rm rm komentáře u knih

V pasti V pasti Julie Cross

Mno, po prvním díle jsem byl zvědavý na druhý. Takže jsem si pomalu zvykal, snažil se pobrat ty časové roviny, kdo je s kým a proti komu, a když už jsem si myslel, že je mi to trošinku jasný, tak s tím konec druhého dílu tak zamíchal, že jsem zase nějak mimo :-o Hmm, tak snad napotřetí...

20.10.2014 4 z 5

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Líběj se mi dystopie a v této sérii je vskutku velmi zajímavá. Velmi dobré!

13.10.2014 5 z 5

Bouře Bouře Julie Cross

Mno, má to dobře našlápnuto! První díl trilogie Rozděleni časem. Mám rád cestování časem a toto není vůbec špatné. Nevadí mi mládí hrdinů a tak očekávám, jaké budou další díly.

13.10.2014 5 z 5

Kočičí gen Kočičí gen Thomas Brezina

Kočičí holka s jiným názvem? Nebo nějaké pokračování?

09.09.2014

Rebelové věčnosti Rebelové věčnosti Gerd Ruebenstrunk

Hmm, bylo to vcelku napínavé a jedna chvíle docela drsná. Ale některé pasáže pro mě byly naprosto nelogické a děravé. Třebaže se s časem dá hodně "kouzlit", tohle bylo na mě trochu moc a ten konec tomu dal korunu.

01.09.2014 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

No, a je to :-) Konec celé trilogie. Kdo to ještě nečetl, ať nečte komentáře! Ne asi každý rozdejchá ten konec. Mno, mě taky nepotěšil, i když jsem ke konci začal cosi tušit. Ale tak nějak jsem se s tím nemohl smířit. A opravdu, žádnej fígl tam nebyl :-( Přesto (nebo právě proto?) to bylo emotivně silný a já dávám plný počet!
Před pár dny jsem zhlédl zfilmovaný první díl - pěkný, vcelku se drží předlohy. Vizuální vjem dobrý, přesto se nedosáhne takový pocitový hloubky jako v knížce.
Tak teď jsem shlédl i filmové zpracování - no, nebylo úplně špatné, ale jednak konec je úplně jiný, a tak ani zdaleka nedosahuje té síly jako knížka.

25.08.2014 5 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

K této její prvotině jsem se dostal až po přečtení většiny novějších děl. Mno, prvotina je vždycky trochu jiná, ale ne že by to bylo špatně :-)

26.05.2014 4 z 5

Kosti jsou věčné Kosti jsou věčné Kathy Reichs

OK, řekl bych spisovatelčin standard - trocha šťourání, ohrožení života, rozuzlení (ne sice "ala Christie"), ale taky dobré :-)

12.05.2014 5 z 5

Odmítnutí poslušnosti Odmítnutí poslušnosti Felix Francis

napsal pouze Felix Francis!

07.05.2014 4 z 5

Šifra Šifra Kathy Reichs

Fajn série. Přestože tam vystupují adolescenti, není to na závadu. Čtivé, napínavé.

03.05.2014 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

No, já mám z třetího dílu, potažmo z celé série velmi dobrý pocit. Bylo to "hustý". Závěr byl trošku zvláštní, ale když jsem pak nad tím uvažoval - naprosto k tomu příběhu seděl! Katniss nebyla John Rambo. Lehce (někdy více) zmatená, rozpolcená sedmnáctka zapůsobila jinak. Dávám plný počet a doporučuji. (jinak raději nečtěte komentáře dříve, než si přečtete knihu!!!)

22.04.2014 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Skvělá kniha. Dystopie a romantika. Místy velmi dojímavé ;-)

08.04.2014 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Perfektní. Podobně jako jednička mě to dostalo. Hrůzostrašná dystopie a dojímavá romantika. Druhý díl jsem dříve přečetl než viděl a je to lepší (ne tak úplně pro film, ale mám z toho víc). Jdu na trojku :-)

08.04.2014 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Nejdříve jsem viděl film. Nebyl špatný. Takže jsem si přečetl (zatím) první díl a musím říci, že je supr. Film se knížky vcelku drží ale knížka je samozřejmě bohatší o myšlenky Katniss.

17.03.2014 5 z 5

Osudová cesta Osudová cesta Kathy Reichs

Fakt dost dobrý. Kupodivu jsem se tolik v postavách neztrácel. Ty podrobnosti o vyšetřování toho leteckýho neštěstí byly skutečně hodně zajímavý. No, a jasně hlavní zápletka s nalezenou nožičkou byla dost hustá! Doporučuji.

06.03.2014 5 z 5

206 kostí 206 kostí Kathy Reichs

Tak tohle mě přišlo dost dobře vymyšlené! To neustálé vracení do temné místnosti - supr.

17.02.2014 5 z 5

Temné kosti Temné kosti Kathy Reichs

Mě se to líbilo. Nebylo to příliš překombinované, zase jiné pozadí - automobilové závody - příjemně to odsejpalo :-)

17.02.2014 5 z 5

Virus Virus Kathy Reichs

Nebylo to vůbec špatný. Takový Tempe za mlada :-)

11.02.2014 5 z 5

Svaté kosti Svaté kosti Kathy Reichs

Mno, na můj vkus až příliš křesťanské konspirační teorie - mám jiný názor a tohle mě trochu dráždilo.

11.02.2014 3 z 5

Pavoučí kosti Pavoučí kosti Kathy Reichs

Několikátá kniha autorky, tentokrát trochu zmatený (překomplikovaný) děj (nebo já:-)

11.02.2014 3 z 5