Přežil jsem peklo Bergen-Belsen

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jsem jedním z milionů lidí, kteří prošli nacistickými koncentračními tábory a od většiny z nich se odlišuji tím, že jsem přežil Koncentrační tábor Bergen-Belsen, který se stal dějištěm jedněch z největších masových vražd v historii. Právě zde byl jako malý chlapec, spolu se svou rodinou, uvězněn Zoltan Zinn-Collis. Malému dítěti se podařilo přežít v neuvěřitelném prostředím plném špíny, nemocí, hladu a brutality příslušníků SS. Z jeho rodiny unikl smrti pouze on a starší sestra, matka přišla o život právě v den, kdy tábor osvobodila britská armáda. Zoltan, objevený sestrou Červeného kříže, jež jej označila jako „okouzlující zbytek lidskosti“, se dostal do Irska a byl adoptován jedním z těch, kteří osvobodili tábor Bergen-Belsen, doktorem Bobem Collisem, jenž ho přijal za svého syna. Jeho příběh je plný hluboké bolesti a obrovské radosti; je vylíčen s hrozivou upřímností a neuvěřitelnou jiskrou humoru. Je to příběh člověka, který ztratil jednu rodinu a nalezl jinou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42178/big_prezil-jsem-peklo-bergen-belsen-8mX-42178.jpg 454
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Víkend
Originální název:

Final witness, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Přežil jsem peklo Bergen-Belsen

Rolada88
22.12.2019

Knížka psaná jako tucet jiných na toto téma. Přijdou mi všechny stejné.....

RunningWolf
31.12.2017odpad!

Pár knih s tématem holocaustu už jsem přečetl a tohle je tedy ta nejhorší z nich (Horší už to snad být nemůže) Napíši snad jen to že nechápu,jak může někdo kdo byl v ,,v koncetráku,, když mu bylo 5-6 let (Už ani nevím přesně) a pak o tom po padesáti letech napsat knihu.V podstatě ze vzpomínek jeho ,,opatrovníka,, s tím že autor místy doplní něco co si ,,pamatuje,,.
No já si nepamatuji co jsem měl před třemi dny k večeři natož jestli si za padesát let budu pamatovat vůbec něco.Někdo možná namítne že takové zrůdnosti se nezapomenou.To ne.Ale ne když jste dítě.(Z dětských let si pamatuju málo,naštěstí)
Úplně přebytečná kniha co by ani neměla existovat.Škoda papíru a času
O tomhle si může s někým popovídat u čaje a ne psát knihu
PS:V knize to zazní tolikrát až už to člověka se.. autor opravdu není vyjímečný


vikaa
04.06.2017

Životní příběh přeživšího dítěte holokaustu je svědectvím o době, která by už nikdy neměla znovu přijít. Malý, těžce nemocný Zoltán měl přes všechny hrůzy, které zažil, obrovské štěstí na dobré lidi, kteří se ho ujali a zajistili mu tu nejkvalitnější léčbu a láskyplnou péči. Díky tomu znovu přežil. Sám ve své knize píše, že má jako kočka devět životů a až si přečtete jeho vzpomínky, budete s ním určitě souhlasit...

nikola2817
26.04.2017odpad!

Po obsahové stránce ji moc hodnotit nechci. Je to silný příběh, který se opravdu stal, a toto téma je vždy citlivé. Ale po stránce gramatické, stilistické (nebo jak to říct) je to hrůza! Připadne mi, jako by to překladatel po sobě ani nečetl nebo jako by knížka byla vydána vlastním nákladem (není). Strašně moc překlepů ve slovech jsem/jsme, alespoň 2x špatná shoda podnětu s přísudkem, neustále opakovaná věta "Ještě mi nebylo ano pět/šest/sedm let a už jsem...", autor se neustále chválil jak byl jako dítě krásný, šikovný, nejlepší, ...
Tohle mi tak strašně trhalo oči, že jsem se na tu obsahovou stránku nemohla pořádně ani soustředit. Bohužel. Myslím, že tohle by se u knížky stávat nemělo.

cori
04.02.2017

Jedná se vlastně o zprostředkované vzpomínky, neboť hlavní hrdina byl vězněn v koncentráku jako pětiletý. Jeho bezprostřední vyprávění po osvobození zapsal jeho adoptivní otec. Zoltán vzpomínky vytěsnil a teprve v dospělosti se vrátil k zápisům.
Více mě zaujali jeho rodiče a jejich osudová dilemata - židovský otec, který se skrývá v zimě v horách, ale zatouží po společnosti a teplu a vydává se do hospody, kde ho však odhalí a udají, a maďarská matka, která má možnost zachránit své děti, když se rozvede.

Blanka78
10.09.2015

Pěkná kniha

tkometka
18.05.2015

Pohled očima malého dítěte na Belsen. Vyprávění o prožitém pekle a následných potížích, které ho kvůli tomu celý život pronásledovaly.
Knihu doporučuji všem, co se chtějí dozvědět o nedávné minulosti více očima těch, kteří to prožili na vlastní kůži.
Stejně jako Bublince mi vadili překlepy ale za to nejspíš může překlad.

Bublinka
14.02.2014

Co k tomu napsat...pět hvězd za neskutečný životní příběh, který si spousta z nás nedokážeme ani ve snu představit...překvapilo mě, že v knize je spoustu gramatických překlepů, což přisuzuji překladateli, nikoliv autorovi, ale je jich tam celkem dost. Jedna z mnoha životní příběhů lidí, kteří přežili peklo 2.světové války...tito lidé mají můj obdiv a úctu!

1