RomanDušek RomanDušek komentáře u knih

Série Série John Lutz

Dobře napsané, postavy promyšlené, opět kniha rozdělena na 2 části - současnost a dobu o několik let zpět, ve které se má čtenář dozvědět, nebo spíš má lépe pochopit důvody, které vedli vraha/vražedkyni ke spáchání daných činů.
Jinak klasika Johna Lutze!

Pulz Pulz John Lutz

Perfektní!
Jak je u Johna zvykem, brutální zabíjení umí dovést k dokonalosti... :-)
Minulost vraha a to, co ho vedlo k zabíjení.
John prostě umí!

Zvrat Zvrat John Lutz

John Lutz opět dokazuje, že má vážně zvrácený smysl pro kruté zabíjení :-)

Skládačka Skládačka John Lutz

Příběh byl zajímavý v tom, co pohánělo vraha v zabíjení. Velmi neobvyklý důvod. A jakým stylem zabíjel. Stálo to za to!
Samozřejmě návraty do dětství a časů dospívání samotného pachatele, kterými je tento americký spisovatel známý, nesměly chybět! :-) To je další důvod, proč knihy Johna Lutze mám a vždy budu mít ve veliké oblibě!!

Noční mstitel Noční mstitel John Lutz

John Lutz má vážně originální nápady. To, co dokáže vrah svým obětem připravit za neobvyklý způsob vraždy, je až neuvěřitelné a dechberoucí...
Kdo takovéto příběhy vyhledává, přijde si na své.

Noční pavouk Noční pavouk John Lutz

Tak tohle byla síla...
Není zapotřebí více slov - právem se tento příběh stal bestsellerem!

Noční strach Noční strach John Lutz

Naprostá pecka! Čtení tohoto příběhu jsem si maximálně užíval!

Mrazivá noc Mrazivá noc John Lutz

Kniha je naprosto super! Hlavně určité zápletky a nakonec i to, kdo je vrah.
John Lutz je zkrátka záruka velmi vysoké kvality!

Nezvaný host Nezvaný host Lisa Jackson

Má první kniha od této autorky! Byl jsem z ní natolik nadšený, že jsem si začal kupovat knihy Lisy Jackson hned, jak se dostaly na pulty knihkupectví.
Výborný příběh plný napětí!

Bez milosti Bez milosti Lisa Jackson

Celou dobu jsem společně s hlavní hrdinkou Julií tak nějak přemýšlel, kdo stojí za vraždami na škole. A stejně jako ji i mne doslova šokovalo, kdo to byl!

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

(SPOILER) Příběh byl spíše psychologický thriller, než krimi. To, čím vším si musela Ava projít, co musela vydržet, to by většina lidí nezvládla. Únos dítěte, pojídání prášků za účelem uklidnění psychiky, které ve skutečnosti měly opačný účinek, neustálá psychická likvidace od členů rodiny.
Bylo neuvěřitelné, kdo všechno se proti ní spojil. S jakými úmysly. A toto všechno odstartovala nehoda na moři, při které přišel její bratr o život a Jewel-Anne to poslalo na invalidní vozík.
Kdo všechno jí dával za vinu smrt jejího bratra a zdravotní stav Jewel-Anne.
Ava měla výpadek paměti, ale jak se postupně dozvídá určité věci z doby před havárií, vycházejí na povrch nepříjemné okolnosti početí jejího dítěte a další věci kolem její rodiny.
Když vezmeme v potaz, že bydlí na odlehlém ostrově, odstřiženi od civilizace, s vědomím toho, že se na svobodě potuluje několikanásobný vrah a na pozemcích ostrova je opuštěná léčebna pro nebezpečné šílence, že absolutně netuší, komu může důvěřovat a ženy z jejího okolí začínají umírat, je to vážně psycho...
Několikrát mne Lisa navedla na myšlenku, kdo by mohl chtít Avu tak hrozně zničit. Veškeré varianty, které přišli v úvahu, dávaly smysl. Ovšem ten/ta pravý/pravá pachatel/ka, co to měl/a na svědomí, mne vážně nenapadl/a.
Jewel-Anne byla neskutečná potvora. Jak neustále byla na Avu nepříjemná, předhazovala jí za vinu smrt Kelvina a za svoje zranění.
Co se týče Wyatta, ten se ani trochu nechoval jako Avynin manžel. A vůbec neberu v potaz to, jaké měl později úmysly.
Khloe mi bylo líto. Ztratila víc, než by jiný zvládl.
Kupodivu se zde Lisa velmi krotila s romantikou a erotikou. Což velmi kvituji. Na rozdíl od jiných jejích knih zde toho bylo opravdu poskrovnu.

Dobrý příběh!

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

(SPOILER) Tato kniha mne nudila!
Jediné napětí se odehraje hned na začátku, a to ještě jenom na pár stránkách a pak je zbytek pouze vyšetřování a dohadování okolo 20 let staré vraždy - spáchala Blondell vraždu svých dětí, nebo to byl někdo jiný?
Do toho ještě spousta postav a zase zmatky kolem toho, kdo s kým chodil, s kým měl nebo neměl poměr a nebo dítě.
Překombinované.
Kniha mohla mít méně stránek, jelikož mi přijde příběh zbytečně zdlouhavý na to, že se řeší pouze jedna vražda.
Takže zklamání!

25.09.2020 3 z 5

Noc předtím Noc předtím Lisa Jackson

Zajímavý příběh a ještě zajímavější styl zabíjení jednotlivých postav - pro každou postavu si vrah/vražedkyně vybral/a takový způsob zabití, který daného člověka charakterizoval.

Nikdy neumírej sama Nikdy neumírej sama Lisa Jackson

Vynikající!
Již od první stránky nasadila Lisa velké napětí a držela se ho po celou dobu příběhu až do epilogu!
A k velkému překvapení s minimem romantiky!
Takto, milá Liso, se mi líbíš! Takto piš své knihy a já Ti slibuji, že budu Tvůj oddaný čtenář! :-)

Čekání na smrt Čekání na smrt Lisa Jackson

Další ze slabších knih od Lisy. Bohužel ne, co se počtu stran týče, nýbrž příběhem.
Začátek ve velkém stylu, ale pak už děj jen uvadal...

25.09.2020 2 z 5

Zasluhuje zemřít Zasluhuje zemřít Lisa Jackson

Postupně uvadající průměr. Čím dál tím méně času věnováno vrahovi a více času věnováno problémům detektivek Pescoliové a Alvarezové. Často se opakující věty.

Jen taková zajímavost. Jedná se o nápisy, jenž jsou na ceduli bistra. Zřejmě chyba překladatele.
Na straně 135 jsou nápisy:
"LITUJEME, ALE MÁME ZAVŘENO"
"VÍTEJTE, MÁME OTEVŘENO"
Jenže na straně 173 je již jiný nápis:
"OMLOUVÁME SE, MÁME ZAVŘENO"
A nakonec strana 182 a nápis:
"POJĎTE DÁL, MÁME OTEVŘENO".

Překladatel nejspíš zapomněl, co uvedl prvně a napsal pak jinou verzi. Nevyčítám, pouze mne to zaujalo :-)

25.09.2020 3 z 5

Připravena zemřít Připravena zemřít Lisa Jackson

Jedna z nejslabších knih Lisy. Bohužel, autorka se více přesouvá k ženským románům s detektivní zápletkou, než aby to byly thrillery...
Navíc jsem zklamaný z toho, že se hodně málo prostoru věnuje samotnému pachateli. Více se řeší osobní problémy detektivek Pescoliové a Alvarezové.
Některé pasáže jsou zbytečně dlouhé.
Sice zápletka dobrá. Málokoho by asi napadlo, kdo za tím vším bude stát. Ale to ten příběh a mé hodnocení nezlepší.
Zklamání!

25.09.2020 2 z 5

Strach zemřít Strach zemřít Lisa Jackson

Skvělý příběh! A stejně jako u příběhu Osamělá smrt a Vyvolená k smrti, dotváří úžasnou atmosféru zimní Montana.

Části, kde promlouvá vrah "ledových mumií", jsou úžasné!

Sedm dní k přežití Sedm dní k přežití Nathalie Bernard

Kniha se mi vážně líbila! Zajímavý příběh odehrávající se v kanadských lesích za třeskuté zimy.
V otázce, zda je 13-ti leté děvče schopno všeho, čím si musela Nita projít, aby přežila, nedokáži s jistotou odpovědět. Ovšem, pud sebezáchovy každého z nás donutí k věcem, o kterých bychom si mysleli, že jich nejsme schopni.
Mladé slečně jsem moc fandil! Sáhla si na dno a jsem rád, že to zvládla!

Doposud jsem měl s autory/autorkami francouzské národnosti záporné zkušenosti. Tato autorka si mne ale získala!

Knihu mohu s radostí doporučit.

21.09.2020 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Zpočátku mi dělalo problémy, kam mám zařadit milostné dopisy mezi Hamishem a jeho milou. Jelikož jsem nevěděl (a ani nemohl vědět) komu jsou určeny a kdo mu je posílá. To samé bylo s novinovými články. Ale na konci příběhu, který se odehrával v jedné z jeskyní, vyšlo vše podstatné najevo a dá se říci, že díly skládačky, které příběh formovaly, do sebe perfektně zapadly...!

Příběh byl vymyšlený opravdu precizně! A to ve všech směrech! To klobouk dolů! Sharon mě velmi překvapila zjištěním, kdo byl skutečným pachatelem těch vražd. Ve finále se tomu ani nelze divit, jak to ve skutečnosti bylo a co bylo hnací silou, která vedla vraha ke spáchání těch činů.

06.09.2020 4 z 5