Kletba lovce duchů

Kletba lovce duchů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18748/kletba-lovce-duchu-18748.jpg 4 73 8

Kroniky Wardstone série

Thomas Ward je v prvním roce učení u lovce duchů Johna Gregoryho. Brzy podstoupí zkoušku ohněm, při níž se musí vypořádat s duchem prvního stupně. Společně s lovcem pak odjíždí na pohřeb do Priestownu, města s obrovským kostelem a velkým tajemstvím pod jeho ulicemi. Lovec se zde chce konečně vypořádat s duchem zvaným „Zhouba", který je uvězněn v katakombách. Úkol komplikuje příjezd inkvizitora, který považuje lovce duchů za čaroděje. Inkvizitor lovce zajme a drží s ostatními čaroději v temných chodbách sklepení. Tom se lovce vydává zachránit...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Deus

Curse of the Bane , 2007

uzivatel83509
11.07.2023 5 z 5

První díl příběhu jsem nečetla, ale tahle kniha se mi líbila. Byla dobře sepsaná a napínavá až do poslední chvilky...
Překvapila mě ta krásně pochmurná atmosféra, která úžasně vtáhla do děje. Myslela jsem, že knížka je trochu více pro děti, ale asi mě zmátla obálka knihy :-) hezké čtení!

Kee
12.08.2022 3 z 5

"Pamatuj si tohle, synu. Nikdo z nás není jen úplně dobrý, nebo úplně špatný - všichni jsme někde mezi tím. Ale v životě každého přichází chvíle, kdy uděláme důležitý krok, buď ke světlu, nebo k temnotě. Někdy je to rozhodnutí, které uděláme ve své hlavě. Nebo možná je to díky výjimečnému člověku, kterého potkáme."

Pokračování rozvíjí vybudovaný svět i postavy. Opět se jedná o komorní příběh, tentokrát však autor značně přitvrzuje co se týče pochmurné atmosféry i grafičnosti předkládaného násilí a strašidelných prvků. Myslím, že překročil pomyslnou hranici určenou dětem a temnota druhého dílu je poněkud silnější káva. Přesto se nejedná o plnohodnotný román pro dospělé - z věkového hlediska Kletba lovce duchů obratně balancuje v šedé zóně.

ilčidlo
23.07.2019 3 z 5

První kniha tohoto autora a také z tohoto žánru a jsem spokojená, hezky se četla a místama i hodně napínavá

shabazza
24.10.2015 3 z 5

Stejně jako první díl: Dospívající mládež to neurazí, nemládežníky zase nijak nenadchne, do toho ten velice špatný překlad a korektury ... a ve výsledku velmi chatrné 3 hvězdy :-)

Ronnie68
03.02.2015 5 z 5

Kniha se mi četla opravdu skvěle. Místy byla napínavé scény, které mě přímo vtáhly do děje.

anishta
27.10.2014 5 z 5

Druhý díl, kde příběh roste a roste. Jestli jsem uvažovala, že první díl je pro děti, tak tohle bych už dětem do ruky nedala vůbec. :D Zhouba byl celkem děsivý. Zatím si dávám od Toma pauzu, ale určitě se k jeho příběhu vrátím.

ciniminisek
20.10.2012 2 z 5

Kniha mě nenadchla,ani se mi nějak extra nelíbila.Není to odpad ale žádný zázrak také ne.Přebal taky nic moc.Já mohu říci,že se k ní určitě už nevrátím.

janade
20.02.2012 4 z 5

myslím, že za prvním dílem to trochu zaostává, ale jinak hezký příběh

Joseph Delaney
britská, 1945 - 2022
2008  83%Učeň lovce duchů
2015  82%Sedmý syn
2011  88%Lovec duchů: Omyl
2009  83%Kletba lovce duchů
2010  86%Lovec duchů: Bitva

Kniha Kletba lovce duchů je v