rimar rimar komentáře u knih

Do pekla a zpět Do pekla a zpět Jakub Hoza

Jak už tu je zmíněno je to brak. A co má být pamatuju jak Cesty krve nebo Vládce strachu kritikové totálně sepsuli a nenechali na Kulhánkovi niť suchou. Hlavní je že se nám to líbí. Četl jsem už předchozí fantasy díla od autora ale tohle mi sednulo víc. Má to mouchy a slabší místa ale pokud to člověk bude brát jako oddychové čtení a chce se pobavit a má rád trochu drsnější tvorbu rozhodně nebude litovat že po knize sáhne.

19.02.2023 5 z 5

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Jsou knihy ke kterým musí člověk dozrát a tohle je jedna z nich. Když jsem ji četl před lety neužil jsem si ji jako teď. Když jsem ji četl teď musel jsem ocenit jak je propracovaný děj napětí až do konce. Stejně jako autor nešetří ani hlavní postavy od různých útrap a neštěstí. Není to nejlepší Koniasuv příběh a moje srdcovka je Bakly ale stejně se to autorovi povedlo a patří určitě k těm nejlepším co napsal a o to víc si zaslouží poklonu vzhledem k tomu že je to začátek jeho tvorby.

20.10.2020 5 z 5

Pouť vyděděnce Pouť vyděděnce Alexej Osadčuk

Afrodedek - bojovou postavu získal tak že si koupil rozšíření.
Pierot neexistoval to jen vedení pustilo o něm fámu a ty postavy tam dali oni aby rozvířili hru. Těch unikátních prý je víc ale zatím jen Oleg se dostal tak daleko

07.04.2024 5 z 5

Slovenský nářez: Antologie nejlepších autorů slovenské fantastiky Slovenský nářez: Antologie nejlepších autorů slovenské fantastiky * antologie

Tak po dočtení knihy co říci. Super pro mne je že byla přeložena do češtiny. Mám mezi Slováky dost známých i kamarádů a rozhodně mi nevadí mluvené slovo, mému zdraví rozhodně vadí když s nimi popíjím ale blbě se mi slovensky čte. A to jsem vyrůstal v době kdy jsem s ní v kontaktu byl v televizi při pořadech filmech tak i při projevu prezidenta. Vůbec nevěřím že by mladá generace mohla rozumět psané slovenštině.
Co se knihy týče byl jsem velmi mile překvap. Některé povídky byli nadstandardně povedené, některé tolik nezaujaly ale celkový dojem z knihy mám dobrý a od některých autorů když by se přeložili bych si moc rád něco přečetl. Občas je poznat inspirace od jiných autorů ale nezdá se mi u žádné povídky jako vykradačka. Takže určitě se nebráním přečíst si opět něco podobného.

02.03.2024 5 z 5

Předurčený Předurčený Benedict Jacka

No mně víc než druida přijde hlavní postava jako Harry Dresden od Butchera. Bavilo mně to, mělo to spád a nepřišlo mi to jako vykradačka něčího díla. Hlavní postava sympatická přidružené postavy taky a není to černobílé. Rozhodně super a těším se na další díl.

07.08.2023 5 z 5

Fantom Fantom Martin Fajkus

Tak tohle byla super jízda. Ještě se mi nestalo abych narazil na sbírku povídek různých autorů kde by všechny takhle kvalitní a nenašel jsem zde žádnou slabou. Pravda je že všechny autory a autorky už znám a jsou to silní hráči na naší scéně. Hlavně poslední věta v povídce od Jiřího Pavlovského mně totálně rozsekala a vidím že nejsem sám kdo měl z Krkonošských pohádek oblíbenou jinou postavu:-). Prostě knihu rozhodně doporučuji a vůbec bych se nebránil pokračování.

28.05.2023 5 z 5

Bitva o české země Bitva o české země Jan Kotouč

Napínavé až do konce. Některá rozuzlení se čekat dala a některými mně autor překvapil. Jsem rád že v naší zemi a našem malém sci-fi rybníčku se stále líhnou takové štiky.

26.04.2023 5 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Jo jo a ještě jednou jo. Každý díl téhle série je lepší a lepší. Z těch prvních jsem byl trochu rozpačitý a říkal jsem si wtf co ti má jako být ale minulý díl už mně začalo bavit a tenhle díl byl super. Nechci spojlerovat tak jen některé věci se tušit daly některé moc ne ale celkově super čtení.

13.06.2022 5 z 5

Invaze Invaze Roman Bureš

Občas se stane že druhý díl se dokáže vyrovnat dílu prvnímu, ale výjimečně se stane že ho překoná a to se u mne tentokrát v této knize povedlo. Přeci jen prvni díl začal jako povídka a pak se přistavovali další části tady je to napsané rovnou jako jeden celek a pan Bureš opět mistrovsky dokazuje že prostě umí chytit čtenáře vtáhnou ho do děje a nepustit. Rozhodně se těším těším na třetí díl který tu byl trochu naznačen. Skvěle se tu proplétají dějové linie, nejsou tu hluchá místa a výplně. A i když jsou pekelnici docela sympatický tak přeci jen za mne určitě lepší být lampička v nebi než zdroj masa v pekle. Nebo jiných dalších pochutin :-).

08.05.2022 5 z 5

Yarminův syndrom Yarminův syndrom Petr Heteša

Hetešu prostě mužů a těším se na další knihy od něj. Kniha super jízda jako vždy ale ten závěr mi přišel takový nedotažený. Je pravda že taková ta šablona a kopírák tu cítit je ale školní události jsem si vážně užíval a těšil se až zase něco vyrazí řešit s dětmi školou povinnými a bavil se neskutečně. Jeho top kniha to není ale ono ta laťka je některými předchozími knihami dost vysoko a být tohle moje první kniha od autora byl bych maximálně nadšený proto by dle mého méně než 5 hvězd nebylo fér. Za co musím autora pochválit že po té co se mu povedlo dostat na nějakou kvalitativní úroveň tak si ji drží a jeho knihy jsou čtivé a zábavné.

08.03.2021 5 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Velmi povedená kniha. Těším se rozhodně na další díl. Autor nám tu po částech dávkuje informace a na plno do nás tlačí akci :-). Na konci knihy v podstatě o původu korzárů nevíme stále nic dalšího. Hrozně mne baví jak názvy současných jednotek jsou použity i v kosmickém věku takový SEAL si úplně představuji jak místo vodou brázdí vesmír aby se dostali nenápadně na cizí loď. Tak nezbývá než se těšit kam nás autorova fantazie pošle příště.

16.10.2020

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Oproti prvnímu dílu tenhle byl mnohem čtivější a pro mne zajímavější. Popis vražd není tak hrozný když vezme člověk v potaz co se stalo asi díky tomu že autor je žena takže určitě to půjde číst i jemnějším povaham ikdyz pravda někomu by to mohlo u oběda vadit. Není to můj případ nijak mne to nerozhodilo a na chuti neubralo :-)). Celkově po druhém díle dobrý dojem a určitě budu pokračovat. Jen člověk se musí pousmát že pokud s tempem vražd autorka trochu nepribrzdi tak to město asi brzy vylidní :-)). Ale tak detektivka o špatném parkování by asi moc nefrčela :-) .

14.07.2020 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Podle veticky na obale ze to bude mega drsny jsem cekal neco jako Neomilnerovou a to se zdaleka nekonalo. Napad byl super napsane zajimave akorat mi prisla hlavni postava ze ma chvilema dost zenske chovani a reakce. Vsechny hlavni postavy Neomilnerove jsou zeny a myslim ze je to spravny krok - zena chlapske uvazovani ani reakce naplno nedokaze vyjadrit. A hlavni hrdina pak na mne misty pusobi tak trochu jako ufnukany a ujeceny kreten. Na druhou stranu na prvotinu super a doufam v dalsi pokracovani z tohoto sveta. Je fajn kdyz se zena neboji takto psat a vyjadrit i tu temnejsi stranu a ne psat ufnukane srdcervouci romantiky.

02.03.2019 5 z 5

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

kniha byla zajímavá měla svižné tempo a dobře jsem se bavil, určitě si nemyslím že by byla nejslabší ze série je naopak vidět jak si Juraj každým dílem jistější tématem a sedí mu to. Už se těším na další pokračovaní. Jediný co by mne fakt zajímalo kde se mohl syn kata z města naučit stopovat a to vše okolo že by mu mohl závidět a blednout závistí i Vinetou :-)))

08.02.2017 5 z 5

Největší strach Největší strach Alex Finlay

Narazil jsem na knihu v knihovně jako právě vrácenou tak jsem po ní sáhl a musím nechat že jsem za to rád. Na začátku dostane čtenář nálož ohledně mrtvé rodiny a pomalinku je různými dějovými linkami veden až k rozuzlení příběhu. Děj nabírá na zajímavosti, spádu a vtahuje je vás do sebe aby konec knihy to vystřelil do super závěru. Ta poslední čtvrtina knihy mně donutila dát plné hodnocení jinak bych to měl jako takovou slušnou 4ku.

28.07.2023 5 z 5

Soumračný obelisk Soumračný obelisk Alexej Osadčuk

Mně se směřování příběhu líbí. Sice v některých směrech je hlavní postava tak trochu vedena mantinely mezi kterými nemá tolik prostoru k manévrování dál se řídí lidskosti a snaží se přežít ve hře a zachránit i Kalteany. Víc a víc se noří do herního světa a v podstatě celá kniha je jeden dlouhý ponor do hry. Předchozí díly mně bavili o chlup víc byli více o vývoji jeho postavy ale tady se vyvíjí celý kmen a on jeho změny z lehka kočíruje a napomáhá jim a tudíž už to není o jedné postavě a jednoduché dějové linii. Člověk si dal tuhle jednohubku a teď zase čekat na další díl sakra. No na Amazonu již 5 díl je a podle komentářů nás opět čekají změny kam se a do čeho a do koho hlavní hrdina pustí. Navíc je tam i další 9-ti dílna série od autora která u nás zatím nevyšla.

21.07.2023 5 z 5

Zákon Azylu Zákon Azylu Lucie Lukačovičová

Příjemné čtení. Není to žádná akční řežba od začátku do konce, kdy se hlavní hrdina brodí po kolena v krvi a hází jednu trefnou hlášku za druhou ale i tak jsem se bavil. Druhý díl si určitě nenechám ujít. Nenechám si ujít vývoj hlavních postav protože jsou zajímavé.

06.05.2023 5 z 5

Vítejte v Pekle Vítejte v Pekle Roman Bureš

Rozhodně stojí za přečtení ikdyz člověk většinu už četl jinde ale je fajn že je autor dal do jedné knihy. Pro člověka který nemá načteno od autora díla kterých se povídky týkají to může být trochu těžší ale lze to číst i jako první seznámení s autorem.

16.04.2023 5 z 5

Ostrov Ostrov Vladimír Šlechta

Jedním slovem nádhera. Skvěle si tuto sérii užívám a musím souhlasit že tento díl se mi zatím líbil asi nejvíc. Asi díky návštěvě vesmíru a zjištění že tento svět má ještě rozhodně co nabídnout a pokud to fantazie autora dovolí klidně i něco dalšího ve vesmíru. Trochu bych řekl že si tam Pěnkavu jedna slečna vyhlidnula tak uvidíme jak se to vyvine.

01.04.2023 5 z 5

Výstraha Výstraha Michael Connelly

Kniha je napsána dobře, děj zajímavý ale prostě hlavní postava pro mně je tak nějak nesympatická. Boshe i Hellera mám rád ale novinář je docela sebestředný kretén kdy mu jde jen o článek.

16.03.2022 4 z 5