Ronnie68 Ronnie68 komentáře u knih

Aliance Aliance Veronica Roth

Kniha byla zpočátku hodně rozvážná, a mě chvílemi nudila. Ale od půlky se děj začal rozvíjet, konec byl sentimentální. Nebyla to tak strašná kniha, ale divergence s rezistencí byla v porovnání s 3. dílem lepší.

18.02.2015 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Druhý díl trilogie byl daleko více zajímavější, akčnější a dokonce i čtivější než první díl. Úplně mě to vtáhlo do děje. Zajímavý byl hlavně ten otevřený konec knihy ... už se těším až dočtu i 3. díl.

07.02.2015 5 z 5

Tajemství lovce duchů Tajemství lovce duchů Joseph Delaney

Do knihy jsem se prakticky ponořila. Řekla bych, že to byl i lepší díl než předešlý - bylo tam více napětí.

03.02.2015 5 z 5

Kletba lovce duchů Kletba lovce duchů Joseph Delaney

Kniha se mi četla opravdu skvěle. Místy byla napínavé scény, které mě přímo vtáhly do děje.

03.02.2015 5 z 5

Učeň lovce duchů Učeň lovce duchů Joseph Delaney

Do knihy jsem se přímo "zažrala". Bylo to napínavé a zajímavé čtení. Už se těším až přečtu druhý díl.

15.01.2015 5 z 5

Kniha se mi četla opravdu dobře. Autor člověka přímo vtáhne do děje, tak že s Bilbem a 13 trpaslíky jsem prožívala všechny jejich trable, vtipné momenty (například na začátku knihy u Bilba.....) ale i dech beroucí konec.
Myslím si, že by si tuto knihu mohl oblíbit každý...

30.12.2014 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Knihu jsem hltavě přečetla. Myslím si, že to bylo dokonce i lepší než celá první kniha. Úžasný strhující příběh + napětí .... no prostě bych to doporučila všem, co mají rádi takové příběhy.

18.12.2014 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Mě kniha zaujala už od začátku. Byly tam napínavé scény + dobré hlášky Minha. Knihu bych doporučila všem, co mají rádi tento žánr (sci-fi) a špetku napětí.
PS.: Někdy je lepší když se čte první kniha a až pak se vidí film ..... já jsem první viděla film, ale přesto se mi kniha četla dobře

24.11.2014 5 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Knihu jsem právě přečetla a opravdu se mi úžasně četla ... některými částmi se sice nepatrně od seriálu liší - ale mě to vůbec nevadilo...
Prostě bomba.

02.10.2014 5 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Knihu jsem nedočetla ... protože jsem předtím viděla film a kniha se o hodně lišila. Ale pokud bych film neviděla dřív.. určitě bych knize dala minimálně 5 hvězdiček..

12.09.2014 3 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Přečetla jsem a fakt se mi líbila, ale je to zatím jen jedna polovina knihy, ale na té druhé polovině se již pracuje,.. už se těším až ji dočtu
Jelikož jsem první viděla seriál před knihou, tak jsem to v hodně ohledech srovnávala. Pár odlišností by se našlo, kniha rozvíjí fantazii, tak jsem se dokázala snadno začíst.

19.08.2014 5 z 5

Bídníci (převyprávění) Bídníci (převyprávění) Václav Dušek

Bídníky jsem už přečetla podruhé a stále se mi dobře četla - i když to byla jen zkrácená verze. Ale vše důležité v ní bylo obsaženo, takže si nemůžu na nic stěžovat. Nejvíce se mi líbila scéna na barikádách a dojemný ale smutný konec.

19.08.2014 5 z 5

Záhady starověkých textů z celého světa Záhady starověkých textů z celého světa Reinhard Habeck

Pro ty, kteří se zajímají o historii je to velmi dobrá kniha. Mně osobně nejvíce nadchly texty, které se týkaly řeckých nebo římských dějin. Ale jsou tam i texty pocházející z Egypta a další texty dodnes ještě nerozluštěné.
Pro někoho to také může být zajímavé.

15.08.2014 5 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Kniha se mi četla docela dobře ..... některé scény byly fakt dobrý např. s T.- rexem.
Jenže problém byl v tom, že jsem první viděla film a až pak jsem četla knihu, kdyby to bylo na opak nejspíš bych to ohodnotila i pěti hvězdičkami.

09.08.2014 4 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Jsou to úžasné příběhy o bájných bytostech a bozích .... prostě příběhy které mám ráda a ještě možná párkrát si přečtu.

01.08.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Byla to jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla, prakticky bych řekla, že i ta nejlepší co jsem kdy četla.
Skvělý příběh se smutným a dojemným koncem nad kterým jsem si pobrečela.
Doporučuji si knihu přečíst, je fakt úžasná.

15.07.2014 5 z 5

Vzkříšení Vzkříšení Lisa Jane Smith

Kniha nebyla špatná, i když zprvu se mi do ní vůbec nechtělo, protože už upíry zas tak v lásce nemám. Ale četla se mi dobře. Podle mého názoru mohla autorka touto knihou sérii ukončit, jelikož je na konci šťastný konec Eleny a Stefana.

11.07.2014 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Kniha vůbec nebyla špatná, ale opět bych řekla, že druhá půlka knihy byla lepší a napínavější.

07.07.2014 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Byla to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Prakticky se skoro četla sama.
Abych řekla pravdu, před knížkou jsem viděla seriál, ale řekla bych, že když to můžu s tím seriálem srovnat, knížka byla v některých ohledech barvitější.

28.06.2014 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Kniha se mi četla docela dobře. Zachycuje zde jaký byl tenkrát život .. jak hrozný to bylo ve válce.... Vlastně bychom si z téhle knihy měli vzít ponaučení, že my se máme v dnešní době mnohem lépe, než autor v té své.
Kniha byla opravdu zajímavá.

17.06.2014 4 z 5