

26.11.2015 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Podle většiny zdejších komentářů mi příjde že jsem asi retardovaný a asi to tak bude.Knihu jsem si přečetl vzhledem k hodnocení i k mé oblibě sci fi.Ale naprosto mě to sklamalo.Kniha sama o sobě je dobrá,dobře napsaná,super téma ale je znát že knihu napsal ,,vědátor,, Rád se nechám chytit dějem a nijak extrémně nepřemýšlet (Až na vyjímky knih kde je spousta postav a nejlépe japonských :) ale v této knize je tolik odborných výrazů,že mi to přišlo nudné jak příprava na referát z chemie či fyziky.Pro vědátory a lidi s IQ 200+ super.Já si počkám na film a poprvé v životě budu radši za filmovou verzi (Krásně stručnou!!!)

27.10.2015 3 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Pro milovníky filmu povinnost.Osobně jsem film viděl mockrát a asi jen tak nepřestanu :) Tahle kniha na prokládání času kdy na film není čas je super.Je v ní to samé co ve filmu ale mnohem více podrobností,detailů,spekulácí,názorů a i nějakých příběhů a ukázek jiných dobrodruhů.Rozhodně neporovnatelné s filmem protože film je natočený perfektně a něco víc z knihy už by ten klenot asi ,,znehodnotilo,, ale kniha sama o sobě je také super a kdyby v ní bylo jen co je ve filmu,tak by byla taková ,,poloprázdná,, Fanda AlexeSupertrampa by měl mít oboje.Když ani jedno z toho tak aspon lásku k přírodě a možná i lidem

28.08.2015 5 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Docela mě štve neustále napadání že kniha (I film) je silně propagandistická.Mě to tedy tak vůbec nepříjde ale příjde mi že lidé co tohle tvrdí rádí píši komentáře ale jelikož rádi rýpou tak rýpou a píšou de..... (Miluju rýpaly) Ano, Chris ale to asi jako každý vojak speciálních jednotek trvdí že SEAL jsou elita nad elitu a k tomu amerika jsou nej na světě a bůh jim k tomu krásně svítí na cestu.Ano je to tak ale když o tom člověk něco ví tak snad neexistuje voják (Spec.sil) kterékoli národnosti který by netvrdil že ta jejich je nej.Po těch počtech konfliktů kterými ,,amíci,, prošly jim to ani nezazlívám a kdo by o sobě trvdil že je nejhorší na světě že?
Forma psaní mi příjde v pořádku.Je to takové úryvkové ale na čtění 5 minut v buse,10minut na záchodě,30minut před spaním super!Skuste si přečíst Pěšákem ve Vietnamu a to uvidíte formu psaní! Takže pro military fandy jasná volba,pro pacifisty a mírotvůrce rozhodně dobrý horor na večer.
Kniha je super ale film je přecejen o hvězdičku lepší.
Nebudu hodnotit autora jako člověka ale jako chlapa vojáka za 10z10.Kdo by po zlomenině nohy nebo ruky s díky odmítl prášek proti bolesti a šel pokračovat na výcvik?:)Bourák

26.08.2015 4 z 5

Ti, kteří utíkají pěšky Ti, kteří utíkají pěšky Milan Daněk

Kniha pro všechny co četly ,,Zrozeni k běhu,, at už jí mají doma jako svojí běžeckou bibli nebo jí proklínají jako Mein Kampf.Já jsem někde mezi ale po přečtení této knihy se mi konečně udělalo jasno v mnoha věcech popisovaných v ZkB a musím říct že mě docela fakt že ta kniha je vlastně jedna velká polopravda sklamala.Naivně doufám že to autor psal tak jak napsal pouze z čisté nevědomosti (Spíš běhal než něco pilně dokumentoval) než že by to úmýslně psal románovým stylem.Nevím jestli se dá dopředu něco napsat s úmyslem že to bude Bestseller.Kniha je to skvělá ale po přečtení je k ní povinnost přečíst i tuto.Zrozeni k běhu dávám plus že dokáže románovým stylem člověka přinutit člověka běhat (Asi jako Harry Potter létat Famfrfál- joke) ale musí se brát s nadsázkou ale téhle knize dávám 5* za její upřímnost a nenudná fakta která milovníkům ZkB otevřou oči.

11.08.2015 5 z 5

Tři útěky domů Tři útěky domů Jan Michl

Skvělá kniha.Napsaná lidovým jazykem obyčejného člověka ,,trampa,,Rychlé,vtipné i poučné (Jací hrdinové lidé jsou když se obrátí strany) Jen škoda že je to trochu krátké ale tímhle stylem je to naopak skvělá jednohubka na jedno odpoledne.Doporučuji všem milovníkům historie co si chtějí odpočinout od fakty přeplněnými žánrovkami z druhé světové.

31.07.2015 5 z 5