Rosse Rosse komentáře u knih

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Vracíme se zpět do Medvědína, kde autor dále rozebírá to, co se stalo v předchozím díle a ještě více se zaměřuje na psychologickou stránku postav. Seznamujeme se zde i s novými postavami, které mi padly do oka. Například nová trenérka Medvědů.

Závěr nebyl nijak šokující, to co se dělo a stalo bylo lehce předvídatelné. Každopádně to knize nijak neuškodilo. I tak mě kniha psychicky vyčerpala a jsem ráda, že ji mám za sebou.

Audiokniha se poslouchala velmi dobře. Pavel Soukup má skvělý hlas, takže jsem byla maximálně spokojená jak já, tak i moje uši.

Tři hvězdičky dávám proto, že to nebyla žádná top záležitost, ale takový slušný průměr, který si určitě najde své čtenáře. Pokud jste četli první díl a ještě jste se ke druhému dílu neodhodlali, tak směle do toho. Sice o nic nepřijdete, když jej vynecháte, ale bylo fajn se dozvědět, jak to s postavami bylo dál. :)

02.01.2024 3 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Přišlo mi, že se autor snaží z hlavní hrdinky udělat "superwoman". Když se nad tím zpětně zamýšlím, něco mají obě série společného - oba hlavní hrdinové jsou šílení a mají nějakou "super" schopnost ať už je to potápění nebo chytání padouchů pomocí bioinformatiky.

Ačkoli je Dívka pod hladinou označována jako thriller, konec mi na thriller přišel moc klidný, bez zvratů, nic mě na konci nepřekvapilo, žádné šokující odhalení nebo šokující informace, které by zamíchaly kartami. Právě kvůli tomu nic moc závěru knihu nakonec hodnotím třemi hvězdičkami.

02.01.2024 3 z 5

Mělčina Mělčina Holly Craig

Pro Holly Craigovou je kniha debutem. Dle mého názoru velmi povedeným!
Kniha je plná lží, intrik, tajemství a zvratů.

Emma na první pohled vypadá jako křehká květinka, ale nakonec se z ní vyklube silná žena, která se před ničím nezastaví. Udělá vše pro to, aby zachránila své děti.

Díky krátkým kapitolám se kniha četla téměř sama. Navíc má čtenář tendenci číst neustále dál a dál.

Co nemusí všem vyhovovat je styl vyprávění - kapitoly jsou střídavě z přítomnosti a "o tři měsíce dříve" apod. Postupně se tak odkrývají všechny otevřené otázky.

Místy se zdá kniha zdlouhavá. Je to tím, že dost pasáží bylo na můj vkus zbytečně "rozvleklých". Určitě bych v tomto směru ubrala.

Jinak byla kniha natolik napínavá, že si udržela mou pozornost až do konce a já se už teď těším na autorčinu další knihu. Doufám tedy, že nezůstane pouze u jedné. Dle mého názoru má dobře našlápnuto! :-)

02.01.2024 4 z 5

Hlas krve Hlas krve Heather Chavez

Kniha na 100% splnila má očekávání. Byla jsem napnutá až do konce a měla jsem i tip, kdo by v tom mohl mít prsty a moc jsem se nesekla.

Stejně jako u první autorčiné knihy, i zde smekám nad vykreslením jednotlivých postav. Sesterské pouto mezi Frankie a Izzy bylo neskutečně silné a dechberoucí.

Jak daleko člověk dokáže zajít jen proto, aby ochránil své dvojče? Tak přesně na tuhle otázku dostanete po přečtení knihy odpověď.

Suma sumárum -> já jsem nadšená a stejně jako Tři dny do pekla, tak i tuto knihu budu doporučovat na každém kroku! Za sebe jí nemám co vytknout a budu se těšit na autorčinu další knihu.

27.10.2023 4 z 5

Spisovatel Spisovatel Lucie Salová

Nebudu lhát, zpočátku jsem byla lehce skeptická a bála se, jak na mi kniha bude působit, jak se mi bude líbit a zda mi autorčin styl psaní sedne. Nicméně hned po první kapitole mě autorka ujistila, že se mohu pohodlně usadit a nechat se unášet příběhem. :-)

Jako celek hodnotím knihu čtyřmi hvězdičkami. Díky čtivému a přímému stylu psaní, které autorka má, se kniha četla téměř sama.

Za mě rozhodně Erotika s velkým E! Musím uznat, že autorka má skvělou představivost a talent na psaní vzrušujících scén, které ve čtenáři vyvolají ty správné pocity! Některé scény byly dost úsměvné, ale proč ne. :)) Fantazii se meze nekladou.

Na knize mě zamrzelo pouze několik posledních stránek. Konec se seběhl hrozně narychlo a zbytečně moc překombinovaně, že jsem se až plácala do čela. Nebudu ale spoilerovat.

Za mě tedy rozhodně velké doporučení. :))

27.10.2023 4 z 5

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Chvíli mi trvalo, než jsem si utřídila, kdo je kdo. V knize se střídá několik postav, které vypráví svůj příběh a my se v průběhu čtení dozvídáme, kdo je kdo a kdo se teď v danou chvíli kde nachází.

Každopádně, jak se do toho dostanete a přestanete přemýšlet, o kom v danou chvíli čtete, tak nebudete stačit zírat. Příběh je skvěle promyšlený a já před autorkou smekám. Nebojím se říci, že tohle byla jedna z mých TOP knih roku 2021 :-) Za mě rozhodně velké doporučení!

23.08.2023 5 z 5

Sestry ve zbrani a písni Sestry ve zbrani a písni Rebecca Ross

Ačkoliv začátek moc slavný nebyl, bylo zde pár "much" - komických scén, které mi přišli absurdní. Navíc autorka zde nemálo pasáží totálně zabila a zničila jejich kouzlo jenom proto, aby vše bylo "sluníčkové". To mě mrzí doteď.

Každopádně čtivost se knize rozhodně nedá upřít. Právě proto se mi kniha tolik líbila. Doslova jsem se od ní nemohla odtrhnout. :-)

23.08.2023 4 z 5

Všechno je krásné Všechno je krásné Eleanor Ray

Mezi námi děvčaty/chlapci, nečekala jsem, že by kniha mohla být obohacena mírným nádechem detektivního vyšetřování, kdy se Amy vydává zjistit, co se vlastně před těmi 11 lety stalo.
Opravdu její kamarádka utekla s jejím přítelem nebo za tím bylo něco jiného?

I když se to na první pohled nemusí zdát, tak nejenže vás kniha pohladí po duši, jak hlásají skoro všechny recenze, ale také vám zlomí srdce. Ačkoliv to bude pěkně bolet, uvidíte, že je na tom i něco krásného.

Věřím, že stejně jako samotnou hrdinku Amy, tak i čtenáře tahle kniha nahlodá k zamyšlení se nad svým životem a nad tím, co všechno kolem sebe máme a zda jsou všechny materiální věci doopravdy tak důležité. Zda to nejsou pouze náplasti, které nám pomáhají se vyrovnat s nějakou ztrátou..

Co se týče autorčina stylu psaní, tak ten mi dokonale sedl. Písmenka mi ubíhala před očima neskutečnou rychlostí a díky krátkým kapitolám stránky mizely ještě rychleji.

Pokud máte rádi romány s nádechem tajemna a zkoumání minulosti, věřím, že vás tahle kniha nadchne stejně jako mě. :-)

23.08.2023 5 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Ex na koštěti se četla doslova sama. Dokonce jsem vzpomínkami zabrouzdala do dob, kdy jsem každý den koukala na Sabrinu mladou čarodějnici - kterou mi kniha připomněla. :-)

Kniha je soustředěna na témata jako jsou láska, magie, rodina a svým způsobem i sebepoznání a to, co je pro Vivienne vlastně důležité. Vivienne se snaží vyrovnat s tím, že se očividně ani po těch devíti letech z rozchodu nevzpamatovala a že ji to k Rhysovi pořád táhne.

Všechny postavy, které se v knize objevili mi padli do oka. Navíc styl psaní autorky byl poutavý i vtipný, takže věřím, že si své čtenáře najde a bude nacházet ještě dlouho. :-)

Pokud zrovna máte chuť na nějakou milou oddechovku věřím, že se vám bude Ex na koštěti líbit.

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

Autorka vynikajícím způsobem udržuje čtenáře po celou dobu v napětí.
Ráda bych také vyzdvihla skvěle propracované postavy, se kterými si autorka dost nemilosrdně pohrála. - Což samozřejmě bylo smyslem celého příběhu.

Za mě se rozhodně jedná o knihu, která stojí za přečtení a troufám si říct, že s podobným dějovým spádem jsem ještě u žádné knihy nesetkala. A možná právě proto si mě získala.

Pokud máte rádi psychologické thrillery, za mě velké doporučení.

Umění smrti Umění smrti David Fennell

Od knihy jsem měla velká očekávání. Bohužel zhruba v polovině knihy začala má pozornost upadat a já si přála, aby příběh nabral stejné tempo jako měl ze začátku.

Naopak blíže ke konci byla kniha skvělá a tak trochu si závěrem vylepšila celkové "skóre". Hltala jsem stránku za stránkou a užívala si autorův styl psaní.

Postavy byly dobře propracované. Každý měl svůj vlastní charakter a životní příběh.

Co mě hodě zklamalo byl fakt, že se autor nevěnoval rozboru záporné postavy. Chybělo mi zde více kapitol z pohledu onoho "umělce".
Věřím, že by se pak čtenář do příběhu více ponořil a hlavně by společně s hlavními hrdiny prožíval celé to "honění za podezřelými".

Suma sumárum - kniha rozhodně svým dějem zaujme, ale neřekla bych, že se jedná o dílo, které by předčilo jiné zajímavější thrillery/detektivky. Otázkou také je jestli se v záplavě těch lepších thrillerů neztratí. Původně jsem knihu hodnotila 4 hvězdičkami, ale nechala jsem si to uležet v hlavě a dávám nakonec 3,5 hvězdičky.

Knihu hodnotím jako slušný průměr, který neurazí. Věřím, že čtenáře si určitě najde, ať už dnes nebo jak bude plynout čas. :-)

22.08.2023 4 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

(SPOILER) Až do poslední chvíle mě nenapadlo podezřívat osobu, která nám byla téměř po celou dobu na očích. Všechny kousky skládačky se nakonec pomalu začaly dávat dohromady a příběh jako celek začal dávat dokonalý smysl.

Autorka píše neskutečně poutavě. Atmosférou příběhu dokáže čtenáře přenést do tajemného světa plného mrtvol, intrik, ale také přátelství.

Věřím, že si kniha získá spousty dalších čtenářů, kteří budou z příběhu nadšení alespoň z poloviny tak jako já. :-)

Do morku kostí Do morku kostí Camille DeAngelis

Knihy jsou prostě lepší než jejich filmové adaptace a tady to platí na 1000% ne-li víc.
Na to, že má kniha nálepku "temná romance" na mě tedy moc temná nebyla. Spíše hodně dramatická - thrillerová.

Ačkoliv mohla být kniha (ve směru ke kanibalismu) více propracovanější a uvěřitelnější, s knihou jako celkem jsem nakonec byla spokojená. Kniha byla čtivá a rozhodně lépe zpracovaná než její filmová adaptace, kterou bych přirovnala ke slabšímu Bčkovému hororu.

Pro hodně slabší povahy může být kniha i film těžší na zpracování. Komu vadí už jen malá zmínka o tom, že tam někdo jí lidské maso (bez větších detailů) pro něj kniha asi nebude to pravé ořechové. Pro trochu otrlejší to podle mě bude tak akorát. No a pro ty co jsou na tom jako já, to bude jen slabý odvar. :))

22.08.2023 4 z 5

Minda na výletě Minda na výletě Ivana Jindřichová

U knihy jsem se neskutečně pobavila a také zavzpomínala na zážitky u kterých jsem byla svědkem i na instagramu v době, kdy se daná událost stala. Ačkoliv vše dobře dopadlo, stejně jsem se místy bála a říkala si "to snad není možný!".
Jak se říká, vše nakonec nějak dopadne a v Ivančině případě to platí dvojnásob.

Kniha se četla skoro sama. Co bych ještě ráda vypíchla jsou vtipné ilustrace, kterými je kniha obohacena a věřte mi, že i u nich se pobavíte.

01.01.2023 5 z 5

V posledním tažení V posledním tažení Nina Lykke

Autorka se v knize dobře „vyřádila“. Velmi se mi líbily části, kdy Elin seděla v ordinaci a střídal se u ní jeden pacient za druhým. Neskutečně jsem se v těchto částech pobavila. Byly zde části, kdy jsem Elin nenáviděla, litovala i milovala. Doteď se nemohu rozhodnout, jaká emoce převažovala víc.

Co ale mohu říct s čistým svědomím je to, že by tahle kniha neměla uniknout vaší pozornosti. Každý z nás si z ní něco odnese nebo se přinejmenším zamyslí, zda opravdu žije takový život jaký chce nebo potřebuje změnu, protože se noří do hluboké propasti.

Za mě tedy velké, upřímné doporučení. :-)

06.09.2022 4 z 5

Rudý vlk Rudý vlk Rachel Vincent

Rudý vlk sklízí poměrně slušné hodnocení napříč všemi kanály pro hodnocení knih. Ačkoliv je kniha určena spíš pro mladší čtenáře, mohu potvrdit, že ani starší publikum neurazí. I ve svých třiceti jsem se pro Adélin příběh nadchla a s chutí bych si jej přečetla znovu. :-)

Začetla jsem se hned od prvních stránek a hlavní hrdinku Adel si zamilovala téměř okamžitě. Díky čtivosti a stylu psaní autorky, to pro mě byl opravdu skvělý čtenářský zážitek.

Nevím, jak kniha obstojí u náročnějších čtenářů, ale za sebe mohu říct, že jsem byla víc než spokojená. Věřím, že si kniha bez problémů najde svůj okruh čtenářů, kteří se do příběhu bezhlavě zamilují.:)

06.09.2022 5 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Na autorce obdivuji hlavně to, jak nám ve svých příbězích předává životy lidí, které se nám dostanou pod kůži a my pak jen bez dechu pozorujeme, kam se jednotlivé životy ubírají dál.

Sama jsem nemohla uvěřit tomu, co všechno se na necelých 400 stránkách stalo a jak mi některé události vyrazily dech.

Kniha se oprávněně může pyšnit svou čtivostí bez vycpávkových částí. Kapitoly jsou zakončeny tak, že je čtenář nucen číst dál a dál. Díky tomu se ocitnete za polovinou ani nebudete vědět jak.

Malibu v plamenech ve mě vyvolalo mnoho pocitů a právě díky tomu na ni jen tak nezapomenu. :)

06.09.2022 5 z 5

Všechno bude dobrý, Beth Všechno bude dobrý, Beth Barbora Koutná

Moc mě mrzí, že musím dát knize tak nízké hodnocení. Nerada bych ji úplně shazovala, ale nemohu ji ani do nebe vychválit. Za mě byl potenciál příběhu, který anotace slibovala, nedostatečně využit.

V knize byla hromada „zápletek“, které jsem nestihla vstřebat a byl konec a zase se řešilo něco jiného. Byla zde kopa myšlenek a nepodstatných odboček od tématu, že mi po 60 stránkách přišla kniha nudná.

Bylo fajn sledovat vývoj hlavní postavy, to jak se v čase měnila a jaký měla postoj k tomu, co všechno se jí stalo. Ale mělo to svá podstatná ALE.

Například mi přišlo zvláštní, že Beth dostala zhruba v polovině knihy mazlíčka, který by jí na 100% ovlivnil život, ale pak se na něj vlastně zapomnělo nebo už nebyl tak důležitý, protože se začalo řešit něco jiného. No a tak to vlastně bylo po celou dobu příběhu se vším, co se tam nakouslo.

Pokud si můj komentář čte někdo mladší, doporučuji si na knihu udělat vlastní názor tím, že si ji přečtete. Třeba vám padne do noty. :-)

06.09.2022 2 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Scott Reintgen

Pocity z druhého dílu se u mě střídaly jako na horské dráze. Začátek vypadal slibně, jenže poté jsem se téměř do posledních 100 stránek nudila a přemýšlela, proč se mi druhý díl nelíbí tak, jako ten první.

Usoudila jsem, že to bylo hlavně kvůli tomu, že jsem na polovinu postav zapomněla a vlastně jsem si ani nepamatovala, jak skončil první díl.

Naopak posledních cca sto stran bylo skvělých. Děj začal konečně nabírat na obrátkách a schylovalo se k závěrečnému vyuzlení.
Zakončení příběhu se mi velmi líbilo a právě proto dávám knize 3 hvězdičky.

30.08.2022 3 z 5

XOXO XOXO Axie Oh

Kniha představuje dokonalou kopii klasického k-dorama. Kdo na podobný typ příběhů není zvyklí, můžou mu některé pasáže v knize přijít nelogické, jenže na tom je postavený princip těchto příběhů. Pokud už se čtenář do nějaké knihy pustí, musí počítat s tím, že některé scény budou nelogické a přitažené za vlasy. Stačí se podívat na jeden seriál a hned pochopíte, co tím myslím.

Suma sumárum, kniha se mi velmi líbila. Jedinou výtku bych měla k pravopisným chybám/chybějícím slovům. V poslední době je tohle velký kámen úrazu ve většině knih... a to je velká škoda.

Pokud máte rádi vtipné YA romance a ještě k tomu sexy korejce, věřím, že vás kniha osloví.

30.08.2022 5 z 5