RomanDušek RomanDušek komentáře u knih

Zlé sny se někdy vracejí Zlé sny se někdy vracejí Nicci French

Má první kniha z tohoto žánru. A díky této knize jsem pak stal vášnivým čtenářem thrillerů a psychothrillerů.
Stejně jako pisatelé přede mnou i já musím uznat, že kniha je velmi čtivá a hlavně napínavá! Příběh vás pohltí již od prvních stran a jen tak vám nedovolí knihu odložit. Ještě dlouho po dočtení poslední stránky jsem na příběh myslel. Kniha na mne natolik zapůsobila, že jsem ji s radostí a nadšením doporučoval lidem v mém okolí.

18.05.2020 4 z 5

Rozsévač smrti Rozsévač smrti Georgij Michajlovič Brjancev

Knihu jsem získal za 10 nebo 20 Kč, když se obnovovala školní knihovna.
Ač jsem se snažil do knihy více začíst, i tak se mi to nedařilo. Nebylo to snadné čtení. Kniha si mne nezískala. Proto i mé hodnocení je tak nízké.

18.05.2020 1 z 5

Brána do pekel Brána do pekel Margaret Bingley

Kniha má své fanoušky, ale já se mezi ně neřadím. Měl jsem co dělat, abych to dočetl. Nebyl to úplně můj oblíbený žánr.

18.05.2020 1 z 5

Odyssea severu Odyssea severu Jack London

Má první kniha od Jacka Londona. Tenkrát mi ji doporučil můj otec. O knize jsme si pak spolu povídali. Kniha mne upoutala. Vyprávění tohoto autora má své kouzlo. Četl jsem vždy před spaním a nejednou se mi o tom, co jsem četl, zdálo. Další kniha, na kterou moc rád vzpomínám.

18.05.2020 4 z 5

Ostrov dinosaurů Ostrov dinosaurů Edward Packard

Moje první kniha, pokud nepočítám slabikář a povinnou školní četbu. Na tuto knihu moc rád vzpomínám a nikdy nezapomenu na pocit, když jsem jí četl prvně. To napětí, abych se rozhodl správně a vyvázl živý z ostrova. Bohužel, nepodařilo se... :-)
Hned jsem musel číst znovu a otestovat jiné varianty. Byla to zábava prožívat další dobrodružství... Bohužel, knihu jsem ztratil během stěhování. A moc mi chybí.
Ovšem, nelze jinak, než doporučit každému, kdo má rád dobrodružství.

18.05.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

(SPOILER) Vynikající psychothriller, který ani na okamžik neslevil z nastavené vysoké úrovně a vysokou míru napětí udržoval až do samého závěru!
Darby zaslouží absolutorium za své odhodlání za každou cenu zachránit Jay. Co vše si kvůli tomu musela vytrpět, bylo neskutečné! Především okamžik, kdy jí Ashley zabouchl prsty do dveří, stál fakt za to... Byla to neuvěřitelná bojovnice!
Ashley byl pěknej hajzlík. Co dokázal lidem udělat, to jsem tak trochu nechápal... Psychopat...
Jamie (Jay) jsem fandil, aby to, co musela prožít, zvládla. Když vezmeme v potaz její nízký věk a jaké šrámy to muselo zanechat na její křehké dětské psychice, pak její nemoc, fakt, že již několik dní nedostala svůj lék a do toho stres, který zažívala, její zdravotní stav pouze zhoršoval. Kvůli tomu hrozilo, že by jí toto vše dohromady mohlo zabít. Tak si malá slečna vedla více než statečně!
Díky stylu psaní a malému počtu postav se kniha četla rychle. Touto knihou si autorka nasadila laťku velmi vysoko a bude zajímavé, zda s dalším příběhem ji překoná. Já pevně doufám, že ano!
Maximální spokojenost s knihou!

18.05.2020 5 z 5

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Nejvíce bodů v hodnocení si zasloužila postava malé Dorothy, sestry Alice (Alice = Zoe). Tato malá potvůrka, když byla na scéně, byla to legrace.
Je škoda, že odsouzený Stuart Harris nemůže Alici odepsat. Bylo by zajímavé znát jeho názory, myšlenky, postřehy na to, co mu Alice píše.

23.02.2020 4 z 5

Alex Alex Pierre Lemaitre

Styl psaní mi vůbec nesedl...

05.01.2020 odpad!

Karambol Karambol Håkan Nesser

Nesdílím takové nadšení, jako většina zde píšících čtenářů. Mne bohužel tento autor neoslovil.

05.01.2020 2 z 5

Kripl Kripl Niall Griffiths

Ze začátku mi dost vadilo, jak Darren pořád na všechno nadával a používal ty samé nadávky pořád dokola.
ale když do sebe Darren a Alastair rejpali, byla to sranda!
Jinak akce žádná a ta vražda na konci? Totální výsměch čtenáři.
Tohle myslel autor vážně? Že k jediné vraždě, ke které došlo, bylo to, když lišák zakousl a roztrhal králíka?!
Tak jsem se na tu knížku těšil a nakonec tohle...
Jedinou hvězdičku dávám za rejpání Darrena do Alastaira. Jinak bych nedal žádnou.
Kniha pouze na jedno přečtení!

05.01.2020 1 z 5

Srdce bílého muže Srdce bílého muže Ruaridh Nicoll

Podle popisu na obale knihy, jsem od příběhu čekal mnohem víc! Anotace naznačuje, že se dva nerozluční přátelé postaví proti sobě. Ve finále to tak ale není... Jedinou hvězdičku dávám za postavu Rebeccy. Ta se mi líbila díky svému smyslu pro flirtování a laškování s Hughem. A pro její pěknou lásku, hezká slova, dávání lásky najevo a pro styl usmiřování.
Celý příběh bez vlivu Rebeccy by za moc nestál.
Kniha na jedno přečtení, bohužel...

05.01.2020 2 z 5

Slečna se snaží být za každou cenu vtipná, ovšem má to opačný efekt. Stává se trapnou a někdy i k pláči.
Mohla by si odpustit vulgarity. Těch je tam opravdu dost.
Nechápu, proč musí autorka používat tolik anglických výrazů. To nám chce ukázat, jak moc je světová, že kromě rodného jazyka zvládne i jazyk anglický?
Knihu jsem zakoupil z důvodu, že se dozvím něco ze světa letušek. Jak to probíhá během letu, co vše jejich práce obnáší. Místo toho mi je neustále předhazováno, jak si užívá alkoholu, jak potom zvrací, že má na pokoji nepořádek, nemá peníze, abnormálně se potí a neustále si stěžuje.
Zbytečná kniha.

04.01.2020 odpad!