Ronin Roujin Ronin Roujin komentáře u knih

Cesta Sabla Keeche Cesta Sabla Keeche Neal Asher

Pokračování výborné sci fi o planetě Spatterjay. Více méně pokud se vám líbil Stahovač, tak vás nezklame ani tato kniha. Opět se setkáte s pár postavami z předšlého dílu, opět vás bude udiovovat místní flóra a fauna (naštěstí jsou nyní ty zoologické pasáže mnohem kratší). ve finále jsem se trošku ztrácel v ději ale za mne dobrý.

03.01.2014 4 z 5

Život po arabsku Život po arabsku Emíre Khidayer

Koupil jsem jako dárek (v analogu!) a přelouskal cca za dva dny. čte se dobře a pro základní seznámení s každodenním životem na Blízkém východě je top výborná kniha. Prosvištíme si módu (pánskou i dámskou), i gastronomii, dopravní situaci, školství, rituály a svátky a pár dalších věcí. Doporučuji těm, kteří by chtěli strkat za burku do plynu, stejně tak i těm, kteří by chtěli žít s mužem (či ženou) z těchto končin. Alláh akbar!

23.12.2013 4 z 5

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

Klasická atmosféra většiny HM knížek, jen je to mnohem kratší. Co se týče převodu kansai nářečí jako moravštiny, za mně v poho.

18.12.2013 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

nebylo to špatný ale zdálo se mi to až moc překombinovaný. Zejména to s tou bombou.

15.12.2013 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Líbilo se mi to hodně. Lepší než Paganiniho smlouva a s hpnotizérem tak pade na pade. Sem tam bylo něco předvídatelnější ale ta temná atmosféra příběhu byla výborná. Hlavní záporňák dosahoval minimálně kvalit slavného Hanibala Kanibala a to i přes to, že původem patřil k našim úhlavním nepřátelům. Jsem zvědavý na Svědkyni.

10.12.2013 4 z 5

Banderovci - hrdinové nebo bandité? Banderovci - hrdinové nebo bandité? Milan Syruček

Autor se pokusil co nejobjektivněji podívat na ukrajinkské bojovníky za svobudu, kteří byly a jsou očerňováni snad ze všech stran. trošku mne překvapilo, že samotným bojům UPA je v knize věnována až možná malý prostor, protože autor problém pojal opravdu zeširoka a začíná až u prvních zmínkách o Rusku a Ukrajině. Mohu doporučit, i když bych rozhodně uvítal, kdyby samotným bojovníkům UPA a období německé vlády vna Ukrajině autro věnoval o něco více prostoru.

07.12.2013 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Stejně dobré jako Žena v kleci, jen možná ještě o něco temnější a drsnější. Jen úplný závěr se mi zdál takový zahraný do ztracena. Doporučuji.

07.12.2013 4 z 5

Samotná tato obálka ubírá knize minimálně hvězdičku, spíše dvě.

30.11.2013

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Zatím asi nejlepší příběh z této série. (co jsem já četl) V knize narazíte na překvapivě dost WTF momentů. A teď to nemíním nijak pejorativně. Vysvětlil bych ale nechci spoilovat. Zajímavé bylo i mírné odhalení chodu Armády spásy. Doporučuji.

29.11.2013 4 z 5

Nesvatá trojice Nesvatá trojice Paul Adam

Zcela průměrný thriller plný klišé. Autor zjevně straní jedné zločinné ideologii a až moc očerňuje druhou a přitom jsou obě stejně nelidské. Vše je až moc překomplikované.

09.11.2013 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Četlo se to docela pěkně. Záležitost tak na jeden víkend. Ale že by to byla nějaká bomba, tak to ne. Průměrný detektivka a vraha jsem znal hodně brzo. Jelikož je hlavní postava žnská, tak asi bude tato kniha sedět víc holkám.

05.11.2013 3 z 5

Pod znakem orla Pod znakem orla Simon Scarrow

Celkem čtivé "sandálové" akční čtení. Trošku mi vadily jména hlavních hrdinů, protože až moc mi evokovaly různé věci z dalké budoucnosti (pro nás součastnosti).

02.11.2013 3 z 5

Otrokyně Hlubokého hrdla Otrokyně Hlubokého hrdla Mike McGrady

Pokud je pravda, že natáčení filmů je takový hard core, tak se nedivím Bohdalce, že už od doby Heyndricha se raději stýká s politiky. Docela síla. nevím, zda je vše na 100% pravda ale věřím, že realita silně přavažuje. Jen doufám, že v součastnosti jsou poměry v branži již nohem lepší protože porno je náš nejdůležitější vývozní artikl.

28.10.2013 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Další skandinávská detektivka, kterou bych umístil mírně nad průměr. Některé věci jsou zde dosti překombinované až nereálné ale bavilo mne sledovat sžívání hlavního hrdiny s novým "parťákem". Jsem rád, že jsm se nedal odradit trošku plonkovým začátkem.

27.10.2013 4 z 5

Srdce temnoty Srdce temnoty Joseph Conrad

Moc mně to nezaujalo. Mám raději modernější autory. Občas sice má vyprávění správně temnou atmosféru ale celkově to tak slavné není.

27.10.2013 3 z 5

Sněžný levhart Sněžný levhart Peter Matthiessen

Taková varianta na Zen a údržba motockylu, jen tu autor nejezdí po Státech na Harleyi ale chodí se šerpy po velehorách. velká cesta tam a a zase zpátky a to nejen geograficky, ale i duchovně a částčně jde i o cestu v čase. Popisy himalájské krajiny, flory a fauny jsou opravdu povedené a stejně tak výlety do hinduismu, buddhismu a starých tibetských náboženství. Pokud v sobě máte trošku toho "hippisáctví" kniha by se vám mohla dost líbit.

18.10.2013 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Přečetl jsem téměř přes víkend a přitom má Hájíček v této knize vesnicky rozvláčné "flow". Jednu část překvapení na závěr jsem čekal, tu druhou už ne. Hájíček pěkně vystihl podstatu jedu, který nejen na vesnicích komunisti pravidelně vlévali do myslí svých poddaných. V příběhu je pěkně vidět, jak mohou různí lidé reagovat na neustálé ponižování a bezpráví. jen málokdo takový tlak ustojí takovým způsobem aby nezačal nenávidět toho, kdo ho mučí a šikanuje. Hodně silný příběh.

15.10.2013 4 z 5

Třináctá hodina Třináctá hodina * antologie

Celkem povedený mix mladých horrorových autorů z Polska a z ČR. Každý příběh je trochu jiný a některé jsou lepší než druhé ale v globálu je kniha minimálně v zlatém středu.
Kdyby si ji někdo chtěl také přečíst, doplňuji (legální) odkazy na stažení knih.
http://dstats.net/fwd/1fljr (ePub a mobi)

13.10.2013 3 z 5

Stahovač Stahovač Neal Asher

Určitě nadprůměrná sci fi. Spusta nápadá, neokoukaný a originální svět, kde se děj odehrává, stejně tak postavy. Spousta zajímavých myšlenek a motivů. Možná ty zoologické vsuvky do příběhu mohly být strečnější ale zas to tolik nevadilo. Za mně dobrý.

13.10.2013 4 z 5

Adrian Mole – Léta v divočině Adrian Mole – Léta v divočině Sue Townsend

O ždibíček slabší než úvodní díl ale stále parádní čtení u kterého se člověk zasměje. Jen ty romány v románun jsou trošku nudnější ale to je feature ne bug. XD

29.09.2013 5 z 5