RiverSong RiverSong komentáře u knih

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Velmi hezká knížka. Nic náročného, jen takové oddechové, romantické fantasy, ale žádná nuda, děj jde hezky kupředu, jsou zde i ne zcela očekávané zvraty. Rozhodně není tak předvídatelná, jak by se dalo od tohoto tématu očekávat. Snad jen to cestování časem ke konci knihy mi přišlo až příliš jednoduché a naivní. Jinak jsem sama sebe musela hodně přemlouvat, abych knihu odložila a šla dělat nějakou prospěšnější činnost. :) Vrhám se na další díl.

21.10.2016 5 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Naprosto úžasná kniha! Nikdy jsem nečetla nic podobného, nápad zcela originální, neotřelý. Konec perfektní. Celou knihu jsem doslova zhltla.

21.10.2016 5 z 5

Černé slunce Černé slunce Graham Brown

První díl se mi zdál lepší. Nadále tu byla předvídatelnost, která mě místy dost štvala. Uvidíme, co třetí díl.

09.09.2016 4 z 5

Ranhojičova láska Ranhojičova láska Wolf Serno

Myslím, že uzavření třetí knihou by bylo lepší. Neříkám, že se mi poslední díl nelíbil, ale připadal mi trochu nadbytečný. Ale i přesto dobré čtení.

09.09.2016 4 z 5

Ranhojičova mise Ranhojičova mise Wolf Serno

Do třetice všeho dobrého - a tady to platí dvojnásob.

Lodní ranhojič Lodní ranhojič Wolf Serno

Stejně skvělé, jako první díl. A jdeme na třetí... :)

09.09.2016 5 z 5

Orfeus v podsvětí Orfeus v podsvětí Tom Harper (p)

Společně s Lazarovou kryptou je to podle mě nejlepší kniha Toma Harpera. Rozhodně stojí za přečtení

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

Kniha, která se mi hrozně moc líbila. Dokonce jsem ji přečetla i podruhé, což se u mě stáva ve vyjímečných případech. Vážně super!

05.09.2016 5 z 5

Jedním slovem prostě super. Nemám co dodat :)

03.09.2016 5 z 5

Mágové Mágové Lev Grossman

Kniha ve mně vyvolala smíšené pocity. Líbil se mi nápad, ale místy mi přišla trochu nezáživná a příliš dětská. Z některých věcí se dalo vyždímat víc. Trochu mě překvapilo, že jsou vlastně i další díly, tenhle mi přišel docela dobře uzavřený. Tak zkusím ten druhý. Ale celkově fajn.

24.08.2016 3 z 5

Zrádce Zrádce Lili St. Crow (p)

Na Zrádce jsem čekala hrozně dlouho a nebyla jsem zklamaná. Stejně jako první díl velmi dobrá knížka. Jen mě dost mrzí, že u nás nevyjdou zbývající díly. Chystám se je číst ve španělštině, tak uvidím. Doporučuji

12.07.2016 5 z 5

Hodina čarodějnic I. Hodina čarodějnic I. Anne Rice (p)

Anne Rice mi jako spisovatelka učarovala svou knihou Interview s upírem, kterou považuji za nejlepší knihu svého života. Ani tento první díl trilogie Hodina čarodějnic mě nezklamal. Fantastické čtení s výborným nápadem, psané úžasně čtivou formou. Anne Rice se pro mě stala Paní autorkou a myslím, že tou pro mě zůstane už napořád. Vrhám se na druhý díl a ostatním první díl určitě doporučuji

10.07.2016 5 z 5

1001 filmů, které musíte vidět, než umřete 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete Steven Jay Schneider

Kniha mi přešla dobře zpracovaná, velmi jsem se v ní inspirovala a žádný z filmů, které jsem si vybrala, mě zatím nezklamal. Jako inspiraci doporučuji

30.06.2016 5 z 5

Ztracené město Ztracené město Alec Palmer (p)

Mně se kniha líbila, stejně jako Démoni pralesa, které jsem četla již dříve. Já české autory příliš nečtu, ale Aleca Palmera jsem si oblíbila, jeho styl psaní a náměty se mi velmi líbí.

29.06.2016 5 z 5

Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů George R. R. Martin

Pro milovníky Hry o Trůny jednoznačně doporučuji. Hezky sepsané citáty mé nejoblíbenější postavy.

29.06.2016 5 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Skvělá kniha. Velmi mě zaujal ten originální nápad. Už se těším na další díl, který se právě chystám číst. Doporučuji.

28.06.2016 5 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Úžasné zakončení série! Konec mě nesmírně potěšil a byla jsem šťastná za všechny hrdiny (postavy). Než jsem knihu dočetla, pořád jsem přemýšlela o tom, jak dopadne, skoro jsem se nemohla soustředit na nic jiného, bylo to k zbláznění (v dobrém smyslu ;) ). Skvělá série s nápadem a švihem.

28.06.2016 5 z 5

Osud Osud Aprilynne Pike

Nejlepší díl z celé tetralogie. Na konci jsem se neubránila slzám, hlavně kvůli Davidovi. I když jsem si ho nijak zvlášť neoblíbila, byl to na mě dost silný konec. Ale myslí, že to tak pro něj bylo nejlepší. Největší doporučení!

26.06.2016 5 z 5

Iluze Iluze Aprilynne Pike

Úžasné! Není co víc dodat.

26.06.2016 5 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Výborné. Ne tolik poutavé jako předchozí dva díly, ale jinak nemám co vytknout.

15.06.2016 5 z 5