Roux Online Roux komentáře u knih

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

V poslední době se severskýma detektivkama roztrhl doslova pytel. Dovolte mi říct především jednu věc: Vážení autoři, kvantita, není kvalita. Druhá knížka ze série Holger Munch asi nebude patřit mezi mé favority. Přišlo mi to všechno tak trochu přitažené za vlasy. Vadilo mi, jak se neustále opakují fakta z první knihy (např. mám umřít, nemám umřít. Pojď, Mio, pojď.) a nejen ty (Sedmnáctiletá dívka. Camilla Greenová. Pentagram. Peří. Chceš se sejít?) Jedna z hlavních vyšetřovatelek neustále na chlastu (Harry Hole - už mi nepřípadáš tak divnej) a lécích. Chápu, že se tyhle detektivy snaží polidštit a ukázat, že všichni máme své problémy, ale spíše mi to příjde jako zbytečné natahování. Některé pasáže, ty opakující se, jsem přeskakovala. Chtěla jsem dát dvě a půl hvězdy. Nejdou. Takže to strouhneme na dvě.

28.10.2017 2 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Celkem pěkná knížka, ovšem zda se mi celkem přeceňovan a stále mi na ni bohužel něco nesedí. Některé pasáže bych zcela vynechala, třeba dlouhé pasáže viz. Erikuv útěk. Docela jsem se těšila, ale lehce mě zklamala. Příště asi budu dlouze přemýšlet, zda si od tohoto dua přečtu i další.

21.10.2017 3 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Pěkně vykreslené posapokalyptické Čechy. Jsem ráda, že se u nás začínají prosazovat tihle autoři, i když je to braková literatura. Na druhou stranu rozhodně neurazí. Nejlepší je opět konec. Každopádně celkově mi SPAD přišel horší než Lovci a o dost lepší než Hustý nářez. I tak dávám opět stejné hodnocení.

06.01.2017 3 z 5

Ve službách Spravedlnosti Ve službách Spravedlnosti Ann Leckie

Zřejmě jsem čekala něco jiného. Základní myšlenka je velmi pěkná UI, která řídila celou loď, je nyní uvězněna v "obyčejném" lidském těle. Žene ji touha po pomstě. Ale jak již bylo řečeno: Je to kniha o pití čaje, počítání sekund a gestech.

12.07.2016 3 z 5

Tekuté krystaly Tekuté krystaly Petr Heteša

Knížka není špatná, ale celkem mi to připomínalo Lovce od Kotlety a ti se mi líbili výrazně víc. Nebylo tam dle mě tolik zbytečných momentů a v případě Tekutých krystalů jsem se někdy musela nutit dál do čtení. Pokud je tohle dle některých uživatelů nejlepší od Heteši, tak mě snad ani moc neláká zbytek jeho tvorby. Celkově dávám pánům stejné hodnocení.

03.06.2016 3 z 5

Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Joanne Greenberg

I já se přidávám mezi ty, kterým se kniha velmi líbila. Dovedete si představit jak vůbec silný musí být člověk, který se vyléčí (bez léků)? Jak řekl jeden psychiatr:"Kdybych prožíval to co schizofrenici, taky bych se zbláznil."

25.05.2016 5 z 5

Plačící drak 2 Plačící drak 2 Kazuo Koike

Druhý díl má opět krásnou kresbu. Ale jde v něm především o politiku Sto osmi draků a zabijáky, kteří se snaží svrhnout Freemana. Tu nahou vnučku původních vůdců si mohli odpustit. Už se zde vytrácí alespoň lehký děj. Je to spíše uskupení několika událostí.

16.03.2016 3 z 5

Plačící drak 1 Plačící drak 1 Kazuo Koike

Poprvé jsem se s Freemanem setkala před několika lety ve filmové podobě. Příběh vraha, který roní slzy nad svými obětmi mě chytl za srdce. Ti, kteří hledají ve Freemanovi intelektuální hranici s hlubokým příběhem budou zklamání. Je to syrový příběh, ve kterém se budou vyžívat spíše muži (ačkoliv mě jako ženě se zamlouvá taky). Násilí, vraždy, sex a lehce zvrácená láska. Další příklad toho, že manga skutečně dětem do ruk nepatří (a nemá v oddělení pro děti co pohledávat, čehož jsem bohužel byla svědkem na vlastní oči). Výborně nakreslené. Freemanovo dračí tetování je úchvatné.

16.03.2016 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Ani nevím jak ten komentář začít. Celý svět má autorka hezky vymyšlený, řazení vidoucích do řádů atd. Jen hlavní hrdinka mě pořád ještě příliš neoslovila. Knížka mě začala bavit až na konci. První myšlenkou bylo, že ten se jí skutečně povedl a je to naprostá bomba. Pak jsem nad ním začala asi příliš přemýšlet a teď se pouze ptám: Proč? Ano, pokud vyjde třetí kniha, přečtu si ji. Ale opravdu spíše ze studijních důvodů.

11.02.2016 3 z 5

Serena - Když žena touží po moci Serena - Když žena touží po moci Ron Rash

Drsný příběh, drsné prostředí. Začátek je trošku zdlouhavý, ale poté se od příběhu jistě neodtrhnete. Tajně jsem doufala, že to skončí trošku jinak. I tak rozhodně stojí za přečtení.

10.12.2014 5 z 5

Zrod Hordy Zrod Hordy Christie Golden

Ačkoliv jsem začala jinak pohlížet na orky a dokonce si za ně i zahrála, nic to nemění na faktu, že kniha je spíše nudná. Jediná ze světa Warcraft, kterou jsem četla, ale určitě i poslední. Tohle mě opravdu příliš nenadchlo. Chyběl tomu pomyslný náboj.

07.12.2014 2 z 5

Sanctum Sanctum Markus Heitz

Řekla bych, že kvalitně je na tom Sanctum stejně jako Ritus. Pohodové čtení, tak od poloviny mi nedávalo spát, takže jsem odsouvala vše stranou jen, abych mohla knihu dočíst. Konec byl lehce překvapiví - do jisté míry jsem to tušila, ale trošku jinak. Doporučuji tedy stejně jako první díl.

28.09.2014 4 z 5

Ritus Ritus Markus Heitz

Plné čtyři hvězdy a to ze dvou důvodů. Do příběhu z 21. století jsem se nemohla ze začátku začíst. U 18tého to šlo lehce od začátku a vždycky jsem se na něj těšila. Potom se příběh odehrává jak po másle a nakonec mě lehce zklamal konec. Původně jsem chtěla dát plný počet hvězd, ale na začátku a konci podle mě hodně záleží. Knihu doporučuji všem milovníkům fantasy, historie a vlkodlaků.

13.09.2014 4 z 5

Oběť Molochovi Oběť Molochovi Åsa Larsson

Rozhodně musím říct, že se Åsa, co se psaní týče, vyvíjí. První kniha, Sluneční bouře, byla jen špičkou ledovce a postupovalo to až k Oběti Molochovi. Počítám s tím, že napíše další knihu podle toho jaký byl konec a já se na ni budu určitě těšit.

22.06.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha, která mi zlomila srdce - slova, která nejvíce vystihují můj stav mysli po přečtení. Mohu jen doporučit.

21.06.2014 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Líbí se mi Greenův styl psaní. Tahle kniha mě bavila do jisté události (kdo četl, ví... kdo ještě nečetl, možná se doví) a pak to šlo z kopce, vytratil se i hůmor a následovalo opakované utrpení v podobě spousty otázek bez odpovědí.... Je to celkem škoda.

21.06.2014 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Zajímá mě co lítá ve vzduchu, že novodobé "autorky" píšou takové nesmysli. Nelogické situace, nedotažené.... Promiňte, ale v podstatě jsem to dočetla jen silou vůle na základě vychvalných komentářů. Čekala jsem, kdy to velké bum příjde a ono vlastně nepříjde.

18.06.2014 odpad!

Hodina čarodějnic II. Hodina čarodějnic II. Anne Rice (p)

Pro mě nejlepší díl z celé trilogie. V druhé knize Anne popisuje historii celého rodu Mayfairů.

23.12.2011

Požírači srdcí - Démonické zločiny v dunajské monarchii Požírači srdcí - Démonické zločiny v dunajské monarchii Christa A. Tuczay

Bohužel, autorka nenabízí své vlastní myšlenky, ale pouze seskupení faktů. Dá se v ní najít spousta zajímavých věcí. V tomto ohledu je dobrá, ale v prvním zmiňovaném ne.

23.08.2011 1 z 5

Krutá realita toho, že se nám děti z náruče drog (většinou) nevrátí...

23.08.2011 4 z 5