Roux Roux komentáře u knih

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Jsem zlomená, ano naprosto tak jsem se cítila po dočtení tohodle dílu, protože Juliett snad neumí naprosto nic jiného než fňukat. Mám takové neblahé tušení, že kdyby autorka proškrtala všechny ty pasáže, kdy hlavní hrdinka jen fňuká nebo se snaží někomu dostat do klína, zbylo by nám tak max 60-70 stránek. Alespoň trošku rozumná postava se vyklubala s Kenjiho.

02.04.2018 1 z 5

Udeř a uteč!: Jak se ubránit napadení a jak to nikdy nepotřebovat Udeř a uteč!: Jak se ubránit napadení a jak to nikdy nepotřebovat Michal Barda

Tohle je kniha, kterou bych doporučila k přečtení snad všem lidem.

01.04.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Od Petry Stehlíkové jsem četla zatím pouze dvě knihy, ale zdá se mi, že je to velká chyba, kterou brzy budu muset napravit. Druhý díl série Naslouchač je stejně dobrý jako první, možná i o kapku lepší. Jediné co mě trápí je čekání na třetí díl, který určitě přibyde do mé knihovny.

01.04.2018 5 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Setkáváme se zde s trošku jinými X-meny, kteří nejsou přijati do futuristické společnosti. S Juliett, které můžete téměř s klidem říkat Rogue a do které je zamilovaný téměř celý svět. Se slizákem Warnerem, který si hraje na velitele a plní si tím své "dětské" sny. A Adamem, který jediný z nich působí snad alespoň trošku normálně (i když v druhém díle se mi z něj chce celkem blít). Vzniká "nádherný" milostný zvrácený trojúhelník. Nepříjde Vám zvláštní jak hlavní hrdinky jsou v téměř smrtelném nebezepčí nebo jsou do něčeho nuceny proti své vůli, ale jediné co je zajímá je, který chlapec s uhraničivýma očima bude ten pravý? Abych se po pravdě přiznala, nejvíce se mi líbí snad jen začátek, kdy styl psaní připomíná, jako by Juliett těkala myšlenkama a byla na pokraji zhroucení. Pak je to zkrátka červená knihovna a sem tam trošku akce (pokud se tomu tak dá říkat).

01.04.2018 2 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Musím uznat, že na jednu stranu se mi kniha velmi líbila. To jak vše nakonec do sebe pěkně zapadne, propracovanost postav atd. Na druhou stranu i tahle kniha má v sobě takové nelogické mezery, které zkrátka v konečném efektu dosti zaclání a jsou až do očí bijící. Určitě si přečtu i pokračování.

30.03.2018 3 z 5

Elitní sniper Elitní sniper Scott McEwen

Někdy je hezké nechat se unést myšlenkou, že existuje skutečný hrdina, který nakope všem zadky. Ano, pojď sem a postav se do řady k Rappovi a Reacherovi :)

15.03.2018 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Nemohu říct, že by se kniha dobře nečetla. To ano - nebo se jedná možná pouze o dobrý překlad. Ale jinak mi to přišlo trošku hloupé. Hlavní hrdinka mě nechávala absolutně chladnou. Motýlci smíření a někdy vlastně i spokojení s tím, že jsou uvěznění, znásilňovány a zabíjeny.... ehm.. what? No nic... možná by to jistý potenciál mělo, ale zřejmě se někde ztratil.

25.02.2018 2 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Jen by mne zajímalo proč vždycky slibně se tváříci hlavní hrdiny, to po*erou tím, že se zamilují do největšího joudy široko daleko. V případě Wren 178, to nechápu dvojnásob. Kniha, která má v sobě velký potenciál, ale přináší velké zklamání. No... tak třeba zase příště.

17.12.2017 1 z 5

Americký zabiják Americký zabiják Vince Flynn

Mitch Rapp je člověk, kterého chcete na své straně a tajně doufáte, že se neobjevíte na jeho seznamu. První díl téhle série mě naprosto nadchl. Kniha začíná Mitchovým výcvikem a už v tu chvíli odhalujete, že se nejedná o nějakého joudu, který vás bude slepě následovat a plnit vaše rozkazy do nejmenšího puntíku. Když se příběh přehoupne do akce, je to jen a jen lepší. Ačkoliv je Hurley parchant každým coulem, ve chvíli kdy je vyslíchán, je zrátka borec k nezaplacení.

17.12.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Dlouho jsem přemýšlela a zvažovala zda knihu koupit či nikoliv. Posledních pár poukázek do knihkupectví ovšem rozhodlo. Hezky napsaná kniha, která se velmi dobře čte. Ráda bych pochválila člověka, který navrhoval obalku, protože je úchvaná. Hlavní hrdinka mi lehce připomínala Vin (v Sandersonových Mistbornech), až na to, že Ilan se skutečně chovala jako dítě, kterým je. Určitě doporučuji přečtení a těším se na druhý díl, který co nevidět pořídím do knihovny.

17.12.2017 4 z 5

Nomád Nomád James Swallow

První moment z knihy, který jsem měla mi napovídal, že slogan "pro fanoušky románu Já, Poutník" knize spíše ubírá, místo aby jí přidával. A bohužel jsem se nemýla. Prvních pár stran to vypadalo velmi slibně a já marně přemýšlela proč si kniha vysloužila takovéto hodnocení. Hltala jsem doslova jednu stránku za druhou a pak jako by utnulo. Najednou tam nebylo nic čeho by se člověk mohl chytnout a co by ho vleklo v příběhu dál. Tak jsem trpěla až do nějaké třísté stránky, kdy se to opět přehouplo a kniha mě nechtěla pustit. Ale opět spád, který nastal rychle zase ustoupil a příběh se opět vleče... Bohužel až do konce. Ten mi připadal jak z nějakého špatného amerického filmu. Jak již bylo zmíněno Marc, jako hlavní hrdina, stojí za prd. Nejvíc se mi líbila asi postava Lucy. Ačkoliv od člověka jejího kalibru lze očekávat více. Celé ústředí MI6tky mi přišlo jako jedna velká šaráda a teroristické plány mi připadali jako lehký odvar teroristy v Poutníkovi. Když to celkově zhrnu, kniha mi nepřinesla nic nového. Pokud budete hledat spojitost mezi Poutníkem a Nomádem, žádnou nenajdete.

17.12.2017 2 z 5

Odveď mě domů Odveď mě domů Julie Kibler

Jedná se o velmi pěknou, čtivou knihu se zajímavým příběhem. Příběhy, kde se propletají různé časové linie mám celkem v oblibě a i zde to nebylo jinak. Jen mi vadil konec knihy, tak nějak mi to již přišlo přemrštěné. Smutné na tom všem je především to, že některým lidem by vztah mezi bílou ženou a černým mužem vadil i dnes.

08.12.2017 4 z 5

Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu kolektiv autorů

Dobrá kuchařka s jednoduchými a zdravými recepty. V kuchyni občas hledám vědu, tahle kniha mi ukázala, že jsem se zbytečně strachovala. Určitě doporučuji.

20.11.2017 4 z 5

Alfa Alfa Larry Correia

Earl je pro mě jednoznačně nejlepší z celé party Lovců monster, takže jsem ráda, že autor o něm napsal samostatný příběh. Vlastně k tomu prakticky nemám co říct. Kniha je dobrá, čtivá. Snad jen co mi pokaždé vyvstane v hlavě, když si vzpomenu na toho vlkodlačího bastarda:"Dejte se kur*a dohromady a máte větší šanci nezhebnout." tohle prostě pobaví

20.11.2017 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Páni, číst tuhle knihu byla neskutečná jízda. Přirovnala bych to k sezení v autě vedle Amelie Sachsové. Samozřejmě film jsem viděla již před několika lety a bohužel kniha se mi do ruk dostala až teď. Rozhodně nezasvěceným doporučuji napřed knihu, potom film, ve kterém toho spousta chybí a plno věcí je tam jinak. Zážitek ze čtení musím napřed pořádně vstřebat a než se tak stane, několik dní mi to bude vrtat v hlavě. Daever mi touto knihou ukázal, že za přečtení stojí i jeho ostatní díla. Už se na ně těším

20.11.2017 5 z 5

Dočista mrtví Dočista mrtví Charlaine Harris

Kniha se jako vždy dobře četla, příběh dobrej i když už začíná být moc předimenzovanej. A tak nějak mi Sookie připadá jako běhna pro nadpřirozené bytosti....

20.11.2017 2 z 5

Vytržení Vytržení Liz Jensen

Hůmor Gabrielle, který je vám servírován na začátku je dle mého velmi povedený. Bohužel se později vytrácí. Knížka má pěkné svěží tempo od kterého se těžko odtrhnete. Konec je velmi předvídatelný. Rozhodně je to knížka, která stojí za přečtení

20.11.2017 5 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Abych pravdu řekla, tak jsem myslela, že tu hysterii Nory budu snášet líp... Bohužel. Jednu hvězdičku dávám za snahu a druhou za posledních pár stránek. V některých pasážích jsem se tedy opravdu ztrácela a pak mě to vyfluslo tak, že jsem nevěděla v čem jedu

20.11.2017

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Jak už to tak bývá, film se vůbec nedává srovnávat s knihou (ačkoliv výkon Cameron Diaz byl výborný). Bohužel nemám děti, tak si ani nedovedu představit, co bych v této situaci dělala. Co by se mi honilo hlavou a co všechno bych byla ochotna podstoupit, abych zachránila své dítě. Jodi Picoult Vás opět naproto vtáhne do děje tak, že knihu budete s nelibostí odkládat (pokud ji rovnou nepřečtene najednou). Na jedné straně máme těžce nemocnou Kate a na straně druhé Annu, která dospěla dřív než měla. Asi je každému jasné, jak to nakonec dopadne. Rozhodně knihu doporučuji. I těm, kteří viděli film, jelikož kniha je naprosto odlišná. Pár dní Vám snad nedá spát.

17.11.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížka Vás sice nedostane počtem stran, ale za to celkem hezky zpracovaným příběhem. Někdy si myslíme, že někoho skutečně známe, na povrchu vše působí tak jak má být, možná až příliš dokonale. Čím hlouběji pronikáte, tím větší zděšení Vás čeká. Neodpustím si jednu lehce spoilerovou poznámku: Lidi, kteří tady kritizují jak by se zachovali v této situaci jinak: Vy jste v ní byli? Když jste v klidu a máte čas přemýšlet nad tím co by jste v dané situaci udělali, rozhodujete se jinak než ve stresové situaci. A někdy Vás hlava uvězní natolik, že nevíte jak dál.

Za mě velmi podařené dílo.

17.11.2017 5 z 5