Rosse Rosse komentáře u knih

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Ačkoli mi byl příběh proti srsti, nemohu autorovi upřít originální námět s velmi dobrou krimi zápletkou, která mě totálně odrovnala.

Díky bravurnému vyuzlení dávám knize 3,8*/5* .

Pořád si stojím za tím, že kniha byla zvrácená. Z některých scén mi nebylo moc dobře, každopádně dočetla jsem ji a jsem za to ráda, protože ten závěr byl fakt něco!

23.08.2023 4 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Celkově je kniha skvělým sloučením sci-fi a thrillerového žánru s dobře vykreslenými postavami a napínavým dějem, který čtenáře nutí otáčet stránky dál a dál. Delaney umně klade otázky o limitech technologie a povaze lidskosti a nechává čtenáře přemýšlet o tom co se stalo i po dočtení knihy.

Knihu vřele doporučuji všem, kteří mají rádi příběhy s vědeckofantastickým nádechem. Troufám si také říci, že vás kniha bude pronásledovat ještě dlouho poté, co ji dočtete. :))

22.08.2023 5 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Doteď nevím, jak Damiena vnímat. Něco mi na něm do teď nesedí a jsem zvědavá, jestli se s ním ještě setkame. Doufám, že o něm neslyšíme naposledy.

Pořád se také nemůžu zbavit pocitu, že na mě všechno působilo tak nějak uměle a hlavně neuvěřitelně. Začátek byl hodně slibný a zajímavý, ale postupem času se všechno začalo šíleně zamotávat a byla zde šílená kombinace událostí, u kterých jsem jenom kroutila hlavou a říkala si, že to snad nemůže být možný.

Andrew je velký specialista na psaní "epických" scén, které jsou těžko uvěřitelné a tady toho bylo snad ještě víc, až jsem se přes to těžko dokázala přenést a právě proto knihu hodnotím jako jeden z jeho slabších začátků série.

Naopak bych ráda vyzdvihla čtivost. Mayna mám jako autora hodně ráda, proto se k jeho knihám ráda vracím. I v tom případě, když se mi nějaký díl třeba nelíbí. Mayne zrovna patří mezi ty autory, kteří jsou mou srdcovou záležitostí.

Za mě tedy první díl z nové série hodnotím 3,5*/5* a doufám, že další díly budou lepší a lepší.

Štvaná zvěř Štvaná zvěř M. A. Bennett

Pro zaryté fanoušky klasických thrillerů bude po přečtení knihy anotace malinko zavádějící.

Kniha se ale četla sama a jsem ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst. Chyběla mi zde větší akce, která by podle mého knize nijak neuškodila (nemyslím tím přímo mega vraždy) - právě naopak. Přijde mi, že autorka v určitých situacích plně nevyužila potenciálu, které toto téma nabízelo.

Nicméně, akcí a tomu, co se v knize odehrávalo odpovídá žánru young adult thriller. Rozhodně se nebojím, že by si kniha čtenáře nenašla. Věřím, že je mezi námi i skupina čtenářů, která má ráda soft thrillery a kniha se jim bude líbit. Pokud mezi ně patříte, troufám si říct, že vás zaujme. :-)

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Po dočtení se stále nemohu zbavit pocitu, že kdyby měla kniha v druhé polovině méně "vycpávek", byla bych z tohoto dílu nadšená mnohem víc. V porovnání s prvním dílem se mi Haka líbila víc. Možná proto, že vztah Alexe a Lily mi přišel přirozenější a uvěřitelnější. S nimi jsem veškeré emoce prožívala, zatímco u Jacka a Riley to bylo "když se to stane tak se to stane". Chyběla jim jistá kompatibilita.

Navíc, místy jsem nechápala jejich chování vůči sobě navzájem. Gesta vypovídala o tom, že se milují, ale když pak oba otevřeli pusu, moc to tak nevypadalo.

Co se mi naopak hodně líbilo byly novinové články, které knihu (dle mého názoru) velmi pozitivně obohatily. Navíc, to jak se Jack ke všem článkům postavil bylo obdivuhodné! :-)

I když zastávám názor, že bylo v druhé polovině dost vycpávek, ráda bych podotkla, že kniha byla neskutečně čtivá. Styl psaní autorky je prostě návykový a já už se teď těším, jak si zpětně přečtu i její starší knihy a samozřejmě další díl ze série Hřiště lásky.

Suma sumárum - pro romantické duše je série Hřiště lásky trefou do černého. Věřím, že nadchne nejednoho romantika. Ačkoliv knihu nehodnotím plným počtem hvězdiček, budu ráda když se nenecháte odradit a uděláte si na knihu svůj vlastní názor. :-)

Odvoz pro Sáru Odvoz pro Sáru S. C. Lalli

Otázek je mnoho a na všechny z nich dostaneme odpověď. V průběhu čtení jsem se těšila na slibované napětí, ale bohužel mě spíš "přeživší" Sára štvala. Její způsob nalézání pravdy a "vžívání" se do zemřelé Sáry mi nebyl sympatický.

Nicméně styl psaní autorky a to, jak dokázala i přes to všechno, co se mi nelíbilo, udržet čtenáře u knihy a neodložit ji, je pro mě velké plus. Nebojím se, že by si kniha nenašla čtenáře, které příběh nadchne.

Knihu hodnotím jako slušný průměr. Nebylo na ní vyloženě nic špatného, pouze mi nesedla hlavní hrdinka a styl jejího vlastního pátrání po vrahovy. Otázkou je, zda autorka těchto pocitů chtěla u čtenářů docílit nebo ne.

Nechci vysloveně psát, že by se kniha mohla líbit těm čtenářům, kteří v tomto směru ještě nemají moc načteno, i když na tom něco bude. Příběh Sáry může zaujmout širší pole čtenářů a já věřím, že si ty své najde. :-)

22.08.2023 3 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

Po přečtení knihy si stojím za tím, že anotace moc dobře nevystihuje zmatek, který v knize panoval. Někdy jsem opravdu netušila, co si myslet a připadala jsem si lehce opile. Stejně jako byla Anna po téměř celou dobu .

Velké plus je, že jsem se hned od začátku do knihy začetla. V knize se střídají pohledy více postav a díky tomu působila většina scén trochu zmateně.

Bohužel skvělý začátek a prostředek lehce pokazil překombinovaný a nereálný konec. Za mě by knize prospělo, kdyby skončila tak 30 stránek před koncem. Ta část byla za mě skvělým zakončením a svým způsobem si čtenář mohl ve své hlavě otevřené otázky domyslet. Raději bych uvítala konec s otevřenými otázkami než ten, kterého jsme se dočkali.

Když si odmyslím nereálné zakončení, příběh byl skvělý a kniha se četla téměř sama. Ocenila jsem flashbacky do minulosti. Díky nim čtenář Anně víc rozumí a chápe její chování. Ačkoliv se některé vzpomínky hůře četly, pro příběh byly klíčové. Kniha vás emočně vyždímá a závěr lehce uspokojí.

I přes to ale budu knihu ráda doporučovat dál, protože kromě toho na ní nebylo nic špatného a líbila se mi. Zanechala ve mně hodně pocitů a věřím, že podobné emoce dokáže vyvolat i u dalších čtenářů.

Návrat zmizelého Návrat zmizelého Philip Gray

Líbilo se mi, že se autor nebál psát i drastičtější scény, které přeci jen k válce patřili. Postava Amy mi sedla hned od prvních stránek. (Za mě hrdinka s velkým H!)

U Mackenzieho jsem na vážkách, protože mi přijde, že ani nebylo moc času jej poznat. Příběh se víceméně točil kolem Amy a dalších vedlejších postav.

Za mě kniha rozhodně stojí za přečtení. Pokud jste milovníkem thrillerů, věřím, že se vám také bude líbit. :-)

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Kniha ve mě vyvolala směsici několika pocitů, ale nejvíc zde převládal strach, znechucení, lítost a nakonec i úleva. Ani jeden z hrdinů to neměl v životě jednoduché. Každý se potýkal se svým problémem a snažil se to svým způsobem ventilovat. Každá z postav měla svůj daný charakter a tím bylo velmi jednoduché se v postavách vyznat i bez toho, aniž bychom si vzpomněli na jeho/její jméno.

Díky napětí, které se táhlo po celý příběh, jsem se ani na chvíli nenudila. Hltala jsem stránku za stránkou a toužila znát vyuzlení co nejdříve. Konec byl mrazivý a nečekaný, tedy alespoň pro mě. Určité věci jsem si nespojila a proto byl pro mě závěr šokující. Nicméně, jiný konec si ani nedokážu představit.

Chtěla bych tímto poděkovat autorovi za skvělý čtenářský zážitek, který mě utvrdil v tom, že Aleš je opravdu dobrým spisovatelem. Umí ve čtenáři vyvolat ty správné pocity a dokonale zamotat hlavu. :-)

Polib mě Polib mě Stella Tack

Příběh Ivy a Ryana byl krásný, romantický a vtipný. Jsou párem, který se k sobě hodil od prvních stránek a já je za to milovala. Také se mi velmi líbila jejich chemie, která z knihy udělala skvělý čtenářský požitek. :-)

Kniha se četla doslova sama. I když má skoro 400 stránek, čtivost jí nechybí. Dalo by se říci, že je to pěkná macatá jednohubka.

Za mě rozhodně velké doporučení! :-)

Královna šťastných katastrof Královna šťastných katastrof Dylan Newton

Ačkoliv se jedná o klasickou romanťárnu plnou klišé, do nálady mi sedla perfektně. Kate i Drake byli skvělý. Pasovali k sobě jako dva dílky skládačky už od samotného začátku.

Jsem velkým fanouškem hororových knih, takže mě hodně potěšil fakt, že jeden z hlavních hrdinů byl právě autor hororů. Na druhé straně tu byla Kate, organizátorka svatebních obřadů - tuhle práci jsem vždycky obdivovala, takže jako hlavní postava pro mě byla Kate víc než zajímavá.

Pokud máte rádi vtipné romantické příběhy, určitě si nenechte tuto jednohubku ujít!

01.01.2023 4 z 5

Toxická láska Toxická láska Saskia Noort

I když ke konci bylo jasné, kam vyuzlení příběhu směřuje, stejně jsem byla překvapená a po zavření knihy se mi hlavou honily myšlenky: Co teď? Jak tak bude moci Lies žít? Je si jistá, že našla pravdu, ale co když to tak není…

Kniha se mi opravdu hodně líbila. Ačkoliv mě Lies trochu vytáčela, na kvalitě knihy to neubralo. Tím, že má kniha dost velká písmenka se navíc četla i poměrně rychle takže věřím, že pokud je tu nějaký rychlo-čtenář, byla by to pro něj doslova jednohubka na jeden večer. :-)

06.09.2022 4 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Krásný, místy i vtipný příběh o dvojčatech Ester a Soni si mě neskutečně získal. Sonička mi padla do noty, zatímco s Ester jsem měla menší problém. Nicméně mám takové tušení, že se o ní ještě dozvíme spoustu zajímavostí.

Hodně se mi líbily vtipné pasáže, kterých bylo v knize tak akorát na odlehčení ne moc veselé doby. Bylo úžasné, jak Soňa vnímala situaci před válkou a jak se snažila s danými situacemi vypořádat. Snažila se být silná za všechny okolo, ale postupem času si uvědomovala, že je potřeba myslet víc na sebe než na ostatní – ačkoliv to společnost vnímá jako sobectví.

Kniha byla čtivá a velmi poutavá. Kromě anotace jsem knihu více nezkoumala a proto mě hodně překvapil její závěr. Už teď se těším na další knihu od autorky a tajně doufám, že na ni nebudeme muset dlouho čekat. :-)

Pokud máte rádi příběhy zasazené do předválečné doby, tahle kniha rozhodně stojí za pozornost. Barči se podařilo stvořit opravdu krásný, silný příběh, který by vás neměl minout. :-)

30.08.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Jednalo se rozhodně o zajímavý příběh, kde se nám propletli dva případy. Tempo vyprávění bylo tentokrát pomalejší (tedy alespoň mě to tak přišlo). Neměla takový drive jako předchozí dva díly, ze kterých jsem nadšená. Nicméně, i tak byla kniha čtivá a určitě budu v dalších dílech pokračovat.

Závěr byl lehce předvídatelný. To, jakým směrem se začal případ ubírat mě tedy moc nepřekvapilo.

Nechybí zde kapitoly i z pohledu vraha, které na knihách velmi oceňuji.

Suma sumárum = knihu hodnotím jako slušný průměr. Občas se stane, že je nějaký díl ze série slabší. V sérii určitě budu pokračovat dál, protože Kate a Tristan mi přirostli k srdci. Knihy od Roberta jsou mou srdcovou záležitostí.

14.04.2024 3 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Pro hodně čtenářů tohle byla jedna z nejočekávanějších knih roku. Mezi ty se řadím i já. Autorka u mě excelovala knihou Sedm manželů Evelyn Hugo a další knihy byly stejně úžasné. Carrie Soto není výjimkou.

Ačkoliv se v knize nachází hodně názvosloví používané v tenisu, nijak mi to neubralo na zážitku, který jsem z knihy dostala.

Taylor ví, jak čtenáře doslova připoutat ke knize a udržet pozornost po celou dobu čtení.

Carrie byla úžasná. I když byla pěkně tvrdohlavá, náladová a dost sobecká, stejně jsem si ji zamilovala. Naopak Bowe byl přesný opak Carrie – sladký a milující. Ne nadarmo se říká, že protiklady se přitahují. :))

V závěru knihy mě přepadla silná směsice emocí, kdy se mi oči lehce zalili slzami.

Budu se opakovat, ale kniha byla neskutečně čtivá a dechberoucí. Za mě #mustread , který by vás neměl minout i když tenis není/nebyl vaší vášní. :))

17.03.2024 5 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Tři samostatné příběhy, které se nám postupně proplétají. Všichni se snaží svým způsobem přežít. Nemilým zjištěním je, že někteří z nich jsou pravděpodobně infikovaní.

Příběh je plný napětí a nejistoty. Věřím, že si každý čtenář najde svého oblíbence, jenže otázkou je, zda alespoň jeden z nich zvládne přežít tu noční můru, ve které se ocitli.
Bylo napínavé sledovat, jak se jednotlivé kousky skládačky propojovali. Díky tomu je čtenář v neustálém napětí a horko těžko se kniha odkládá.

Mými oblíbenci jsou bezkonkurenčně Hannah a Meg.

Nachází se zde pár částí, které napětí tak trochu pohřbívají, ale celkově se mi kniha líbila. Tudor opět ukázala, že umí psát a že dokáže čtenáře po celou dobu udržet v napětí. Neodhadla jsem, že se příběh propojí zrovna v tomto směru.

Přiznám se, že po delší době se mi do rukou dostala kniha, která mě svým vývojem překvapila. Za mě tedy rozhodně velké doporučení. Pokud patříte mezi fanoušky thrillerů, tak si knihu určitě nenechte ujít.

28.01.2024 4 z 5

Manželky Manželky Tarryn Fisher

Thriller "Manželky" slibuje čtenářům, že se jedná o jeden z nejspletitějších a nejpřekvapivějších thrillerů, jaký jsme kdy četli.
Ze začátku jsem si myslela, že příběh zapadne do hromady dalších psychothrillerů dnešní doby, ale musím uznat, že na příběhu bylo něco "víc". Ačkoli byl konec dost šílený, autorka mě překvapila tím, jak si dokáže pohrát s myslí čtenáře a zamotat mu tak hlavu.

Za mě se tedy jedná o velmi slušný psychothriller, na který určitě jen tak nezapomenu. :-)

02.01.2024 4 z 5

Rybář Rybář John Langan

Ačkoli se v knize nachází část, kterou jsem si nedokázala moc živě představit (hlavně z toho důvodu, že to bylo absolutně nereálné a přitažené za vlasy - ano, beru v potaz, že se jedná o smyšlený horor, ale i tak), hodnotím knihu velmi pozitivně. Četla se jedním dechem a má představivost jela na plné obrátky!
Ať už jste fanoušky Stephena Kinga, Jennifer McMahon nebo zkrátka dobrých temných příběhů, vřele vám Rybáře doporučuji. Jsou tam sice pasáže u kterých budete mít chuť knihu odložit, ale za dočtení tento příběh opravdu stojí. :-)

02.01.2024 4 z 5

Holky z Detroitu Holky z Detroitu Tori Whitaker

Během čtení se u mě vystřídalo nespočet pocitů. Kniha se četla úplně sama a v průběhu čtení jsem se nejen pobavila, ale i soucítila s hlavními hrdinkami, které se snažily kariérně dostat na špičku a osamostatnit se. Zvlášť v roce 1920 to muselo být pro ženy neskutečně těžké a proto jsem Violet za její sílu obdivovala.

Kniha je směsicí historické fikce a moderního románu, která rozhodně zaujme širší okruh čtenářů. Jedná se o knihu, která pohne vaším srdcem a věřím, že si Violet i Melanii bezpodmínečně zamilujete.

Při posledních stránkách mi málem ukápla slza, ale zakončení nemohlo být lepší.

02.01.2024 5 z 5

Duna, grafický román, Kniha 1 Duna, grafický román, Kniha 1 Kevin J. Anderson

Filmová adaptace Duny vyvolala velký boom a díky tomu u nás začali vycházet různé adaptace ať už jsou to grafické romány či knihy s filmovými obálkami.

Cílem tohoto zpracování je namotivovat nové čtenáře k přečtení této, dá se říct, klasiky mezi science fiction. :-) U mě to zafungovalo a ráda bych si někdy přečetla i knižní předlohu. Tak snad někdy. :))

Spokojenost s grafickým zpracováním je diskutabilní, nicméně mě tam vyloženě nic nevadilo a zpracování se mi líbilo. Je pravda, že Paul je zde vykreslen trochu starší, než by měl být, ale každý má jinou představivost.

Když bych měla grafický román hodnotit jako celek - jsem spokojená, takže za mě 5/5. :-)

02.01.2024 5 z 5