RomanDušek RomanDušek komentáře u knih

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

(SPOILER) U této knihy byl začátek bezva, a dokonce jsem přemýšlel nad tím, že knihu zařadím mezi oblíbené.
Ovšem postupem čtení jsem si tento krok rozmyslel a mé nadšení vystřídalo spíše zklamání. Ze čtení se pak stávala nuda...!
Pořádný děj to nabralo až na straně 138 (!) Což je poměrně dlouho... To bylo za polovinou knihy...!
Co mne tak zklamalo? Je to prosté – absence napínavého děje po většinu knihy, zbohatličtí studenti, jenž dávali najevo bohatství své rodiny až otravným způsobem, ale hlavně – HLAVNĚ tam bylo více sexuálních scén než všeho ostatního. Chápu, že dnešní doba je nastavena tak, že sex prodává. Jenomže v tomto případě to bylo již dost za hranou! Překvapilo mne, že studenti, jejich věk se pohyboval kolem 17-ti let, dokáží určité situace popisovat tak, jako bych četl porno! Za vše mluví Madison a její erotické chvíle s Bishopem. To už si člověk opravdu připadal, že je ta holka v tak nízkém věku vyloženě zkažená...! Je mi jasné, že ve 21. století není nic zvláštního, když dospívající děti mají své první sexuální zážitky již na základní škole. Ale tohle bylo na mě moc...
To, že se Madison neostýchala pohrávat si vzájemně s Natem, svým nevlastním bratrem, komentovat raději nebudu... Nate byl nehorázný sukničkář...!
Že se schylovalo ke skupinovému sexu ve stanu, komentovat nebudu.
To, že studenti po sobě neustále lezli a nebylo pro ně problém užít si a zapomenout a zase si během chvíle najít jinou sexuální hračku na hraní, s kterou si užijí a zase jí vystřídá jiná, komentovat už vůbec nebudu!
Ale to, že Madison ačkoli viděla, jak se k ní členové klubu chovají, co jí byli schopní provést, že to kolikrát zacházelo až k brutálnostem, a ona i přesto všechno udržovala intimní poměr s hlavním vedoucím klubu, a dokonce se do něho zamilovávala, to bylo na mě moc!
Předposlední věc, co mne překvapovala, bylo to, že rodiče Natea a Madison byly po drtivou většinu času pryč a nechávali děti doma jen s chůvou a kuchařem. Nepřipadá mi to jako běžná výchova.
A konečně poslední věc – důvod pro "týrání" Madison členy klubu? Směšný...!
Takže to shrnu – absence napětí, nebo jakéhokoli zajímavého děje, přehnané množství sexu připomínajícího – a to nepřeháním – porno, nebylo čtení pro mě.
Podle anotace to mohl být zajímavý příběh. I další díl sliboval dobré počtení. Holt, nestalo se... 32 stran před koncem knihy jsem to vzdal!
Jedinou hvězdičku dávám za krásný vztah Madison k četbě! To bylo hezké!

15.10.2020 1 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Podle prvních stran to vypadalo na ohromnou srandu. Jenomže přišlo veliké zklamání. Sranda byla opravdu jen na prvních pár stránkách. Poté přišel jen chabý pokus o to být vtipná. Jenomže mě to přišlo, že autorka hlavní postavu (nebo sama sebe) spíše ztrapňuje. Je smutné, když matka myslí hlavně na to, kdy se napije, co to bude za alkohol a kolik toho vypije. Tu jednu hvězdičku dávám za první stránky.
Snažil jsem se do knihy začíst, ale nešlo to. Vzdal jsem po 58 stranách. Budu hodně přemýšlet, zda dám knize ještě v budoucnu nějakou další šanci.

15.10.2020 1 z 5

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Z této knihy (akorát ve starším vydání) nám jako dětem četl děda i babička.
Byly to nádherné chvíle ve společnosti ještě krásnějších pohádek :-)
Moc rád na to vzpomínám a všem rodičům a jejich dětem mohu jen doporučit!

15.10.2020 5 z 5

Útěk z Tábora 14 Útěk z Tábora 14 Blaine Harden

Slovy se nedá vyjádřit utrpení, kterým si Sin prošel ať již v dětství, nebo v dospělosti. To, co on zažíval, bylo nesmírně kruté, bezcitné a odporné!
A to jenom kvůli tomu, že krutovláda Severní Koreje je bezohledná vůči lidským právům. Nechce se ani věřit, že to, co je v knize popsáno, se děje ve 21. století...
Jenom doufám, že poté, co kniha vzbudila takový rozruch v USA a Evropě, že se politické špičky a vládní organizace spojí, aby zamezili dalším krutostem v politických vězeňských táborech. A věznění lidé byli osvobozeni a dostalo se jim náležité pomoci.
Je to velmi silný příběh. Víc netřeba dodávat...
Moc bych přál Sinovi, aby se z posttraaumatického šoku, který stále prožívá i po několika letech od útěku, dostal.

14.10.2020

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Zajímavý příběh o náctiletých dívkách, které se nechávají fotit a pak je jim vyhrožováno zveřejněním nahých fotek na internetu.
Keith Sims se ukázal jako opravdu schopný policista!

Zatloukači Zatloukači Zita Marinovová

Opět vynikající oddechovka i zábava. Skvělý příběh! Vážně jsem se pobavil :-)
Zitu a její styl psaní mám opravdu moc rád!!

Krásky a zvířata Krásky a zvířata Zita Marinovová

:-) :-) :-) :-) :-) VÝBORNÁ A VÝBORNÁ oddechovka pro pobavení. Hlavně ten Viktor byl nejlepší! :-) :-) :-) :-) :-)
Nechápu vlnu kritiky, kterou kniha od čtenářů přede mnou dostala. Hodnocení si zaslouží lepší. Příběh není určen na přemýšlení. Byl sepsán, aby se u něj lidé zasmáli a alespoň na chvíli vypnuli a odsunuli starosti stranou. Kniha u mne své poslání splnila na maximum!!
Zitu Marinovovou mám hrozně rád!

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Opět musím vyzdvihnout dokonalou promyšlenost příběhu i postav! Tohle paní Spisovatelka umí vážně perfektně! Skvělá dějová linka a patřičná dávka napětí. Zkrátka psychothriller jak má být! :-)
Zatím jsem přečetl 4 knihy od této autorky a žádná mne nezklamala.

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

No, tak tohle byla síla!! Nejlepší knížka, kterou jsem doposud četl! Rachel Abbottová se s každou knihou zlepšuje a musím uznat, že povýšila žánr psychothrilleru na úplně novou úroveň! Už ta předchozí kniha Spi sladce stála za to, ale tohle, tohle bylo vážně excelentní!
Ten příběh byl natolik silný, že jsem brečel. Ty pocity, které ve mne postava Natashi vyvolávala, ve mne zůstanou ještě dlouho. Holka jejího věku by neměla zažívat to, co ona.
A ten vzkaz, který nechala Olliemu v kasičce? Nebo vzkaz na letácích, určený pro Natashu, které Emma rozdávala/vyvěšovala po městě? I teď při psaní této poznámky mám slzy na krajíčku...
Rachel Abbottová se tímto stává mou nejoblíbenější autorkou! :-)

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

V pořadí již druhá kniha od Rachel Abbottové, kterou jsem četl a musím upřímně konstatovat, že byla o něco lepší, než kniha Ohrožená. Tím samozřejmě nechci říct, že by ta předchozí byla špatná. To vůbec! Jen tahle měla v sobě víc napětí a dá se právem označit za výborný psychothriller! Jsem z tohoto počinu nadšený! Nemám, co bych vytkl. Skvělé počtení!
Je až neskutečné, jak je příběh promyšlený. V tomto ohledu před autorkou smekám!

Ohrožená Ohrožená Rachel Abbott

Dobrý psychothriller. Líbil se mi styl psaní. Autorka si dala tu práci s tím, aby měla vše do detailu promyšlené. Každá postava aby měla své temné tajemství, které si pečlivě hlídá a nesmí vyjít na povrch. Kolikrát jsem si už myslel, kdo by mohl stát za sražením Annie, ale byl jsem pokaždé vyveden z omylu. Tohle pletení čtenář je hlavou zvládla Rachel perfektně. Celková spokojenost. Jen děti Ellie a Maxe tam mohli mít větší prostor.

Důvěřuj, ale pak se moc nediv Důvěřuj, ale pak se moc nediv Zita Marinovová

Krátká, vtipná a oddechová záležitost. Sice mi z počátku pletlo hlavu to, kdo s kým chodil, kdo se s kým rozešel a kdo komu zahýbal, ale dalo se to pak zapamatovat.
Kniha by mohla mít vyšší hodnocení.

14.10.2020 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Hned od prvních stránek jsem si velmi oblíbil styl psaní tohoto norského autora. Ať již se věnoval té či oné postavě, psal o ní velmi podrobně, ale především poutavě. Své pocity nedokáži tak dobře slovy vystihnout. Zkrátka, okamžitě se Samuel zařadil mezi mé nejoblíbenější autory! A již nyní se těším na knihu Sova a budu se vždy moc těšit na jeho další počiny. Snad jich bude co nejvíc...! :-)
Příběh je velmi dobře vymyšlený. Napínavá dějová linka, provázanost postav a pachatel, kterého by čtenář absolutně nečekal! Není tam žádné krveprolití. Hrozně se mi líbila postava Torbena. Malej klučina, kterého musí mít každý rád :-) Marion byla taky hrozně fajn. Zvlášť, když chtěla koupit panenky a pak si s nimi a Haugerem hrát :-)
Pochvala směřuje také za kapitoly, ve kterých hráli hlavní roli prášky, potažmo návykové látky. Frode Sander Øien, jak zní pravé jméno norského spisovatele, dokázal bravurně popsat pocity, které zažívali lidé, kteří na nich byli závislí. Čtenář si tak mohl lépe představit, co se odehrávalo krátce po požití zmíněných látek ať již v hlavě, nebo těle dané postavy.
Zkrátka veliké nadšení!! S každou postavou si Frode Sander pohrál a psal o ní úžasným stylem.

Pátrání Pátrání Monica Kristensen

Z mého pohledu v knize bylo málo napětí. Sice, jak zmiňují čtenáři přede mnou, je zde pěkně popsána severská příroda a život lidí.
Přiznám se, že jsem od knihy čekal trochu více.

12.10.2020 1 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

(SPOILER) V prvním díle (Ty) mi hrozně vadila postava Peach, v tomto druhém díle mne iritoval Milo. Být v kůži Joea, neměl bych s ním takovou trpělivost a zbavil se ho co nejdříve!
Hodně mne Joe překvapil s Amy. Čekal bych, že to dopadne trochu jinak, když na ní konečně narazil. I když k tomu nebylo daleko.
Nakonec jeho mise hledání Amy po Kalifornii měla pro Joea ten nejlepší konec, když potkal Love.
Maximální spokojenost!

Ty Ty Caroline Kepnes

Zpočátku mi hrozně vadil styl psaní. Jak Joe mluvil. Myslel jsem, že to ani nedočtu... Ale postupně jsem si na to zvykl a nakonec jsem zjistil, že se mi to vlastně líbí. A to hodně!
Joeovi jsem moc fandil.
Super příběh. Chci další takové a chci jich hodně! :-)

Trest pro hříšné Trest pro hříšné John Saul

Mé první setkání s autorem. Z příběhu mladé dívky versus náboženský fanatismus mne až mrazilo. Jak už mnozí přede mnou zmiňují - takový konec byl nečekaný a pro mne dost smutný, hlavně ve vztahu k Marylin. Ta slečna mi byla sympatická a fandil jsem jí.

12.10.2020 4 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Tak tohle byla fakt síla! Touto knihou si mne Mo Hayder získala. Hodně zajímavý psychothriller s ještě zajímavější zápletkou! Rozuzlení, jak vše ve skutečnosti bylo, mě dostalo! Promyšlené opravdu perfektně.
Napětí bylo stupňované od samého začátku. Perfektní počin!

Dítě Dítě Fiona Barton

Fiona Barton si mne získala knihou Vdova. A kniha Dítě to jen potvrdila. Tato autorka potvrzuje obrovské kvality a ohromný potenciál.
To, k jakému dojde na konci příběhu rozuzlení, jak vše dopadne a co se odhalí... HODNĚ DOBRÝ!!
Co mám fakt rád, když je příběh vyprávěn z pohledu více osob. A promyšlený od začátku do konce...

Déšť smývá stopy Déšť smývá stopy Mikaela Bley

Poslouchal jsem jako audioknihu. Pokud bych měl hodnotit přednes paní Pekové, nedostala by ani jednu hvězdičku. Ale o tom se rozepisovat nechci...
Příběh jako takový byl průměrný. Původně jsem za vraha/vražedkyni tipoval někoho jiného. Překvapilo mne, kdo tu holčičku zabil. Ale když nad tím člověk přemýšlí, tak toho/tu pachatele/pachatelku chápe.
Kniha na jedno přečtení/poslechnutí. Vracet se k ní již nebudu.

12.10.2020 2 z 5