RomanaK RomanaK komentáře u knih

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Jsem u JM zvyklá začíst se do knihy od prvních řádků. Možná to bylo tím prostředím, místem, úvodem do knihy. Říkala jsem si jestli tentokrát JM nešlápla vedle. Opak byl pravdou, šlápla jsem v myšlenkách vedle já a po delším úvodu jsem se zase nemohla odlepit. Skvělý příběh. U JM opravdu oceňuji, že má ve svých knihách tak rozmanitá prostředí, příběhy a ten její styl. Škoda, že jsem ji přečetla nakonec tak rychle. Těším se na další počin.

05.03.2021 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Za mě opět ano. Je pravda, že asi 3 díl prostě časem z paměti vymizí, tak jako druhý a některé další knihy. Ale sledovat osud hrdinky mě prostě baví. Čtivé, pohodové,....

15.06.2019 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Jojo Moyes, ano ! Na knize je znát, že je to autorčina prvotina. Proto chápu některé komentáře, že je kniha nejslabší.... Ale nesouhlasím. Kniha je podle mě silná svým příběhem. Zpočátku trochu kostrbaté přeskakování ve vyprávění na konci knihy úplně vymizí a od Vévodovo vyjížďky to jde šmahem. Neodtrhla jsem se. Za mě prostě opět plný počet. Vždy u JM najdu takové to pohlazení na duši.

19.08.2020 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Tak za mě Ano, nejdříve jsem si myslela, že ten konec si kniha nezaslouží,byla jsem zhruba 50 stran před koncem, že je to laciné. Ale další stránky, jo.... Sežrala jsem to i s navijákem. I když mě závěr a možná varianta při čtení knihy napadla, dokonale mne kniha vtáhla do děje , že jsem úplně zapomněla. Za mě si kniha zaslouží plný počet.

21.04.2020 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Jojo Moyes prostě umí krásně vyprávět. Zakázané ovoce je krásná kniha, která vás chvilkami přiměje se zamyslet nad tím, jaký život žijete. ..Nebo respektive, já se při čtení v určitých pasážích zamyslela. Pro mě jsou její knihy balzámem, vždy si krásně odpočinu a při dočtení mi vyloudí úsměv na rtech. Zakázané ovoce mě vtáhlo a nepustilo. Jen škoda, že už jsem jej dočetla.

21.08.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se čte dobře. Tedy rozčilovala mě ta dlouhá souvětí a občas propletenost postav. Ale na propojenosti postav je kniha založená. Jen tedy postavy jsou propleteneé až moc. Čekala jsem,že kniha bude mit nějaký konec. Pointu, smysl...Ale nic. Kdybych si knihu nepřečetla,nic by se nestalo.

22.04.2018 1 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Kniha má vše, napětí, zvrat a je čtivá. Dá se říci lehké letní čtení, ale přitom v dnešní době vážné.

06.08.2020 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha je čtivá. Správná oddechovka. Co se mi moc líbilo, že přes to, že ji považuji za lehké čtení, jsem se při ní kolikrát zamyslela a řekla jsem si to je fakt. Tak to v životě je a nebo dobrý nápad, to bych taky mohla zkusit. Často jsem se usmála, protože kniha je i vtipná. A celkově vykouzlí úsměv na rtech. Za mě ano, lehké letní pohodové čtení k vodě. Kde nevadí, že knihu na chvilku odložíte, protože vám děj nikam neuteče. Krátké kapitolky jsou k tomu naprosto super. Prostě žádný spěch :)

24.07.2018 4 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Z počátku jsem měla problém se začíst, ale pokud vydržíte, je to pak jízda. Děsivé, napínavé a rozluštění hádanky opravdu až nakonec.

26.11.2020 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Ano! Ano! Ano! Zase bez chybičky. Druhý díl byl možná o chlup napínavější, ale nechala jsem si schválně více času od přečtení knihy k napsání komentáře. A stejně, jako předchozí díly, prostě pořád působí. Určité pasáže a vztahy postav jsem si říkala, že by tak mohli být, ale to vůbec knihu nesnižuje. Naopak. :) Jsem zvědavá, zda vznikne další díl a co nového přinese. Přeci jen, stále nevíme jak nebo čí rukou zemřela Juditina matka...:)

12.08.2020 5 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Zajímavé téma. I když jsem knihu četla jako první od autorky, vůbec nevadí, že se jedná o sérii. Kniha se dá číst samostatně. Příběh je poutavý. Vtáhne Vás do děje a prostě chcete vědět, jak to nakonec doopravdy bylo.

01.08.2020 5 z 5

Rande s tchyní Rande s tchyní Eva Hrašková

Pohodová kniha. Připomínala mi film příšerná tchýně. :) Každý člověk má své hranice ,jen záleží kde a kdy pristane ta pomyslna poslední kapka.

10.08.2019 4 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Mnoho lidí knize vyčítá, jaký mediální humbuk kolem ní byl. Ale ten humbuk je i kolem jiných knížek. Kdo se pohybuje v prostředí profi sportu ví, že i takové věci se tam dějí a kdo nepřišel do styku s lidmi, kteří trpí poruchou příjmu potravy, tak asi také nedokážou plně pochopit, že to Gábina dokázala tajit 10 let. Za mě se kniha četla dobře (2dny). To že někdo říká, jak může hanit rodiče a pak jim poděkovat. To je prostě láska a hlavně kniha je psaná z jejího pohledu. Takže koho baví závodní prostředí, toho si kniha najde. A pro mě je to první biografie, která mne vtáhla do děje a neměla jsem potřebu ji odkládat. Proto 4*

24.09.2018 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Velmi nádherná kniha

12.09.2017 5 z 5

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

Skvělá!

07.12.2020 5 z 5

Druhé jaro Mimi Tulipanové Druhé jaro Mimi Tulipanové Susanna Kubelka

Teda pro mě to bylo hrozné. Čekala jsem nějaký vtip. Ale nedostavil se. Hlavní hrdinka je tak zahleděná do sebe,že jsem měla chuť několikrát knihu nedočíst. Prostě toho egocentrismu je tam moc. Kniha má být povzbuzením,ale přijde mi spíš scifi fantazií. Přes odpor k hrdince, přes odpor k tomu jak je cely její život dokonalý (přiznám se,kolikrát jsem jí přála nějakou katastrofu) dávám jednu hvězdu. A to za to,že přeci jen sem se chtěla dozvědět v určitý moment co bude dál. Knihu bych ale ukončila klidně o takových 30 stran dříve. ..

17.05.2018 1 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

No rozporuplný pocit. Kniha se čte lehce, dobře propletený příběh. Ale...prostě po knížce nic nezůstalo. Zatímco prvotina stále v hlavě zní. Erotikon se vytratil hned po zavření knihy. Tudíž lehké zklamání. Nicméně, protože je to takové lehké a čtivé , těším se na Opravdové štěstí a doufám, že zanechá dojem jako Prvok...

16.05.2017 3 z 5

Aplikace lásky Aplikace lásky Tash Skilton

Naprostá oddychovka. Pokud se chcete nechat jen tak unášet s úsměvem na rtech, pak je to něco pro Vás. Klidně by kniha mohla skončit o cca 10 stran dříve, ale i ta posledni zápletka je prostě milá. Skvělé odpočinkové čtení.

14.12.2020 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Za mě ne, prostě jsem se neprokousala první třetinou. Ale jelikož nemám ráda nedočtené knihy, tak se k ní snad vrátím až na mě zase jednou v knihovně vypadne :)

24.09.2018

Ostrov delfínů Ostrov delfínů Arthur Charles Clarke

Kniha byla má první od tohoto autora i žánru. Dobře se mi četla, měla děj a krásně jsem si při ní odpočinula. Z komentářů jsem vyčetla, že jde o chlapecké čtení. Dovolím si nesouhlasit. I ve svých letech jsem ocenila barvité vyprávění o moři delfínech a vztahu zvíře-člověk. Vnímavého člověka vede k zamyšlení zda svoboda jednoho druhu je důležitější než svoboda druhého vedoucí až k prospěšnosti člověka. Moc se mi líbí, že přiblíží chod ekosystému a provázanost potravních řetězců.

18.02.2018 5 z 5