Ropušák Ropušák komentáře u knih

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tolkien patří mezi nejlepší spisovatele na světě a svými příběhy dokáže uchvátit. Nemohu snad ani slovy popsat, jak jeho příběhy mám rád. Velkolepé dílo!

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Další kniha, kterou by měl do rukou vzít každý. Mě k tomu donutila maturita a jsem za to rád. Knížka je sice trochu složitější, ale každý si v ní najde, co mu vyhovuje. Mě více zaujalo vyprávění Sophie.

08.03.2015 4 z 5

Pohádkový příběh ze světa Středozemě není třeba představovat. Dobrodružství Bilba Pytlíka zná snad každý. Doporučuji :)

Silueta Silueta Justin Richards

Moje třetí kniha s Doctorem Who a zatím také nejlepší. Dokázala hezky vtáhnout do děje, ale přibližně v půlce už víte, jak to asi je, ale mě osobně to vůbec nevadilo :) Takový mimozemský Sherlock Holmes :)

08.05.2018 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Závoj smutku Závoj smutku Tommy Donbavand

Je to jako další díl v řadě, který bohužel není ničím výjimečný. Když vydávají knihu, tak jsem si představoval něco jako speciál, ale bohužel tomu tak není.

03.02.2018 3 z 5

Studna věčnosti Studna věčnosti Richard A. Knaak

Naprosto parádní! Číst příběh, kde se objevují oblíbené postavy ze hry vás daleko lépe a více vtáhne do děje. Dozvíte se zde, jak to všechno začalo s Plamennou legií, jak to bylo dříve, než se z některých postav stali záporáci apod. Rozhodně se těším na další dvě pokračování a už se nemůžu dočkat. Jsem zvědavej, jak to všechno dopadne. Kniha mě velice nadchla a rozhodně doporučuji :)

18.03.2015 5 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Další velmi krásné, ale smutné dílo ze světa Středozemě. Kniha se čte velmi snadno a čtenáře do sebe vtáhne. Doporučuji :)

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Opravdu úžasné dílo. Je zde popsána celá historie Středozemě. Kniha je trochu těžší ke čtení, mnoho postav neustále se měnící, protože popsat celou historii v tak krátkém díle není jednoduché. Každý fanoušek by i přesto měl tuhle knihu vzít do ruky. Pochopí zde mnoho věcí, které se dále proplétají v Hobitovi nebo Pánu prstenů. Rozhodně doporučuji :)

Kruh nenávisti Kruh nenávisti Keith R. A. DeCandido

Z knih ze světa Warcraft, které jsem už přečetl je tahle opravdu méně čtivá. Dozvěděl jsem se zde mnoho nových věcí, ale svým dějem mě až tak moc nezaujala. Fanouškům doporučuji, ale těm, co hledají nějaké nové fantasy bych doporučil spíše jiné díly.

08.03.2015 3 z 5

Poslední strážce Poslední strážce Jeff Grubb

Zde jako i u druhého dílu jsem byl přímo nadšený. Od knihy jsem se nemohl odtrhnout a byl jsem velice překvapen, jak příběh skončil. Zde jsem se opět dozvěděl mnoho dalších informací, které si spojuji s dějem ve hře Warcraft III. Opět mohu jen doporučit :)

Den draka Den draka Richard A. Knaak

Jako fanoušek světa Warcraft jsem už od malička, a tak jsem se rozhodl místo hraní vzít do rukou i knižní verze těchto příběhů. Proto, že všechno rád beru popořadě, tak jsem začal hned prvním dílem. Musím říct, že se to s příběhem ze hry krásně doplňuje a některé informace a různé zápletky by mi chyběli nebýt těchto knih. Rozhodně doporučuji :)

08.03.2015 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Na detektivky nejsem, ale tohle mě opravdu zaujalo.

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

K této knize mě donutila maturita a musím říct, že se mi líbila. I filmové zpracování je dobré. Doporučuji

Vládce klanů Vládce klanů Christie Golden

Naprosto vynikající!!! Z tohoto příběhu jsem byl unesen. Je zde parádně popsán život orkského náčelníka Thralla. Orkové jako rasa se mi vždycky hrozně líbila i ve hře. Děj vás přímo vtáhne a můžu jen doporučit :)